Naďa...
13.09.14,11:03
Dobrý deň,
prorím Vás o informácie / radu - aký je postup pri nadobudnutí tovaru - vozidla do auto-bazáru. Nákup v tuzemsku a na faktúre, ktorá je bez DPH je uvedené:
Daňová povinnosť prechádza na kupujuceho § 69, ods.12 písm, písm.e - zákona o DPH.

Čo to zanemná pre mňa ako kupujúceho? DPH si vypočítam - dodaním a zároveň aj uplatním a teda odpočítam?
Ako postupujem v prípade predaja takéhoto tovaru?
Bude to bežné dodanie v SR a aj s DPH?

Ďakujem krásne za Vaše rady a prajem krásny víkend.

NAĎA
a_je_to
13.09.14,20:53
Auto zrejme bolo kúpené, ako prepadnutý predmet zabezpečujúcej záložnej záruky. Teda na samozdanenie do riadku 09 a 10 priznania a zároveň odpočítanie do riadku 21. Predaj ide normálne, ako bežné dodanie s plnou DPH. Nie v osobitnom režime podľa § 66, lebo bolo kúpené s nárokom na odpočet zo samozdanenia.
Naďa...
13.11.14,09:31
Ďakujem krásne za odpoveď - utvrdila ma v mojich krokoch.
Pekný deň prajem