Durika Kkurpaš
15.09.14,14:51
zdravím. tento rok mám velké problémi s chovom králikou.v auguste mi uhynulo cca 50 ks. neboli zaočkované proti moru.mladé 2.3 mesačné a staršie bralo aj staré samice.všetko večer behali skákali po kotcoch a ráno som ich nachádzal uhynute.vo večom počte, ostali mi iba 2 samice..vtedy mali aj mladé.teraz mi tie mladé dorástli do veku 2.3 mesiacov. ale tieto mladé som dal komplet zaočkovat castorexom na mor vo veku 6 týždnou. kotce som všetky vydezinfikoval vytrel vápnou. a situacia s týmito mladými sa opet opakuje, večer behajú skáču na vonok im nič nie je a ráno sú uhynuté. rozpitval som ich žiadna kokcidioza to nie je ani mixomatozu to nevyzerá, všetky majú iba plúca zakrvavené. som s toho taký znechutení aj očkované to je na mor a hynie to zas jedna radost. ak vie niekdo poradit budem rád. so susednej dediny som počul to isté hynú ako očkované tak aj neočkované s tými istými príznakmi večer zdravé ráno uhynuté. dakujem za radu
evuš
15.09.14,13:55
Ak je to mor, asi s tým neurobíte nič...je to už len lotéria....mor je mor....
Možno by bolo vhodné zmeniť vakcínu, je lepšie očkovať 2x do roka....
Anika61
16.09.14,07:42
Tuto istu skusenost mam s pred 2 rokov,vtedy mi uhynulo 120 mladych z dvoch vrhov,samice boli 2 krat preockovane,klietky dezinfikovane,tiez nejavili znamky ochorenia,riadila som sa pokynmi veterinara a na rok sa to opakovalo ,tak ma to znechutilo,ze od vtedy kraliky nechovam……no ale to som ti moc neporadila……
evuš
16.09.14,08:24
Anika - preto i ja vravím, že mor je mor.....veľakrát nič nepomôže iba sa na pár sezón na králiky "vybodnúť" a nechovať....