neva19
14.09.14,15:43
Dobrý deň, mám dotaz ohľadom prechodu z dávky v nezamestnanosti na dávku v materstve.
Dcéra má odpracované obdobie od 1.6.2010 do 30.6.2014, pracovný pomer bol ukončený z dôvodu PP na dobu určitú. V čase ukončenia PP bola tehotná.

Od 1.7.2014 bola evidovaná ako nezamestnaná na úrade práce.

Od 29.8.2014 má nástup na materskú dovolenku - t.j. 6 týždňov pred očakávaným pôrodom

Dňa 27.8.2014 sa bola hlásiť na úrade práce u príslušnej pracovníčky, kde odovzdala fotokópiu od gynekológa – žiadosť o materské.
Týmto oznámením a odovzdaním kópie žiadosti o materské, sme predpokladali, že následne dostaneme poštou rozhodnutie o ukončení evidencie v nezamestnanosti – nestalo sa tak.

Následne odniesla originálnu žiadosť o materské do sociálnej poisťovne, nakoľko spĺňala všetky predpoklady pre vyplácanie materskej.
Nedostala žiadne písomné vyrozumenie ani zo sociálnej poisťovne, ani z úradu práce.
Teraz sme zistili, jej nabehla na účet dávka za mesiac august 2014 - v nezamestnanosti v plnej výške za 31 dní (nebola krátená na 28 dní) a tiež materská vo výške za 3 dni.
Predpokladám, že tu nie je niečo v poriadku.
Xanti
14.09.14,14:42
Neviem či sa to týka aj nástupu na MD, ale ja ked som skončila PP a zaevidovala sa na UP a šla následne v OL na PN , tak pri podávaní žiadosti na SP ohľadom podpory v nezamestnanosti odo mňa chceli kopiu PN nakoľko oni nemajú prepojené systémy a nevedia si to zistiť či je človek na PN alebo MD.
Takže tam sa mohla stať chyba. Na mieste tvojej dcéry idem na SP na oddelenie kde vybavovala podporu v nezamestnanosti a doručím tam kopiu nástupu na MD.

Nepýtaj sa ma prečo je to tak, ja som im doručovala ešte aj kopiu rozhodnutia o ID nakoľko oni to nemali ako zistiť že som aj ID. Pričom o ID rozhoduje SP.
Mila123
14.09.14,14:52
pre mňa je to také kus záhadné.....pretože pobočka SP vypláca aj PvN a aj MD, preto pochybujem, že vyplatila za ten istý deň i PvN a aj MD::....
brčko
15.09.14,13:02
súhlasím, tiež mám takú skúsenost a ked som išla na md, tak som aj na oddelenie dávky v nezam. kopiu žiadosti o materské odniesla.
neva19
16.09.14,09:25
Dcéra dnes zašla do soc. poisťovne na oddelenie dávky v nezamestnanosti, odovzdala kópiu žiadosti o materské a dohodli sa na vrátení preplatku. Zdôvodnili to dovolenkovým obdobím.