ANNAP
21.04.06,09:38
Mám prípad: Objednali sme technológiu z ČR.Podľa zmluvy sú dohodnuté zálohy, realizácia v priebehu 2 rokov. Na každú prijatú zálohu mi dodávateľ zašle faktúru ku prijatej zálohe napr. s dátumom 14.3.2006 ja si vypočítam DPH k tejto sume kurzom vyhotovenia faktúry / dátum / a uvediem v daňovom priznaní v mesiaci marec 2006 v riadkoch 10 a 15 / je to tovar s montážou /
Robím to správne?
ANNAP
24.04.06,03:07
nikto mi nepomôže?
Melnick
24.04.06,11:17
nikto mi nepomôže?Anka myslím , že pri vypočítaní kurzu postupuješ správne.
- Kurz -dňom vyhotovenia Fa,ak bola Fa vyhotovená
pre nadobúdateľa tovaru pred 15,dňom - čo v tvojom
prípade splnené je.:)

Počkajme si ešte na reakcie iných:cool:
ALBO
24.04.06,18:43
Anka myslím , že pri vypočítaní kurzu postupuješ správne.
- Kurz -dňom vyhotovenia Fa,ak bola Fa vyhotovená
pre nadobúdateľa tovaru pred 15,dňom - čo v tvojom
prípade splnené je.:)

Počkajme si ešte na reakcie iných:cool:

Posuvam tuto otazku hore. Nejako sa mi nezda ze by sa mala DP pri dodani tovaru s instalaciou spravat ako nadobudnutie tovaru teda podla §20.
ALBO
25.04.06,08:24
Mám prípad: Objednali sme technológiu z ČR.Podľa zmluvy sú dohodnuté zálohy, realizácia v priebehu 2 rokov. Na každú prijatú zálohu mi dodávateľ zašle faktúru ku prijatej zálohe napr. s dátumom 14.3.2006 ja si vypočítam DPH k tejto sume kurzom vyhotovenia faktúry / dátum / a uvediem v daňovom priznaní v mesiaci marec 2006 v riadkoch 10 a 15 / je to tovar s montážou /
Robím to správne?

No , takže ide o tovar s montážou, nie nadobudnutie tovaru. DP budete aplykovať podľa § 19, tz. do uvahy beriete uhradu zalohy aj vyučtovaciu.
Takže deň daňovej povinnosti je deň, kedy prijmu zálohu ti cesi.Postupne vždy budete odvadzať daň z takto uhradenych záloh, a ked bude vyučtovacia(ked vam to odovzdaju naraz alebo po čiastkach) , vtedy odvediete z rozdielu (keď vám to odovzdajú, dodajú nainštalované).
Riadky 10 a 15
ANNAP
25.04.06,08:40
Vďaka dievčatá, a tebe Majka zvlášť za upozornenie.
ALBO
25.04.06,08:47
Vďaka dievčatá, a tebe Majka zvlášť za upozornenie.
tak to som nepochopila:) to upozornenie
ANNAP
25.04.06,08:49
tak to som nepochopila:) to upozornenie


Majka ma upozornila SS
Melnick
25.04.06,08:58
Posuvam tuto otazku hore. Nejako sa mi nezda ze by sa mala DP pri dodani tovaru s instalaciou spravat ako nadobudnutie tovaru teda podla §20.

Tým,že som dala súhlas s odpoveďou od Albo,
upozorňujem na svoju chybnú odpoveď.