dianka.sz
14.09.14,16:39
Prosím o pomoc. Dostala som faktúru z ČR, vyfakturovali nám súčiastky, ktoré sme museli kupovať keď sme u nich vykonávali poľnohospodárske práce, stroje boli naše. Po ukončení práce sme stroje prepravili na SR. Faktúru nám poslali s DPH. Aj naša firma aj česká firma je platca DPH. Ako postupovať správne? Nemali fakturovať bez DPH? Ďakujem
Economic
16.09.14,07:57
1. Mali ste sa preukázať, že ste platitelia DPH a FA mala byť bez DPH.
2. Požiadať cez žiadosť na portály FS o vrátenie zaplatenej DPH zo zahraničia
Chelsea34198
17.09.14,17:12
Ak Vám neopravia faktúru alebo ak vy s tým nič nechcete robiť, tak či tak musíte faktúru ( základ dane) samozdaniť s nárokom na odpočet. Suma zahraničnej DPH bude pre vás nedaňový náklad. Takúto daň ( z nesprávne vystavených faktúr) vám už nik nevráti. bez rozdielu či chyba bola na strane dodávateľa ktorý nepreniesol povinnosť alebo na vašej strane, ak ste neoznámili IČ DPH.

Ak chcete daň spät musí sa opraviť fakúra.
dianka.sz
18.09.14,06:42
Ďakujem za odpoveď. Oni veľmi dobre vedeli že sme platca DPH lebo už viackrát nám vystavovali faktúry a vždy bez DPH. Nemôže to byť s tým že miesto dodania bolo v CZ ale pritom ten stroj sme následne doniesli domov. Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Simona Privat
20.09.14,08:15
Skúste im poslať čestné prehlásenie, že ste súčiasky (spolu so strojom ) vyviezli na SK, spolu so žiadosťou o opravu fa. Ja na ich mieste by som sa tiež bála nedať DPH, keď by som vedela, že sa montovali tu a nemala žiaden doklad, že bol vývoz do IČŠ EU. Neviem ako to je presne v CZ, s AT mi to čestné prehlásenie bez problémov funguje, ak berieme tovar osobne.
dianka.sz
20.09.14,09:12
Ďakujem Vám veľmi pekne, prajem pekný deň:-)