Vivi
21.04.06,12:39
Sme kvartalni platcovia DPH.Na jednej z faktur z marca som zabudla uplatnit DPH - DPH za 1Q 2006 sme uz podali.....prosim o radu, ako to vyriesit....mozem tuto DPH dat do DP za dalsi kvartal....?:confused:
Tweety
21.04.06,10:43
Sme kvartalni platcovia DPH.Na jednej z faktur z marca som zabudla uplatnit DPH - DPH za 1Q 2006 sme uz podali.....prosim o radu, ako to vyriesit....mozem tuto DPH dat do DP za dalsi kvartal....?:confused: Môžeš podať opravné DP.:cool:Ak je to dodávateľská faktúra,môžeš si odpočet uplatniť v nasledujúcom kvartáli, ale ak je to odberateľská, najlepšie riešenie je OP. Ešte nie je 25.
Lila
21.04.06,10:49
Daj opravné, kým nie je 25.4.2006. Nič Ti nehrozí, i keby si mala doplatiť DPH. Ešte stále máš dosť času.;)
Vivi
21.04.06,10:55
ja mam ten problem, ze ako som urobila DPH za 1Q, uz ma system nepusti opravit DPH v marci....jedna sa o dodavatelsku fakturu - bude velmi velky problem, ked tu opravu urobim v aprili a DPH dam do DP za 2Q?
Tweety
21.04.06,10:57
ja mam ten problem, ze ako som urobila DPH za 1Q, uz ma system nepusti opravit DPH v marci....jedna sa o dodavatelsku fakturu - bude velmi velky problem, ked tu opravu urobim v aprili a DPH dam do DP za 2Q?To máš ten lepší prípad, z dodávateľskej si uplatníš odpočet v najbližšom DP. ALe nerozumiem softu,musí mať takúto možnosť.:cool::mee:
Lila
21.04.06,10:58
Skús sa informovať u dodávateľa softu, nakoľko je to naozaj "zvláštnosť".
S niečim takýmto predsa musí dobrý programátor počítať.
Vivi
21.04.06,10:58
neviem, uz som to skusala z kazdej strany a nepusti ma k oprave nijakovsky nijako.....:(
Tweety
21.04.06,11:03
neviem, uz som to skusala z kazdej strany a nepusti ma k oprave nijakovsky nijako.....:( A čo ak by si musela podať dodatočné DP? Ani to neumožňuje?. AK ani to nie, je to jednoznačne chyba programovania. Obrátila by som sa na konzultanta softu, nech chybu programu odstránia, a doprogramujú tieto možností.:cool: