danpoce
13.09.14,16:24
v kupelke praskla spojka medzi plast.vodovod.vypustkom a ventilom na vodu... je hlbšie v stene a z hrôzou som zistil,že zvnutra nemá šrubenie ani nijaký zarez a nedá sa chytiť do klieští/netrčí von...
skusil som WD 40 nepomohlo,kliešťtami som len odlomil zo spojky...
buchač
13.09.14,14:46
Všetko sa dá....

Len je lepšie raz vidieť, ako 100 x popísať. Čiže, inak povedané, foto by nebolo ???

Aké kliešte ?
Ako hlboko ?
..... ???
mr.dred
13.09.14,21:07
Najhorší scenár je vysekať a vymeniť aj s kusom plastu.
Až tam bolo na spoji konope nasucho možno by pomohlo spojku viackrát nahriať a schladidiť, ale netočiť s tým za tepla aby si neukrútil plastový prechodník.
Možno by sa ti podarilo prechodník celkom rozlámať až do vnútra závitu v prechodníku a pomôsť si pritom nejakým tenkým špicatým nástrojom.Vnútorný závit potom prefrišovať závitníkom
lapejko
13.09.14,21:46
rada nie zlá, ale pre málo skúseného remeselníka s náradím, laik to asi neporieši...
Taserda
14.09.14,02:49
Do spojky alebo šrubenia, nepochopil som presne čo chceš vybrať našrubuješ vyťahovak. Armatura je pravotočiva a vyťahovak ľavotočivý. Vyťahovak sa zakusne do materialu koľko potrebuje, potom ide armatúra von. Núdzovo sa dá použiť aj ľavotočivý guľový čap z auta.
Indeed
14.09.14,09:35
ľavotočivý guľový čap ??? to kde si taký videl ??? -o--
Taserda
14.09.14,10:39
Už si videl nejaký guľový čap? Sú ľavo aj pravo točivé a s vonkajším aj vnútorným závitom. http://quad-moto.sk/eshop/quadmoto-sk/cap-riadenie-l-m12-m12x1-25.html?sort=rating&order=ASC&limit=75
http://quad-moto.sk/eshop/quadmoto-sk/cap-riadenia-pravy-zavit-m12-m12x1-25.html?sort=rating&order=ASC&limit=75 danpoce potrebuje ten z prvého odkazu. Nepíše však dosť jasne čo chce vybrať ,veľkosť ani materiál, Známi s guľákom takto vybral redlžovák batérie z polcolového kolena. Vyťahovák tam nevošiel koli tomu že koleno je krátke. Guľák som mu dal ja.
Indeed
14.09.14,18:13
Jaj sorry , ja som si vždy predstavil ten koniec guĺového čapu , ktorý je nad tiahlom, tam je vždy pravý zavit

nenapadlo ma to,že hovoríš o tom konci ktorý je zavitom spojeny s tyčou riadenia....
danpoce
15.09.14,20:42
de o železnú polcolovú spojku problem je,že z vnutra nemá závit ako ho chytím guľovým čapom?
danpoce
15.09.14,21:13
ide o železnú polcolovú spojku problem je,že z vnutra nemá závit ako ho chytím guľovým čapom?
Taserda
16.09.14,03:44
Origo sa na takéto prípady používa vyťahovák čo je podobný závitniku, on si závit spraví. Ak nemáš možnosť kúpiť alebo požičať vyťahovák a máš prístup k použitým guľákom od kamaráta automechanika tak núdzové riešanie je tan guľák. Závit si guľák nareže sám, musí mať najprv vybrúsený nábeh v tom úlomku a guľák musí byť iba o trochu večší ako vnutro úlomku. On sa musí zakusnuť po pár zatočeniach a keďže je ľavý tak sa má začať točiť úlomok von. Princíp platí rovnaký pre obe nástroje. Ak by si sa dostal k ľavému závitniku primeranej veľkosti a použil skrutku samozrejme ľavú tak tiež by sa dala použiť, tu by som závit nedorezal aby sa skrutka zastavila a následne zakusla čo je zase tan princíp že točíš vľavo a pravotočivý úlomok vychádza von. Tu som našiel ako príklad jeden odkaz na vyťahovák http://www.uni-max.sk/vytahovak-zalomenych-skrutiek-sada-5-ks/d/
danpoce
16.09.14,08:10
dakujem tým,čo chceli pomôcť nakoniec som zobral užšiu pílku na železo a postupne som na v2 miestach rezal,buchol kladivom a pohlo sa...
vdaka