HEBA
14.09.14,16:10
Pekný deň,
trápim sa s programom ALFA PLUS, neviem zaevidovať jazdy, pretože tabuľka jázd neukazuje typ PHL ani Čerpanie, len Cenu s DPH. Určite to mám zle nastavené ale neviem prísť na to, čo tam ešte chýba.
Za pomoc ďakujem pekne
Zita5
14.09.14,15:11
Jazdy a cestovné príkazy

Z hlavného menu programu vyberte Evidencie - Jazdy ,

po potvrdení tlačidla Pridaj sa zobrazí formulár pre pridanie novej jazdy,

vyplňte pole Vozidlo , Vodič a Účel,

zadajte Začiatok jazdy , Miesto výkonu práce , Koniec jazdy a príslušné dátumy a časy,

v časti Prejdené kilometre sa automaticky podľa zadaných miest doplnia kilometre zo systémovej databázy vzdialeností (ktorá je súčasťou programu), prípadne z vášho číselníka Vzdialeností.

v časti PHL (tuzemsko) zadajte údaje o PHL, pokiaľ ste na uvedenom úseku čerpali. Typ PHL sa automaticky preberá z nastavenia vozidla,

do poľa Čerpanie zadajte hodnotu čerpania. Cenu zadávajte s DPH podľa dokladu o čerpaní. Ak ste platiteľ DPH, program si automaticky vypočíta cenu bez DPH, ktorá vstupuje do FIFO fronty kvôli oceneniu spotreby. Túto cenu vidíte aj v informačnom texte,

Strana 28 z 28

na záložke Náhrada za jazdu sú informatívne zobrazené údaje o spotrebe PHL za túto jazdu,

jazdu potvrďte tlačidlom OK .
Súčasťou formulára je aj informačný panel. V tomto paneli sa nachádza voľba Jazdu rozdeliť na úseky , ktorú využijete pri zložitej tuzemskej jazde (jazda, ktorá má viacero zastávok) a zahraničnej jazde. Po jej zapnutí sa záložka Jednoduchá jazda zmení na tabuľku Jazda po úsekoch . Ďalej sa v tomto informačnom paneli nachádzajú údaje o stave nádrže a tachometra. Zdroj : Kros k programu ALFA PLUS http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&ved=0CFgQFjAG&url=http%3A%2F%2Fwww.kros.sk%2F37265&ei=Y70VVNemFYvy7AayzoHgCA&usg=AFQjCNE7_KtZIg96ml470V0_1lPMt81m3A&bvm=bv.75097201,d.ZGU&cad=rja
HEBA
14.09.14,15:58
Toto všetko mi je jasné, ale keď si otvorím evidenciu jázd pod PHL tuzemsko mám len pole „Cena s DPH“.
Typ PHL a Čerpanie sa mi nezobrazuje, t.zn. nemám kde napísať tieto údaje.
milkami
06.10.14,09:37
neviem či to ešte potrebuješ, ale typ PHL a ostatné základné údaje si zadávaš v číselniku vozidiel
HEBA
06.10.14,13:03
Ďakujem veľmi pekne za radu. Už som to vyriešila cez KROS, jednalo sa o vlastné motorové vozidlo a dostala som nasledovnú odpoveď:

"čerpanie PHL momontálne nie je možné zadať jedine pri jazdách na súkromnom vozidle, keďže tento údaj vzhľadom z legislatívy nie je povinný. Tento údaj pri vlastnom type vozidla nemá žiadne opodstatnenie keďže auto využívate na súkromné i pracovné účely.
V námetoch už evidujeme tento návrh na úpravu do ďalších verzií."
Bola by som rada, keby ste sa k tomu vyjadrili, ja som totiž doteraz vždy pri jazdách evidovala aj čerpanie PHL aj keď išlo o súkromné vozidlo používané v podnikaní.
Ďakujem.