slovenskyspotrebitel
13.09.14,14:24
Toto sme poslali do BILLY
Vôbec sa nám nepáči slogan BILLA JE SLOVENSKÁ. Billa je všetko možné len nie SLOVENSKÁ. Majiteľom je nemecká spol. REWE, manažment tvoria tiež cudzinci,tak ako môžme hovoriť,že je slovenská. A máte vôbec tento slogan právnicky ošetrený? Možno by sa to dalo defin. ako klamlivú reklamu.
Ich odpoveď
Ďakujeme za názor. REWE je nadnárodná spol. a tak ako na Slovensku pracujú manažéri zo zahraničia, tak pracujú Slováci v REWE v zahraničí. Áno, BILLA na Slovensku je slovenská: drvivá väčšina z jej 4000 zamestnancov sú Slováci a zákazníkom ponúkame slovenskú alternatívu k väčšine nami predávaných tovarov.
NÁZOR:
Áno pracujú tam slov. občania (ešte pekné) ale za akú mzdu? Koľko zarába taká predavačka? A predávajú u nás plno tovaru zo zahraničia, čo aj u nás sa dá vyrobiť,ale zo zahraničia je to lacnejšie,ale s pochybnou kvalitou,kt. nevedia inde predať.Samo predávajú aj slov.potraviny,ale lutujeme tie slovenské firmy,ktoré musia súhlasiť so zničujúcimi cenami .
ALE TOTO EŠTE NEZNAMENÁ, ŽE JE SLOVENSKÁ! ČI???
buchač
13.09.14,14:11
Toto sme poslali do BILLY
Vôbec sa nám nepáči slogan BILLA JE SLOVENSKÁ.
...
ALE TOTO EŠTE NEZNAMENÁ, ŽE JE SLOVENSKÁ! ČI???

Ale tiež to neznamená nič !
Myslíš si, že v BILLE sa pokakajú z nejakého mailu, dopisu...alebo čo ste to poslali.
KoxXxo
13.09.14,14:11
Slovenské sú iba tie ultra-platy.
misoft
13.09.14,15:01
A čo už je slovenské v obchodných reťazcoch? Skoro nič - tovar je skade-tade (časť je slovenská produkcia), šéfstvo tam hore už slovenské nie je ani za mak, manažéri sú síce slovenskí, ale skáču tak, ako im innostranci pískajú.
Dokonca i v tom "slovenskom" Coop-e nemáš 100% slovenský tovar.....

BILLA, Kaufland, Tecso, Hypernova, LIDL - vo všetkých máš 40% slovenského, ostatok je pozbierané z "dovozu" - dokonca v takom meradle, že ak to už nevyhovuje na západ od nás, tak to sem šupnú ako "novinku"......
buchač
13.09.14,15:14
A čo už je slovenské v obchodných reťazcoch? Skoro nič - tovar je skade-tade (časť je slovenská produkcia), šéfstvo tam hore už slovenské nie je ani za mak, manažéri sú síce slovenskí, ale skáču tak, ako im innostranci pískajú.
Dokonca i v tom "slovenskom" Coop-e nemáš 100% slovenský tovar.....

BILLA, Kaufland, Tecso, Hypernova, LIDL - vo všetkých máš 40% slovenského, ostatok je pozbierané z "dovozu" - dokonca v takom meradle, že ak to už nevyhovuje na západ od nás, tak to sem šupnú ako "novinku"......

Manažéri ???

Debilkovia ( doslovne )...kariéristi, tlačiaci sa do riti a do Bratislavy ( v podstate jedna a tá istá diera )...
Osobne som poznal nie jedného, všetci na jedno kopyto - viď vyššie.

Markantný príklad paka :

Ľubomír Galko
2001– 2003 riaditeľ hypermarketu, Kaufland, Slovenská republika, Bratislava
http://www.osobnosti.sk/index.php?os=zivotopis&ID=59657
misoft
13.09.14,15:23
Tak to bol fakt pako...... a to riadil obranu.... moje nervy Monty Jack...
http://www.disney.estranky.cz/img/picture/673/cdrr_wall02.jpg
Indeed
13.09.14,16:45
REWE , sa mi v Nemecku VEĽMI PÁČILA !

Tam je REWE ako u nás Kaufland.

Inak zaleží na tom AKÁ Billa a kde.

Je totiž rozdiel medzi Billou a Billou.
Indeed
13.09.14,16:47
Inak BILLA na SVK balancuje na okraji KRACHU -.. ale furt je na tom lepšie ako HYPERNOVA , ktorá je na poslednom mieste medzi obchodnými reťazcami umiestnenými na SVK.
Vedel by mi niekto vysvetliť PREČO z akého dovodu NIE JE na SVK reťazec
PENNY, alebo INTERSPAR , či Le CLERC ???
lujza.j
13.09.14,17:11
Sa mi mari,ze Hyperku kupilo terno-coop....kedy davno som citala ze interspar si znacku u nas zaregistrova a dalej nic...preco tu niesu?!asi sa o to niekto postaral v De napr.nechceli tesco....a dvaja retazce sa "spojili"....ved tu sme tiez uz.davno mohli mat viac operatorov tiez.sa o to postarali....
Peggynka
13.09.14,17:14
Penny patrí pod tú istú skupinu ako Billa (REWE Group) a pred šiestimi rokmi vyhlasovali expanziu na SK s Penny a nakoniec cúvli,že diskont Penny na SK nebude.
Peggynka
13.09.14,17:15
A ALDI tu je?
Mne napr. chýba Ikea,v Prahe majú dve a my na SK len v Ba :D
buchač
13.09.14,17:17
Inak BILLA na SVK balancuje na okraji KRACHU -.. ale furt je na tom lepšie ako HYPERNOVA , ktorá je na poslednom mieste medzi obchodnými reťazcami umiestnenými na SVK.
Vedel by mi niekto vysvetliť PREČO z akého dovodu NIE JE na SVK reťazec
PENNY, alebo INTERSPAR , či Le CLERC ???

Inak, aby si vedel, tak Ti objasním, čo som už dávno dával na Poradu.

Hypernova je už predaná, rokovania prebiehali už v minulom roku.
http://ekonomika.sme.sk/c/7005201/hypernova-a-albert-u-nas-koncia-obchody-ziska-firma-blizka-jt.html

Samotné ponuky na odpredaj boli dávané zo strany AHOLDu tiež, no neprešli kvôli tomu, že AHOLD chcel predávať jednotlivé predajne, no štát bol proti. Bolo tam viacero aspektov, pre ktoré sa predaj neuskutočnil už dávno.

----------------------------------------------------

Prečo ???
Lebo medveď....;)
Indeed
13.09.14,17:19
Mne je šumafuk, KTO kupil,či nekupil Hypernovu...

Hypernova tu stále JE a evidentne má obrovské straty...
lujza.j
13.09.14,17:20
A ALDI tu je?
Nie...v At je to Hofer....v Hu tiez aldi....v hainburgu stavaju nove nakupne centrum pre slovakov....
Peggynka
13.09.14,17:21
A ALDI tu je?
Nie...v At je to Hofer....v Hu tiez aldi....v hainburgu stavaju nove nakupne centrum pre slovakov....
Pre Slovákov...asi len z Ba,tým sa to oplatí...
lujza.j
13.09.14,17:21
Aj mne a uplne...naposledy som ju vyuzila na 10l pomace oleja do mydla....
lujza.j
13.09.14,17:27
A ALDI tu je?
Nie...v At je to Hofer....v Hu tiez aldi....v hainburgu stavaju nove nakupne centrum pre slovakov....
Pre Slovákov...asi len z Ba,tým sa to oplatí...
Zle som sa....len kto je dnes bratislavcan....v At stretnem auta z celej SK......
buchač
13.09.14,17:33
Mne je šumafuk, KTO kupil,či nekupil Hypernovu...

Hypernova tu stále JE a evidentne má obrovské straty...

Aj mne....
Tie straty nejak neriešim...ono obchodnú politiku nevidíš.
Si myslíš, že budú teraz nejak veľmô navážať tovar na predajne ???

Zapamätaj moje nasledujúce vety - slová.

TERNO ( J&T) kupuje Hypernovu so všetkými pohľadávkami, dlžobami...a aj záväzkami.
To okrem iného znamená aj to, že si budú musieť ponechať zamestnacov.
Lenže po určitej dobe sa začnú diať určité veci.
Keďže bývalé šéfstvo dostane kopačky skoro okamžite, tak neskôr sa bude obmieňať nižší managment. Ten nastolí také tvrdé podmienky, že zvyšok zamestnancov radšej pôjde preč, ako by si to mali hodiť...
Platy ostanú na istej fasa úrovni....čiže budú kurva nízke...
Indeed
13.09.14,17:52
Ono to nie je záležitosť toho alebo oného obchodného reťazca, ALE mala by tu byť nejaká REGULÁCIA v zmysle početnosti osidlenia a nadväzne na to kupnej sily
napr. do 10 000 obyvateľov 2 obch.reťazce
do 25 000 3 re´tazce
do 50 000 4 re´tazce
nad 50 000 neobmedzene

lebo z toho vznikaju problémy,ked v aglomerácii kde byva +- 40 000 obyvateľov posobia VŠETKÝCH 6 obchodných reťazcov, tak nevyhnutne musí nastať problém,že dobre sa bude dariť len 3-om najsilnejším, ostatné pojdu ku dnu...
Ing. Ľubomír Janoška
14.09.14,08:52
Ono to nie je záležitosť toho alebo oného obchodného reťazca, ALE mala by tu byť nejaká REGULÁCIA v zmysle početnosti osidlenia a nadväzne na to kupnej sily
napr. do 10 000 obyvateľov 2 obch.reťazce
do 25 000 3 re´tazce
do 50 000 4 re´tazce
nad 50 000 neobmedzene

lebo z toho vznikaju problémy,ked v aglomerácii kde byva +- 40 000 obyvateľov posobia VŠETKÝCH 6 obchodných reťazcov, tak nevyhnutne musí nastať problém,že dobre sa bude dariť len 3-om najsilnejším, ostatné pojdu ku dnu...

Jeden z nezadbateľných problémov by bol v tom, že u nás by regulátor bol s pravedepodobnosťou 100% skorumpovaný.
buchač
16.09.14,08:27
A čo už je slovenské v obchodných reťazcoch? Skoro nič - tovar je skade-tade (časť je slovenská produkcia), šéfstvo tam hore už slovenské nie je ani za mak, manažéri sú síce slovenskí, ale skáču tak, ako im innostranci pískajú.
Dokonca i v tom "slovenskom" Coop-e nemáš 100% slovenský tovar.....

BILLA, Kaufland, Tecso, Hypernova, LIDL - vo všetkých máš 40% slovenského, ostatok je pozbierané z "dovozu" - dokonca v takom meradle, že ak to už nevyhovuje na západ od nás, tak to sem šupnú ako "novinku"......

Manažéri ???

Debilkovia ( doslovne )...kariéristi, tlačiaci sa do riti a do Bratislavy ( v podstate jedna a tá istá diera )...
Osobne som poznal nie jedného, všetci na jedno kopyto - viď vyššie.

Markantný príklad paka :

Ľubomír Galko
2001– 2003 riaditeľ hypermarketu, Kaufland, Slovenská republika, Bratislava
http://www.osobnosti.sk/index.php?os=zivotopis&ID=59657

mimotemy
Odkaz pre jedinca, ktorý neužitočné zadrel, aby bol v obraze.
Ako vravím, poznal som nie jedného. Konkrétne sa jedná o Hypernovu v Košiciach, nakoľko tam bola manželka zamestnaná ako manažérka oddelenia.
Jeden väčší chuj ako druhý....a za svoj názor nemienim zmeniť.
Hlavne tí prví dvaja boli teda riťolezci...len a len do Blavy na vedenie firmy sa dostať. Obaja vysokoškoláci, no o riadení vedeli toho teda uboho málo.
Nie raz museli zmeniť (hlúpy,debilný) názor, ktorý skrsol v tej iniciatívnej hlave. No nie nadarmo sa vraví, že jeden iniciatívny blbec je horší ako rota záškodníkov...ale hlavne, že pracovníci na ploche mali s tými nápadmi plno-veľa práce, trebárs aj tej (nezaplatenej) nadčasovej roboty.
...ako vravím....blbci.
P.S.:
Poprial by som poniektorým klikajúcim zažiť takúto prácičku...za slovenské lóve.
slovenskyspotrebitel
22.09.14,05:36
Vidím, že veľa ludí má podobné názory ako ja. To sa my páči. A ešte taká pikoška- Štatutárny orgán BILLA:
konatelia (od: 06.09.2002)
Zhelyu Zhelev - obchodný riaditeľ
Drotárska cesta 6172/106
Bratislava-Staré Mesto 811 02
Vznik funkcie: 01.01.2013 (od: 07.02.2013) - Bulhar

Ing. Tomáš Staňo -finančný riaditeľ
Orchideová 14619/62
Bratislava 821 07
Vznik funkcie: 01.03.2013 (od: 23.03.2013) - Slovák

Dariusz Tomasz Bator - generálny riaditeľ
Ul. Agrestowa 7A
Bielany Wroclawskie 55-040
Poľská republika
Vznik funkcie: 01.01.2014 (od: 01.01.2014)- Poliak

Čiže obchodné záležitosti riadí občan Bulharskej republiky:mee: alebo až smiešne
Aspoň financie má na starosti Slovák:)
Ale celé má pod palcom Poliak:(
slovenskyspotrebitel
26.09.14,14:59
nikto nemá k tomu čo dodať????????
misoft
26.09.14,19:52
A čo chceš dodať?
Billa je "slovenská" - s bulharským konateľom, poľským direchtorom, tovarom označeným Clever (čo ani na míle nie je zo Slovenska) - inak Clever = http://slovnik.azet.sk/preklad/anglicko-slovensky/?q=clever - ale je to rakúska značka!

Takže - čo je na Bille slovenské? Skoro nič! Len reklamy a kecy. Ojesexovanie ľudí!
lujza.j
26.09.14,19:56
nechodím do nej ani tu ani v At....čo mám iné dodať.....