zuziakp
11.09.14,19:42
V roku 2005 som pracovala 6 mesiacov ako učiteľka, potom som bola na materskej. Od septembra 2011 som opäť nastúpila ako učiteľka. Dali ma do 9. triedy a adaptačné vzdelavanie. To mi starosta neodobril lebo nechcel platiť učiteľku z inej školy. Po roku som však bez adaptačného bola zaradená do 10. triedy. Je to možné ?

Chcem sa opýtať, či som vôbec mala byť "adaptovaná" ak som pred rokom 2009 už pracovala?

Taktiež, ako dlho som mala predtým pracovať, aby som bola zaradená ako samostatný učiteľ? - nestačí 6 mesiacov? Pretože , ak odrazu adaptačné do vyššej triedy nepotrebujem, tak som vlastne samostatny učiteľ a mali by mi vyplatiť rozdiel v platových triedach za rok 2011/12, alebo ako?
scorpionflower
20.03.15,17:32
Neviem či je táto otázka ešte aktuálna, ale zareagujem. Adaptačné vzdelávanie, pokiaľ viem, by si mala absolvovať hneď ako nastúpiš ako učiteľka po ukončení univerzity. Malo by trvať jeden školský rok, ale v končenom dôsledku to vždy závisí na riaditeľovi. Ja som si adaptačné odkrútila. Mala som hospitácie (cca 5x) a na konci adaptačného som tam mala dokonca komisiu zloženú z vedenia školy a vedúcej predmetovej komisie. Bez adaptačného by si nemala ísť do vyššej platovej triedy. Vyplácať ti, podľa mňa, nič nemusia. Záleží všetko od riaditeľa a od tvojho "školiaceho učiteľa", niektorí sa s tým nezabávajú vôbec a ukončia to aj po pol roku. No ja som mala riaditeľa - psychopata, on sa doslova vyžíval v tom keď komplikoval život svojim podriadeným (bol mi aj školiacim učiteľom zároveň a vôbec v ničom mi nepomohol). Takže ja som mala viac-menej smolu lebo v tomto adaptačnom pokiaľ nemáš dobrého školiaceho učiteľa nevidím žiaden zmysel.