Gabinka
12.09.14,21:50
Čítačka v záruke začala mrznúť a treba ju každé dva dni dobíjať. Batéria prešla max. nabíjacími 20 cyklami, ešte pred mesiacom vydržala 6 týždňov, zrazu to spadlo na 2 dni. Záručný servis zariadenie netestoval, len ho nabil a vrátil mi s tým, že na batériu sa dvojročná záruka nevzťahuje. Čo sa dá urobiť, aby servis zariadenie otestoval? A keďže predajca mi nevie povedať, kde má Kindle Amazon pozáručný servis, ktorý by baterku vymenil, mám nefunkčný výrobok v záruke, ktorého časť v záruke údajne už nie je (ako to môže vedieť bežný spotrebiteľ?), a ja neviem, čo s tým robiť.
arizona
12.09.14,21:06
Nepises,kedy si kupila citacku.
viac o reklamaciach si precitaj napr. na www.pravaspotrebitela.sk

Na baterie byvaju zvacsa 6 mesacna zaruka /pozri si v papieroch.co si dosatala k vyrobku/
misoft
12.09.14,21:33
Batérie, akumulátory sú tzv. spotrebák. Takže na ne je záruka 6 mesiacov (i keď je to v rozpore so zákonom na ochranu spotrebiteľa, pretože je to tak isto tovar) - u nich sa to často udáva v nabíjacích cykloch.
Dávam však do pozornosti - toto musí byť uvedené v dokumentoch k výrobku v záručných podmienkach - pokiaľ to nie je vyslovene uvedené, tak platí i na ne záruka 24 mesiacov!
sosak
13.09.14,07:40
Gabinka
14.09.14,19:06
Konkretne, ktory zakon hovori o 6-mesacnej zaruke u bateriek? Lebo ten clovek to povedal suverenne a nepravnik na to tazko zareaguje.
Gabinka
14.09.14,19:14
Jasne, ze si viem najst na nete servis, ale preco mam patrat po servise, ked je výrobok v zaruke a baterka podla akéhosi záhadného zakona nie je?
Gabinka
14.09.14,19:17
Ako citam, tak citam, 6-mesacnu zaruku na baterky, na ktoru sa odvolavaju, nevidim ani medzi riadkami. Skor si myslim, ze baterie tie dva roky vydrzia, tak ludia nemaju dovod reklamovat. Ta moja presla hadam 20 cyklami, ved to by mi musel smartfon odist za par tyzdnov. A pozrimeze, neodisiel, betar, aj po vyse dvoch rokoch tie svoje 2 dni potiahne. A ake tam papiere, dostanes fakturu, kde sa zaruka nespomina, a adieu.
sosak
14.09.14,20:04
Ak si myslíš, že si v práve, tak daj podnet na SOI.
misoft
14.09.14,20:19
Podľa OZ §620 je 24 mes. ak na obale nie je uvedená iná doba.
Okrem toho - v dokladoch sa píše často ku akumulátorom a batériám doba životnosti (počet cyklov a pod.)
Ale pokiaľ je tá batéria (píšeš 20x nabitá) "mladšia" ako 6 mesiacov - tak predajcovi otrep o hlavu Zákon 250/2007 §18 ods. 6 a vtedy sa vada výrobku považuje za výrobnú vadu. A NESMIE ti odmietnuť reklamáciu BEZ odborného posudku (Zákon 250/2007 §18 ods.7)!
Len mu pripomeň, že to podstúpiš SOI, ako odmietnutie práva na reklamáciu.... a ak i tak sa bude stavať na zadné - tak to SOI-ke oznám.....
Gabinka
15.09.14,06:05
Uz sa stalo :-)
axeco
15.09.14,06:35
Na vsetky tovary plati minimalna zaruka 24 mesiacov. Ja ju bezne vyuzivam aj na vymenu halogennych ziaroviek - pretoze ma na to pravo upozornili priamo v predajni
denis_m6
15.09.14,07:02
Ja by som napisal na zakaznicky servis do Amazonu priamo, najlepsie USA, tam riesia veci ovela jednoduchsie, rychlejsie a spotrebitel tam ma vacsie prava. Ak ti aj nepomozu, isto stuchnu do lokalneho predajcu, co sa to deje, ze zakaznik nie je spokojny.
Gabinka
15.09.14,09:53
Samozrejme, mam za sebou dlhy telefonat s Amazonom a ponukli mi vymenu zariadenia, ale najprv treba citacku poslat do Amazonu, tak to nechavam ako krajnu moznost. Ved preco mam sklopit usi a mat akekolvek naklady, ci vybrat sa na postu len z toho dovodu, ze vysmiaty mlady muz sa suverenne ohana neexistujucim zakonom?
Gabinka
15.09.14,17:08
Len ako perlicku... odpisali mi, ze oni robia len pozarucny servis. Takze tam mozem citacku poslat akoze s baterkou "po zaruke", ale oni musia otvorit pristroj, ktory je v zaruke, a ja tym o tu zaruku pridem. Hlava XXII, len namiesto Hellera ju spiskal slovensky internetovy obchod.
sosak
15.09.14,17:26
Keby nevedeli vymeniť batériu, tak im ukáž toto video : http://www.youtube.com/watch?v=NxKqr3t35HM
axeco
16.09.14,14:13
Blbost, na vsetko plati 24 mesiacov - ak na obale nie je uvedena zarucna doba dlhsia