Mario Rodriguez
12.09.14,09:07
Ahojte,

chcem kúpiť LED TV do spálne na rôzne aktivity, hlavne pozeranie medii z HDD alebo USB a SMART možnosti. Mám vyhliadnutý tento model: Samsung UE32H5570

Má niekto skúsenosti týmto prípadne podobným modelom? Prípadne nejaké odporúčanie na iný produkt v cenovej kateórii cca 300-350eur?

***27.9.2014***

Vie mi niekto poradiť ako by som mohol vyuzivať aplikácie ktoré sú z iných krajín, lebo v TV sú iba česko-slovenské a niektoré celosvetové. Ale ja by som chcel využívať aplikáciu ktorá je povedzme nemecká alebo maďarská a pod.

A v kategóriach ich nenachádzam pritom viem že sú na Samsung seriu 4/5/6... tak ako ich nainštalovať, existuje nejaké vyhladávanie aplikácii? Alebo sú dostupné len v daných krajinách? Ďakujem.
Chobot
12.09.14,08:05
Ja mám Samsung UE46 F6340. Keď pozerám funkcie, tak majú oba modely v podstate rovnaké.

Som s ním spokojný. Obraz pekný, pripojenie na net cez WiFi, prehrávam si youtube, môžem surfovať. Len potrebuješ k nemu dobrú káblovku a digitálny signál (DVB-C). Ak máš napr. analógový (UPC Analog), tak obraz nebude pekný

NA tvojom mieste by som ale pouvažoval nad veľkosťou. Ja som sa rozhodoval medzi 40" a 46" do obývačky (vzdialenosť od pozorovacieho miesta 3,5 - 4 metre). Kúpil som 46" a vôbec to nie je priveľké, dokonca by sa tam hodil ešte trochu väčší, tak 48" - 50". ALe ak to máš ako doplnkový televízor do spálne, tak ti možno bude stačiť aj 32", ale aj tak by som radšej priplatil tú stovku a kúpil aspoň 38" alebo 40":

https://www.mall.sk/led-televizory-znacky/samsung-ue40h5500

Leda že tá telka bude pri konci postele, pri nohách, tak 2 metre od pozorovacieho bodu.

K TV je možné pripojiť HDD - môžeš na neho nahrávať. Taktiež prehráva z nosičov cez USB hudbu a filmy. Len nemôžeš použiť ten HDD na ktorý budeš nahrávať prgoramy na prenos iných súborov z PC. Na to potrebuješ iné úložisko, napr. USB kľúč. Iba jeden USB slot je napájaný - teda iba na ten dokážeš napojiť HDD, druhé HDD nepripojíš, potreboval by si pre neho externý zdroj.
Mario Rodriguez
12.09.14,08:20
rozmýšlam nad viacerými alternatívami, tak ešte neviem... ale je to hneď pri posteli tak ako si pisal cca 2m od pozorovacieho bodu tak neviem ci by 40" nebolo veľa...
Ale vďaka za užitočné informácie.
Chobot
12.09.14,08:33
Ja som si z kartónu vyrezal 2 obdĺžniky, jeden 40" a jeden 46". Tie som potom skúšobne zavesil na stenu a na základe toho som vybral tú 46".

Ty skús vyrezať 32" obdĺžnik, na neho nalepiť nejaký rovnako veľký farebný obrázok (alebo vyskúšaj aj viac obrázkov, napr. plagátov z nejakých časopisov, 32" je približne 4x A4) a zavesiť na stenu na miesto budúcej telky. Tak zistíš, či ti bude stačiť veľkosť 32" (možno zitíš, že áno).
Mario Rodriguez
12.09.14,08:56
Skvelý nápad... vyskúšam. :)
nunenko
12.09.14,09:56
Chobot
12.09.14,10:08
Ešte poznámka k funkcii PIP (neviem, či ju chceš využívať). Lacnejšie telky sú len jednotunerové, takže PIP funguje len z externého zdroja. Nemôžeš teda sledovať na veľkom obraze jeden kanál a na malom obraze iný kanál. Môžeš napr. pozerať video na veľkom obraze a v malom si pustiť televízny kanál a sledovať správy (zvuk ale ide len z jedného zdroja, ktorý si zvolíš).
Peggynka
12.09.14,10:21
Ja mám Samsung UE 37C5000 vo vzdialenosti cca 2,7m (37"/94cm) a príde mi to akurát.
Mario Rodriguez
12.09.14,10:34
37" by bolo možno akurát, ale novšie modely sú iba 32" a 40" a starý model nechcem kupovať.
Peggynka
12.09.14,10:49
Už ich ani nedostať,ale kúpila by som 40", 32" je dosť malá na tú vzdialenosť:
lujza.j
12.09.14,10:52
Ja len velkosti...mam 104ku...asi na taku vzdialenost ako peggy....je mi akurat...radsej vacsiu ako potom banovat....:)
Mario Rodriguez
12.09.14,10:56
Chobot
12.09.14,11:54
Mario, rozhodnutie je na tebe. My ti môžeme dať len doporučenia a napísať vlastnú skúsenosť. Ak si presvedčený, že chceš tú 32", tak nečakaj, až ti ju odobríme. Môže ti tu každý napísať, ab si si kúpil väčšiu, ty sa aj tak rozhodneš pre tú 32".

Ak chceš aj brúzdať po internete, skúsi si urobiť printscreen nejakej stránky (ktorú vieš, že budeš pravidelne navštevovať - Azet, Facebook), z toho printscreenu si urob zložený obrázo na 4 listy A4, najlepšie farebne. To si zaves miesto toho obrázku, čo som ti radil na stenu a ľahni si na posteľ. Ak z tej vzdialenosti prečítaš text na monitore, stačí ti tá 32". Ušetríš 100 EUR, aj to je niečo.


Ak nie, tak aspoň budeš vedieť, že treba väčšiu.

Nech sa rozhodneš akokoľvek, so samotnou telkou budeš spokojný (či už s menšou alebo väčšou).
Mario Rodriguez
12.09.14,16:35
Hej, máš pravdu... človek rád počuje keď viacerí prikyvujú na nejaký tovar. :)
Inak nemám inú možnosť iba tú 32"ku, odmeral som prietor a 40" sa tam nezmestí je asi 10cm širšia než priestor kam ju chcem dať.
Peggynka
12.09.14,17:22
No vidíš...a je rozhodnuté :)
vlado 33
12.09.14,17:30
Kúp si Japonskú kvalitu Sharp. Nikdy nebudeš potrebovať opravára.
buchač
12.09.14,17:40
Ako pozerám, tak každý chváli tú "svoju" značku.
Nuž pochválim aj ja tú moju.
Neviem-nepoznám-nechyrovať o lepšej značke v oblasti televíznych prímačov, ako je PANASONIC.

...a k tomuto ?

chcem kúpiť LED TV do spálne na rôzne aktivitysnáď len môj pohľad.

Do spálne televízor nepatrí. Spálňa je odvodené slovo od výrazu spať, tak tam nech sa spí.

...a tie aktivity ???
Nechcite radšej môj názor...;)
bubkoch
12.09.14,17:57
na otazku "Aký LED televízor kúpiť?" je len jedna odpoved: ziaden
ja dufam ze moja 4r plazma Panasonic este par rokov vydrzi ... obraz neskutocny, na LCD u kolegov sa neda pozerat ...
kto raz vyskusa plazmu, na LCD ani nepomyslí ... spotrebu neriesim, lebo kvalita obrazu mi je prednejsia :-)
buchač
12.09.14,18:03
Ty si fajnšmeker.....čistý ja :)

Ostatní sú kajnšmentkáči...;) :D :D :D
misoft
12.09.14,21:42
Musím potvrdiť! Predal som cca pred 3/4 rokom FTV Sharp (mal "nabehané" 25 rokov) - poctivá práca Made in Japan - a ani raz sa "nezakuckal" - všetko originál....
misoft
12.09.14,21:43
Juraj - ale vieš, ako sa dobre zaspáva pri zapnutej telke? :D A tie moderné už majú i časovače na vypnutie.....
vlado 33
12.09.14,23:08
Chlopi ja to viem. Mám telku v spálni (iba v spálni). Kukám, žena me nasere, rucim sluchatka, ta zaš kukam. Bývam pri Anderovi z KE, hoci ho nepoznám.
erik555
13.09.14,06:36
no jo, ale ako to je v dnesnej dobe :)
misoft
13.09.14,06:53
Hmmmm.... Erža ce sere?
misoft
13.09.14,06:55
No to už neviem...... teraz i tie Japan machines robia na Taiwane...
KoxXxo
13.09.14,09:26