Natka
21.04.06,12:56
Vystavila som faktúry (obchod medzi podnikateľmi v SR) v EUR, prepočítala som EUR kurzom aký bol aktuálny v deň dodania služby, zapísala som do evidencie DPH v Sk.
Otázka znie: Aký vplyv má účtovanie v EUR na podanie štvrťročné daňové priznanie DPH? Je tam aj nejaké zaokrúhľovanie, alebo daňové priznanie musí obsahovať aj niečo iné, ako keď účtujem iba v Sk?
Tweety
21.04.06,10:59
Vystavila som faktúry (obchod medzi podnikateľmi v SR) v EUR, prepočítala som EUR kurzom aký bol aktuálny v deň dodania služby, zapísala som do evidencie DPH v Sk.
Otázka znie: Aký vplyv má účtovanie v EUR na podanie štvrťročné daňové priznanie DPH? Je tam aj nejaké zaokrúhľovanie, alebo daňové priznanie musí obsahovať aj niečo iné, ako keď účtujem iba v Sk?Nemá nijaký vplyv, akurát na faktúre musíš uviesť daň v Sk.:cool: Daň zaokrúhliš tak, ako keby bola fa v Sk.:cool:
Natka
21.04.06,11:09
To všetko som uviedla na faktúre, ale mala som obavy, či na daň.priznaní DPH niečo netreba spomenúť, lebo keď som si vytlačila z počítača daň.priznanie, nebolo tam nič iné, ako keď robím faktúry iba v Sk.
Tweety
21.04.06,11:10
To všetko som uviedla na faktúre, ale mala som obavy, či na daň.priznaní DPH niečo netreba spomenúť, lebo keď som si vytlačila z počítača daň.priznanie, nebolo tam nič iné, ako keď robím faktúry iba v Sk. A čo by si tam chcela mať?
Natka
21.04.06,11:26
A čo by si tam chcela mať?Asi nejaký pozdrav na pekný víkend ;)
Tweety
21.04.06,11:28
Asi nejaký pozdrav na pekný víkend ;)To tam môžeš dať.;););)
Natka
21.04.06,11:42
Asi nie, lebo 25. to už nebude akutálne a daňový úrad by mi to mohol vytknúť...
Tweety
21.04.06,11:43
Asi nie, lebo 25. to už nebude akutálne a daňový úrad by mi to mohol vytknúť...
Lenže keby si to podala dnes, tak by sa potešili.:p
Natka
21.04.06,12:00
Lenže keby si to podala dnes, tak by sa potešili.:pKeďže som to dnes nestihla, poprajem aspoň tebe príjemný víkend.:)
Tweety
21.04.06,12:02
Keďže som to dnes nestihla, poprajem aspoň tebe príjemný víkend.:)Príjemný, pohodový jarný víkend aj Tebe.;)