tinushka120
15.09.14,11:44
Dobrý deň. V decembri som začala podnikať v krčme a mam aj povolenie na predaj alkoholu. keď som si bola to povolenie zobrať tak ma zo žiadnou evidenciou neoboznámili, pretože som sa pýtala či budú odo mna niečo potrebovať ked prídu na kontrolu a nepovedali mi nič. tak preto by som vás chcela poprosiť o radu či je to teda pravda, že si musim viesť evidenciu alkoholu a ak ano tak ako pretože som to nikdy nerobila. ďakujem
Excise Duty
15.09.14,10:05
Cicuška tinushka, než to sem zadáš tretíkrát, predsa ak máš vydané povolenie na predaj, musí v ňom byť citovaný zákon a jeho príslušné ustanovenie, podľa ktorého ti povolenie vydali. V tom istom ustanovení zákona (§ 54) je aj odsek 7, ktorý upravuje to, čo ťa zaujíma. Predávaš alkohol a neovládaš príslušnú legislatívu?
tinushka120
15.09.14,10:12
ďakujem za pomoc a mas pravdu to ma nenapadlo pozrieť pretože mam aj iné povinnosti ako čitat celý den zakony... ale aj tak dakujem za upozornenie
Peggynka
15.09.14,10:14
POVOLENIE NA PREDAJ LIEHU – predaj konečnému spotrebiteľovi
Užívateľ, ktorý ma pridelené SBL registračné číslo povolenia na predaj, má v údajoch firmy uvedené dané SBL registračné číslo, ale nemá označený príznak „Distribútor“.
Tento užívateľ môže nakupovať lieh len od distribútorov liehu, teda osôb disponujúcich oprávnením na distribúciu liehu a na druhej strane tento lieh môže predávať len konečným spotrebiteľom.
Nemá povinnosť mesačne odovzdávať žiadne výkazy o stave liehu. Je však povinný viesť evidenciu liehu za kalendárny mesiac a na požiadanie colného úradu predložiť stav liehu k určitému dátumu.
Ak užívateľ využíva na predaj svojho tovaru registračnú pokladňu, na zistenie stavu liehu je
potrebné sťahovanie údajov z ERP denne, to znamená, viesť si dennú evidenciu liehu.
tinushka120
15.09.14,10:18
dakujem
Excise Duty
15.09.14,10:36
ďakujem za pomoc a mas pravdu to ma nenapadlo pozrieť pretože mam aj iné povinnosti ako čitat celý den zakony... ale aj tak dakujem za upozornenie
Ani ja nečítam Zbierku zákonov ako román na pokračovanie ale zákony, ktoré sa ma bezprostredne týkajú si preštudujem vždy. V § 2 zákona č. 1/1993 Z. z. o Zbierke zákonov Slovenskej republiky je uvedené, že o všetkom, čo bolo v Zbierke zákonov uverejnené, platí domnienka, že dňom uverejnenia sa stalo známym každému, koho sa to týka; domnienka o znalosti vyhlásených všeobecne záväzných právnych predpisov je nevyvrátiteľná. Ľudovo sa tomu hovorí, že neznalosť zákona neospravedlňuje! Až ti jedného dňa bude Colný úrad vypisovať platobný výmer na pokutu za nevedenie evidencie, bude ho s prepáčením prd zaujímať, či ty máš alebo nemáš čas čítať zákony.
tinushka120
15.09.14,10:40
ano toto mas pravdu... len mna troška zamrzelo, že ked sa niečo konkretne pýtam na špecifickom urade tak mi nevedia odpovedať a potom sa všetko dozvedám ako sa povie z druhej ruky.... mna len toto štve...
Excise Duty
15.09.14,10:43
http://www.amega.sk/poucenie.htm
POVOLENIE NA PREDAJ LIEHU – predaj konečnému spotrebiteľovi
Užívateľ, ktorý ma pridelené SBL registračné číslo povolenia na predaj, má v údajoch firmy uvedené dané SBL registračné číslo, ale nemá označený príznak „Distribútor“.
Tento užívateľ môže nakupovať lieh len od distribútorov liehu, teda osôb disponujúcich oprávnením na distribúciu liehu a na druhej strane tento lieh môže predávať len konečným spotrebiteľom.
Nemá povinnosť mesačne odovzdávať žiadne výkazy o stave liehu. Je však povinný viesť evidenciu liehu za kalendárny mesiac a na požiadanie colného úradu predložiť stav liehu k určitému dátumu.
Ak užívateľ využíva na predaj svojho tovaru registračnú pokladňu, na zistenie stavu liehu je
potrebné sťahovanie údajov z ERP denne, to znamená, viesť si dennú evidenciu liehu.
Prepáč, ale tvoja odpoveď je úplne mimo, odkazuje na ustanovenia už zrušeného zákona č. 105/2004 Z. z., ten bol nahradený zákonom č. 530/2011 Z. z. o spotrebnej dani z alkoholických nápojov. To na čo sa pýta zadávateľka témy, upravuje ustanovenie § 54 ods. 7 uvedeného zákona.
Excise Duty
15.09.14,10:47
ano toto mas pravdu... len mna troška zamrzelo, že ked sa niečo konkretne pýtam na špecifickom urade tak mi nevedia odpovedať a potom sa všetko dozvedám ako sa povie z druhej ruky.... mna len toto štve...
Správca dane nie je daňový poradca, takže od neho rady nečakaj.
Peggynka
15.09.14,10:58
http://www.amega.sk/poucenie.htm
POVOLENIE NA PREDAJ LIEHU – predaj konečnému spotrebiteľovi
Užívateľ, ktorý ma pridelené SBL registračné číslo povolenia na predaj, má v údajoch firmy uvedené dané SBL registračné číslo, ale nemá označený príznak „Distribútor“.
Tento užívateľ môže nakupovať lieh len od distribútorov liehu, teda osôb disponujúcich oprávnením na distribúciu liehu a na druhej strane tento lieh môže predávať len konečným spotrebiteľom.
Nemá povinnosť mesačne odovzdávať žiadne výkazy o stave liehu. Je však povinný viesť evidenciu liehu za kalendárny mesiac a na požiadanie colného úradu predložiť stav liehu k určitému dátumu.
Ak užívateľ využíva na predaj svojho tovaru registračnú pokladňu, na zistenie stavu liehu je
potrebné sťahovanie údajov z ERP denne, to znamená, viesť si dennú evidenciu liehu.
Prepáč, ale tvoja odpoveď je úplne mimo, odkazuje na ustanovenia už zrušeného zákona č. 105/2004 Z. z., ten bol nahradený zákonom č. 530/2011 Z. z. o spotrebnej dani z alkoholických nápojov. To na čo sa pýta zadávateľka témy, upravuje ustanovenie § 54 ods. 7 uvedeného zákona.
Odstránila som neplatný link.
sosak
15.09.14,11:04
Na naštudovanie tvojich povinností nemáš čas, hlavne že nalievaš !