skoda2
14.09.14,19:35
moj vztah s automech. bol 7r kamaratsky vsetky opravy a dohodnute sumy boli riesene vzdy ustnom formou.Problem-kupeny voz za 300e ustna dohoda ,ze za 200e na nom urobi co sa da a nasledne si ho predam za 500e.Peniaze mu boli prevedene na ucet no on ziada dalsich 300e uz cez pravnika -jeho vraj zvysene naklady.On nema ziadny doklad ani moj podpis-ja mam vypis z uctu.Ako reagovat na jeho pravnika,ktory odo mna ziada aj trovy za prav.sluzby???Dakujem za skoru odpoved.
misoft
14.09.14,20:37
Ako reagovať? Útokom!
Oznám právnikovi, že nemieniš nič platiť, nakoľko nie je isté z akého dôvodu. A pokiaľ by však automechanik požadoval nejakú platbu, nech doloží, za čo - inak to budeš považovať za pokus o nezákonné obohatenie a ešte jedno povedz právnikovi - že oznámiš jeho konanie SAK (Slo. adv. komora) - nakoľko sa podieľa na príprave tr. činu - resp. tr. čine v štádiu pokusu.
Možno si spočíta koľko je 2 a 2.....
buchač
14.09.14,21:52
CITUJEM :
Problem-kupeny voz za 300e ustna dohoda ,ze za 200e na nom urobi co sa da a nasledne si ho predam za 500e.

PÝTAM SA:
Vysvetlíš túto vetu ???...hlavne pasáž.." následne si ho predám "...
axeco
15.09.14,05:14
misoft, ak bude tvoju odpoved citat pravnik, tak sa bude od smiechu valat po podlahe
kralovicj
15.09.14,05:58
Daj sken, čo ti vlastne právnik píše
axeco
15.09.14,06:04
Presne - to je podstatne
ivka70
15.09.14,06:48
A aku pracu vykonal zle?
misoft
15.09.14,07:05
Možno - a možno ho to potom aj roztrhne. Ale - na akom základe by žiadal platbu pre automechanika? Nie je zmluva, nemá to ako dokázať, že toľko dlhuje.
Okrem toho - ak to automechanik robil "na čestné slovo" - teda bez zmluvy, robil to na čierno! (Sám skoda2 píše - "kamarátsky") Teda nezdanený príjem - únik daní. A ak by ten právnik žiadal v mene automechanika peniaze - de facto by sa podieľal na tr.čine krátenia daní. A ty si myslíš, že by riskoval právnik svoju karieru pre takúto prkotinu (ibaže by bol skorumpovaný..)?
A mám dojem, že by sa na tých dvoch našlo ešte viacej.....
Tak potom by sa asi od smiechu neváľali, ak by to začali vyšetrovať orgány v trestnom konaní....
axeco
15.09.14,09:22
Si snad jasnovidec, ze vies co pise pravnik ?
axeco
15.09.14,10:51
......... pri kadernicke Melany si tvrdil pravy opak
skoda2
15.09.14,18:43
auto som si kupila ja za 300e.on mi mal na nom urobit nutne opravy za 200e a ja som ho nasledne potom predala za 500e-po tolko take auta idu.
skoda2
15.09.14,18:45
venoval sa motorickej casti ,vraj lamba sonda ak dobre pisem sa to vola-no nakoniec po prebrati vozidla to bol nejaky hlavny kabel -to opravoval iny clovek-odvtedy to auto islo normalne-aj to som dotycnemu auto servis muzikovi povedala-hral sa s tym necele 3mesiace,a to som mu pomahala s demontazou a nejakymi maliymi karosarsk.pracami
skoda2
15.09.14,18:51
autoservis XY vam teda mne,poslal f pod cislom xxx zo dna 8.1.2014 splatnu dna 7,2,2014 za opravu vozidla.DO dnesneho dna ste ju neuhradila.Ako splonocneny pravny zastupca vas vyzyvam aby ste toto uhradili tj 340e s prisl.tj.urok z omeskania vypocitany od datumu splatnosti do zaplatenia a zaroven si uplatnujem zaplatenie trov vo vyske 68,74. ...Ked som volala s autoservisom-povedal,ze on fakturu neposielal ale mi ju vraj dal-klame,,,,ked som volala pravnikovi ci preveroval tuto skutocnost-povedal,ze nie-ze o tomto pripade vie dva dni pred poslanim tejto predzalobnej vyzvy.
skoda2
15.09.14,18:52
tuto predz.vyzvu mam v ruke tyzden. Jeho pravnik sa vyjadril,ze nech zaplatim inak to da na sud..vsetko je to medzi mnou a autoservisakom len na ustnej dohode.vzdy aj bolo
buchač
15.09.14,18:53
Problem-kupeny voz za 300e ustna dohoda ,ze za 200e na nom urobi co sa da a nasledne si ho predam za 500e.Peniaze mu boli prevedene na ucet no on ziada dalsich 300e uz cez pravnika -jeho vraj zvysene naklady.

skoda2 (Dnes 21:43) auto som si kupila ja za 300e.on mi mal na nom urobit nutne opravy za 200e a ja som ho nasledne potom predala za 500e-po tolko take auta idu.
Problém je úplne inde...
Čo bolo urobené za 200 €, aké súčiastky alebo akú činnosť vykonal ???
Lebo podľa mňa za takúto sumu sa veľa vody nenamúti.
Ono tá stará šunka vcelku má nie raz menšiu hodnotu ako jediná súčiastka do nej.
skoda2
15.09.14,18:56
navaril plech do deraveho kufra a natrel na bielo,prestirekal jeden stlpik a asi 30cm2 na zadnych dverach,vymenil staru lambda sonu za pouzitu a sto krat rozozbrala zlozil motorcek ostrekovaca a vysledok ten isty .
ivka70
15.09.14,18:58
Ale zaplatiť si mu zaplatila, čo ste sa dohodli?
misoft
15.09.14,20:14
Čítal si?
Melany robila "fušku" :D - babe sa nepáčilo a kontrolu posielať chcela. Automechanik za robotu dostal ako sa dohodli a odrazu pýta viacej a to OFICIÁLNE cez právnika.
A teraz to rozober - ak by Melany chceli dokázať - nemajú dôkazy - len reči. Mechanik chce viacej - tiež len reči - nemá dôkaz o urobenej práci a predsa pýta. A cez právnika.
Niekde by to aj nazvali vydieranie! A ešte s pomocou právnika - neviem-neviem, čo by na to SAK povedala, až by sa to prevalilo, že právnik vydiera....
Prečítaj si zadanie:
>Peniaze mu boli prevedene na ucet no on ziada dalsich 300e uz cez pravnika -jeho vraj zvysene naklady.On nema ziadny doklad ani moj podpis-ja mam vypis z uctu.<
buchač
16.09.14,04:23
Pokiaľ viem a pokiaľ som nejakú faktúru dostal za takéto služby, tak som faktúru aj parafoval....v servise, na STK, na geometrii...atď.

Nech autoservis-maník dokáže, že Ti faktúru dal.
misoft
16.09.14,09:33
...Okrem toho - musia ich mať vo svojom systéme a účtovníctve.... a ak to nemajú .... falošná faktúra.... niekoho by to potom bohovský zaujimalo....
Peggynka
16.09.14,10:19
Asi kamarát právnik skúša jej blbosť :eek: