romhiq
14.09.14,17:02
Chcem sa opýtať, či mi okresný úrad môže udeliť pokutu v prípade, že v obci nie je kanalizácia a ja vypúšťam odpadové vody cez žumpu do verejného potoka ?
arizona
14.09.14,15:08
Zumpu si mas dat vytiahnut na vlastne naklady, nie vypustat do potoka. Ano, mozes dostat pokutu a poriadne vysoku,znecistujes verejne priestranstva
buchač
14.09.14,15:13
Čo robiť v prípade, že v obci nie je kanalizácia
Dnes 17:02
Pochváliť romhiq
Chcem sa opýtať, či mi okresný úrad môže udeliť pokutu v prípade, že v obci nie je kanalizácia a ja vypúšťam odpadové vody cez žumpu do verejného potoka ?


Komentár :

Túto "otázku" som prečítal teraz manželke .
Jej reakcia ???...nuž zacitujem :

..." a on je debil ? Nech si ten odpad do obývačky púšťa ...dilino "...

Ja len takú drobnostku doplním.

Môj milý....Aj po hube by si si zaslúžil...;)
Peggynka
14.09.14,15:18
Môže a mal by ti dať takú,aby si sa spamätal (musela som ísť rozdýchať tvoju otázku).
Životné prostredie je nevyhnutnou podmienkou našej existencie a prežitia. Je to jediné prostredie pre život, ktoré máme. Logickou nevyhnutnosťou teda je chrániť ho a zveľaďovať. Len poznanie však nestačí. Skutočnou zárukou udržania a zlepšenia súčasného stavu životného prostredia sú zákony a ich efektívne uplatňovanie.
Z takéto chovania je jasná absencia pudu sebazáchovy;na SK potrebujeme na každú maličkosť zákon namiesto používania zdravého rozumu.
arizona
14.09.14,16:25
Buchy,pozdravujem tvoju polovicku:-) ta zenska ma gule!
buchač
14.09.14,16:31
Pretlmočenéééé...;)

Reakcia ???....:D :D :D :D :D :D :D :D :D
command
14.09.14,17:17
Zaujimave ze ju rozdychavas podla mojej skusenosti kazda druha obec ma taketo nieco ze vacsina obyvatelov vypusta svoje vykaly do potoka.
Peggynka
14.09.14,18:04
Žijeme v stredoveku? Nechce sa mi veriť,že to tak je.
buchač
14.09.14,18:15
command

Veď hej...ALE :
1. Nie je to predsa normálne. Alebo máš iný názor?
2. Máloktorí z tých "výkalistov" zadrie takúto otázku na net a chce normálnu odpoveď.
3. Zrealizuje sa pod rúškom tmy a fertig...a serie ho, že poniže sa výkaly niekde zastavia a smrdia až do het.

Veď si povedzme na rovinu, koľkí hádžu bordel do potokov a potom sa čudujú, že korytá nestíhajú vodu odviesť a sú následne tie záplavy.

Minule bol šot v správach, že ako vyzerá Ružín...fujtajbl, poniektorí jedinci sú hovadá.
babka - ježibabka
14.09.14,19:38
Pegynka,
tak tomu ver. Kde je už tretí starosta, čo peniaze prehúka na voloviny a o ľudí sa nestará je to tak. U nás tiež jedna ulica, na tej strane, ktorá má spád do potoka púšťa odpad do potoka. A kanalizáciu nerobia, vraj nie je záujem. Prečo by platili stočné, keď to voda zoberie zadarmo.
kukučka
14.09.14,19:49
Vo verejných tokoch končí odpad aj tam, kde je vybudovaná kanalizácia, len to nie je priamo pod oknami. Či si myslíte, že každá dedina má čističku?
Martin1310
14.09.14,20:11
Velmi správna pripomienka. O to kde tá slávna kanalizácia končí sa len málokto zaujíma a mnohí by sa čudovali akí sú v skutočnosti neekologickí, len o tom nevedia.
vulxy
14.09.14,20:21
to nesmies....treba zaplatit za vytiahnutie a az potom sa to odborne vypusti do potoka,popr.na luku na nejakom odlahlom miestecku(pocul so vraj ale ze niektory sukromnik to aj odvezie daleko do cisticky a este za to zaplati)....
command
15.09.14,05:12
Buchac najhorsie na tom je ze ked chce byt clovek ekologicky a chce nejaku tu COV tak problem za problemom. osobne robim zumpu a potom na cierno COV po kolaudacii. Samozrejme ze Vykali nepatria do potoka, lenze bohuzila u nas na taketo veci nie su peniaze ved kolko % dedina ma kanalizaciu?
kveti
15.09.14,08:07
Ale ste ho riadne ukameňovali zle to chlapec napisal pise ze cez žumpu predpokladam ze v žumpe zostane to čo ma a do potoka ide len prepad zo žumpy a to je prax v 99% neodkanalizovaných obci
korela
15.09.14,15:57
Mali by ste mať v obci septik a nechať si odpad odvážať firmou na to určenou.
Už som tu niekoľkokrát písala z mojich skúseností, u nás sa v našej MČ vybudovala kanalizácia na uliciach, ktoré susedia so sídliskom, v rámci jeho výstavby. 70.roky.
Potom dlho nič, a teraz aj kde sa vybudovala, tak sa ľudia nenepájajú kvôli peniazom. A nikto ich nedonúti si pripojiť prípojky, musia si totiž za ne zaplatiť sami. My sme v etape očakávania, hlavné potrubie pôjde po druhej strane cesty. Nie stredom, tak bude logicky drahšia, pretláčanie pod cestou a pod.
Nechcem nikoho obhajovať, ale z 200 eurového dôchodku mesačne zaplatiť za odvoz takmer 30 eur je dnes príliš vysoká cena pre mnohých ľudí.
Budovanie kanalizácie všade tam kde nie je, považujem dnes za zabetónové peniaze, neprinášajú obyvateľom osoh aký bol naplánovaný, z EU fondov majú profit iba fy, ktoré výstavbu realizujú a nie ekologické a hygienické hľadisko.
Mnohí, aby sa vyhli odvozom, ak je u nich aj vybudovaná na ulici kanalizácia so vpustami, tak nad vpust zaparkujú svoje auto, a hadicou v noci vypúšťajú do nich odpad.
Čo je ten lepší prípad. A robia to ľudia s nehnuteľnosťami aj za 300 tis. eur. Možno i viac. Voda z bazéna to nie je, pretože ho nemali. Ordinácia priamo v dome, tak predpokladám, že nestrádali.
U nás z celej našej ulice pristupuje ako sa má k vývozu septiku "až" jedna rodina. Ulica má cca 1 km. Ostatní sviatočne pred Vianocami. Niekto má aj tri vsakovačky u seba a v živote som u nich cucvoz nevidela. My so susedmi frekvencia 3 trojtýždňová poctivo, im časom praskla, takže majú už aj vsakovačku, ale ešte stále dodržujeme ako-tak úroveň odvozu.
arizona
15.09.14,18:50
Nie kazda obec ma septik,dnes je to prepych. Pokym sme nemali kanalizaciu,objednavala som najblizsi septik az z okresneho mesta,od vodarni, odvoz stal 40 € a vycuc 30. Takze riadna palka par krat do roka....
AdrianaA
16.09.14,07:46
toto čo je za otázku. Normálny človek predsa nemôže v dnešnej dobe splašky púšťať do potoka. Si normálny. To ti nevadí, že žiješ v obci, v ktorej je potok s výkalmi ??? Ja by som ti dala pokutu a ešte aj obecným rozhlasom vyhlásila!!
tomas9999
16.09.14,10:25
Ak sa pýtaš čo robiť ak v obci nie je kanalizácia /ostatné som nečítal , nečítal, nečítal/tak si daj urobiť čov, nie je to až tak moc drahé/nie je to lacné napr.300 eur./sú s tím trochu problémy ale je to riešenie.
kveti
16.09.14,10:33
tato problematika je strašne široká. vypúštanie splaškou do dedinskeho potoka je u nas na dedinách bežne.cena za jeden10m3 fekal 70 eur je bežna.riesi sa aj zakon ak je v obci kanalizacia budete sa musiet pripojit.ak nechcete tak domova čov ,ktorej prepad aj tak skonči v kanalizacii,ak nie domova čov tak septik žumpa ktora sa bude musiet v pravidelných intervaloch vyvážat AJ S PATRICNYM POTVRDENIM / a to uz nebude len za 70eur chlapcovi s fekalom ale za 120eur certifikovanej firme.potom je tu dalsia problematika daždových vôd ale to je o inom
kveti
16.09.14,10:38
a nekamenujte ho za zle polozenu otazku na zamyslenie .co ublizi prirode viac vycerpana žumpa do potoka v ktorej je aj tak 90 percent vody alebo tvrda chemia postreky priemyselne hnojiva ,velke firmy , stary otec a to bol skuseny chlap zo sedliackym rozumom vravieval o latrine ze to je ,,poklad, a ze spravny gazda se..e doma a potom pohnoji zahradku xi xi a viem ze mal pravdu
kveti
16.09.14,10:40
300 eur domova čov ??? si zabudol jednu nulu
Peggynka
16.09.14,10:45
90% vody? :D A akej kvality je tá voda,keď sa používa v domácnostiach toľko chémie ? Starý otec mal pravdu,ale to platilo vtedy,nie dnes! Zadávateľ sám určite vie,čo do tej žumpy a potom do potoka ide.Ak by to mal bez chémie,určite by to mohol využiť na záhradke.
kveti
16.09.14,10:54
jasne mas pravdu ale nech operie kolko krat chce nech jeho manzelka da aj cele savo do wc NIKDY a za ziadnych okolnosti sa nebude chytat na velkých znečistovatelov tato otazka je o ,,ludskomm chochmese,, ten sa neda naucit ani nadiktovat zakonom kazdy clovek by mal mat,, cit pre danu vec,, napriklad byvame v domceku dvaja chodime do prace kde ideme aj na wc sme starsi manzelka tolko neperie chemiu moc nepouzivame tak to spravit teoreticky mozem,ak mame tri deti pracka ide nonstom manzelka pouziva kazdu chemicku blbost na cistenie domu a mne uslo do žumpy 10 litrov oleja z auta CHOCHMES nepusti a viem co mam urobit /fekal atd/
Peggynka
16.09.14,10:56
Však o tom sú všetky komentáre :D o zdravom rozume.
tomas9999
16.09.14,14:42
čítaj pozornejšie
nie je to lacné napr.300 eur./
lapejko
16.09.14,21:31
je to tak...
kveti
16.09.14,21:42
mylis si pojmi septik´= žumpa mala si na mysli fekálny voz
obeca
09.11.15,13:11
My chceme kanalizaciu a poslanci povedia cela dedina vypusta do potoka ,asi tak,