mariaskadrova
11.09.14,16:55
Zamestnávateľ ma vyslal na školenie KKV (Karta vodiča) do okresného mesta (25km)po pracovnej dobe v týždni(od 14:00 - 19:30)a v sobotu a nedeľu(od 6:30 - do 14:30). Chcel by som vedieť, ako to mám mať zaplatené . Pracujem ako robotník vo verejnej správe, na školenie som išiel na služobnom aute. Kartu vodiča potrebujem pre výkon práce a zamestnávateľ mi tento čas, ktorý som strávil na školení odmieta zaplatiť.Prosím o radu.
Ďakujem Milan
Libusa
16.09.14,09:35
Účasť na povinnom školení sa považuje za výkon práce, za ktorú patrí zamestnancovi mzda. Pokiaľ z dôvodu účasti na školení dochádza k práci nadčas, zamestnancovi patrí za tento čas mzda za nadčas a v prípade , že sa zamestnávateľ so zamestnancom nedohodli na čerpaní náhradného voľna za dobu práce nadčas, patrí zamestnancovi okrem mzdy za prácu nadčas aj nadčasový príplatok .
marjo
16.09.14,11:08
http://www.kkv.sk/aktuality-a.html?id=2
KVK je Vaším osobným vlastníctvom, zamestnávateľ nie je povinný v tomto prípade Vám tento čas strávený na školení preplatiť. Záleží to na dohode medzi zamestnancom a zamestnávateľom.
mariaskadrova
16.09.14,12:55
Ja tú kartu ale využívam len pre zamestnávateľa a on ma vyslal na to školenie. Pracujem v tomto zamestnaní už vyše 20 rokov. Tú kartu inak nepotrebujem.
marjo
17.09.14,10:02
Pokiaľ zamestnávateľ potrebuje prepravné výkony len pre svoju potrebu a nefakturuje ich, nepotrebujete žiadnu KKV, pokiaľ sa prepravné výkony fakturjú pre odberateľov, vtedy je potrebná.