lenka_mikusova
12.09.14,13:06
Dobrý deň, chcem si overiť jednu vec. Možno sa budem pýtať banalitu, ale nie som si istá, či robím správne. Účtujem v JU pre podnikateľa SZČO. Keď nakupuje materiál v hotovosti, tak bločky z obchodu zaúčtujem v programe MRP výdavkovým pokladničným dokladom. Musím si sledovať zostatok v pokladničnej knihe, aby som nespravila výdavok do mínusu. V prípade, že už v "pokladni" nie je dostatok peňazí vystavím PPD ako vklad podnikateľa do pokladne. Beriem to tak, že doplnil hotovosť z vlastných "súkromných" peňazí.
Moja otázka znie, či musí tento vklad podnikateľa do pokladne prejsť z podnikateľského účtu, teda či musí byť vždy výber z účtu a následne vklad do pokladne. Alebo to môže byť ako vklad podnikateľa zo súkromných peňazí.
Dúfam, že som sa vyjadrila zrozumiteľne.
Ďakujem
Tweety
12.09.14,11:08
Máš na výber, buď to je výber z banky alebo priamo vklad z osobnej peňaženky pána podnikateľa.
lenka_mikusova
12.09.14,11:16
:-) Veľká vďaka za odpoveď.
Tweety
02.12.14,11:22
prečo mínuska?
lenka_mikusova
02.12.14,11:40
Aká mínuska ?
Tweety
02.12.14,11:44
niekto mi dal mínusku-neužitočné
lenka_mikusova
02.12.14,12:38
Aha. No ak to bolo odo mna, tak urcite omylom a ospravedlnujem sa. Niekedy si prispevky pozeram cez mobil a tam mozno nechtiac kliknem na nieco co netreba. Ale to bolo v septembri a neuzitocne sa ti objavilo teraz?
Tweety
02.12.14,13:16
áno teraz, nedá sa pozrieť od koho, to je ten problém
lenka_mikusova
02.12.14,15:12
Hmm. Ja som bola na porade naposledy v nedelu a dnes iba kvoli tvojmu dnesnemu komentaru ;)