Lila
21.04.06,13:46
Za naše uskutočnené finančné služby, naši dealeri dostávajú nejaké % z takéhoto obratu. Máme s nimi uzavretú Zmluvu o sprostredkovaní.
Ak sú plátcami DPH, musia fakturovať s DPH ?
Alebo bez DPH, keďže sa táto provízia riadne vzťahuje na naše uskutočnené fin. služby???
KEJKA
21.04.06,13:29
ak sú vaše služby oslobodené od DPH, tak vrtane súvisiacich služieb - sprostredkovanie.
Lila
24.04.06,07:55
Ďakujem, naše fin. služby sú oslobodené od DPH. Čiže fakturovať budú bez DPH.
/Jedna veľká spoločnosť nám to už stihla vyfakturovať bez DPH, práve sme dostali DF/.
Kirk
16.05.06,11:48
A ked fakturujeme províziu za sprostredkovanie?
Tweety
16.05.06,11:50
A ked fakturujeme províziu za sprostredkovanie? Sprostredkovanie je poskytnutie služby, teda tam dph áno.Pozri si zákon o dph, od § 28- tam sú vedené oslobodené služby, nepíšeš, o aké sprostredkovanie ide, tak sa odpovedá ťažko.
jana2
18.09.07,20:12
ak by sa jednalo o províziu za sprostredkovanie úveru pre banku,
podlieho to DPH?
Vladimír Ozimý
19.09.07,05:33
ak by sa jednalo o províziu za sprostredkovanie úveru pre banku,
podlieho to DPH?

par. 39 ods 1 pism b) .............súčasťou je aj sprostredkovanie v takomto prípade ide o oslobodené plnenie...
Inga6
23.11.10,11:19
Ahojte,

chcem vas poprosit o radu.

Nasa firma ma zmluvu o sprostredkovani predaja uzatvorenu s Rakuskou firmou. Ich provizia za sprostredkovanie je sucastou predajnych cien, ktore oni v mene nasej spolocnosti dohodnu pre klientov - nasich odberatelov.

My sme predali tovar sprostredkovanym klientom do Rakuska - FA vystavena bez DPH, kedze si ju musi samozdanit odberate/klient v Rakusku.
Teraz by sme na zaklade zmluvy o sprostredkovani mali uhradit proviziu sprostredkovatelskej firme - tiez firme z Rakuska.

Podla informacii, ktore sme dostali z Rakuska, mozeme danu sumu uhradit aj bez vystavenej faktury, t.j. na zaklade zmluvy (v uctovnictve cez ID). Ale jedna sa o DPH. kedze uz raz, z celkovej sumy zaplatil DPH klient v Rakusku vramci samozdanenie, tento sprostredkovatel uz DPH nemusi odvadzat, teda ani mi to nemame davat do suhrnneho vykazu.
V uctovnictve to uvediem ako nepodliehajuce DPH.

Ma prosim niekto s tymto skusenosti?
Dakujem.