Kurzweiler
14.09.14,19:02
Po 17 rokoch mi začina tiecť asfaltový šindel. Dodavatel strechy mi ho dodal v r 1995 už ako 13 rokov starý, čo som odhalil až o 8 rokov po dodaní. V miestach kde sa dotyka vikierov pri silnych daždoch premoká do izolacie a sadrokartonu pod nim. Uvažujem na neho položiť dalšiu vrstvu šindla v exponovaných miestach. Vie niekto poradiť či to je dobrý napad, alebo nejaké iné riešenie?
misoft
14.09.14,17:09
Radšej uvažuj o celkovej výmene. 30 rokov starý asfaltový šindeľ - žiadna výhra. A "plátanie" nič dobré neprinesie.
lapejko
14.09.14,18:39
celá sranda s asfaltovým švindľom tkvie v tom, že prei pokládke sa má použiť ako prvá vrstva tzv. podkladový pás, ktorý zabezpečí aby sa asfaltová krytina na neho neprilepila a mala tým pádom zabezpečenú rozťažnosť...háčik je v tom, že stojí toľko ako krytina samotná a skoro nikto to nedáva...
TomasHC
15.09.14,05:34
A nie práve preto, aby sa šindel prilepil? Veď aj ten podkladový pás je asfaltový...
kralovicj
15.09.14,06:05
Možeš skúsiť takú gebuzinu ako gumoasfalt (ak je tá strecha celkovo stará a máš menej ako 1 dieru na 10m2) / spevni ho nejakou sklenou tkaninou.
Toto je plátanie na 2-5 rokov.

Potom asi vymeniť
lapejko
15.09.14,07:35
väčšinou sa používa lacná papierová lepenka, na ktorú sa prilepí slnkom nahriata krytina, ktorá je vystužená a po ochladnutí sa trochu zmrští...To ale nedokáže lepenka a postupne sa podklad deformuje a vydúva, stačí pozrieť na takéto strechy zo slnečnej strany...
alltracboy
15.09.14,08:23
tiez mam pocit ze ta krytina sa ma spolu prilepit. Nedavno som o tom cital. navyse pokial by sa to neprilepilo, mam pocit ze by to vacsi vietor odthol zo strechy. obcas ked je víchrica mi pristane na zahrade kus sindla zo susedovho domu ktory sa uvolnil.
lapejko
15.09.14,08:55
máš pravdu s tým prilepením a aj ja mám pravdu s pružným podkladovým pásom: http://www.asfaltove-sindle.sk/index.php?strana=postup