osky
15.09.14,22:57
mate skusenosti s praktickym vyuzitim tychto dvoch jedinecnych produktov pri vareni ci peceni?
kupila som si velky pohar panenskeho kokosoeho tuku,ale neviem ci ho mozem pouzivat presne ako napr.maslo do pecenia.
mam vyhliadnute kakaove Maslo,kt.ma svoju cenu ale skusila by som to-len nevem ako na to...
za kazdy recept ci radu vrely dik.
avalik
15.09.14,21:02
kokosovy olej pouzivam na vyprazanie, varenie ale aj do klasickych kolacov alebo raw sladkosti
lujza.j
15.09.14,21:15
korela
15.09.14,21:20
Keďže zabíja hlavne plesne v organizme, tak bežne do ryže, pšena, pohánky a pod. Ryžový olej je bez chuti, tak ich striedam. Ale ja oleje striedam aj tak, v každom je niečo iné. Do zeleninových polievok, ja žiadne polievky nezasmážam, robím radšej husté z hlavnej suroviny. Ani mama. Čiže ja skôr do varenia, keďže sa teraz nepretrhnem pri pečení.
osky
15.09.14,21:52
prosim ta pridas aj dake recepty?
avalik
15.09.14,22:02
jaj ved to su klasicke recepty, len namiesto oleja, masla alebo hery do cesta davam kokosovy olej - kysnute cesto, babovky, bublaniny ... vo vareni namiesto obycajneho oleja - ci pod prazenicu, leco, maso ... ja mam ale kokosovy olej na varenie - nie je ho citit za kokosom ... ked zadas do googlu, vyhodi ti recepty - hlavne raw, tam sa casto pouziva
korela
15.09.14,22:10
Plus za radu, že stačí vymeniť surovinu v tom istom objeme. Tiež kupujem bez chute.
osky
16.09.14,03:39
jeeeeej,no super.vdaka.presne toto ma zaujimalo-ci sa to da pouzit normalne ako Maslo ci olej a ci v Tom istom mnozstve.pretoze muku alebo sladidlo vymenim v receptoch bez problemov,lenze ako sa bude spravat ten ktory tuk-to je vzdy loteria....
tu v at sa da bezne kupit kokosovy tuk,zabaleny v stvorcovom Formate,lacny-vzdy sa cudujem preco je taky lacny,ked tento bio,panensky,za studena lisovany bol taky drahy.v obchode tiez pisu ze je to stopercentny kokosovy tuk.aj ked mozno nie je za studena lisovany......
ten sa ale sprava skor ako Cera-je skor na polevy a tak.neda sa pouzit ako Maslo ci margarin.....
tento bio panensky je tuhy,nie tekuty,krasny biely ale iny ako ten z obchodu.este som ho neotvrila,tak ci onia neviem-ale mal by.ja ho chcem hlavne na studenu kuchynu,pre zdravie,ale teda ma zaujimalo ci by som ho mohla na vianoce pouzit.
osky
16.09.14,03:42
Korela,presne ako pises.aj ja striedam oleje. niektore kupim v malom baleni a uzivame ako liek,ine bezne pri vareni ci peceni a niektore len na studeno.polievky tiez nezasmazam,a casto nedavam ani ziadnu zavarku-podla toho ako kombinujeme druhy chod....olej si kvapneme do hotovej :-D
osky
16.09.14,03:45
v delikatesach o kakaovom masle mam tu tmu preluskanu.ale ja som objavila kakaove Maslo-surove-raw,v kuse,nie je to prasok ako pise ten pan.ak neiem ci ho kupit,pretoze je ozaj drahe,ale myslim ze zdravotne na obohatenie,raz za cas by sa mohlo.len neviem co s nim.
avalik
16.09.14,05:19
osky, musis skusat a zistit co ti vyhovuje ... ja uz varim a peciem od oka, vacsinou hrncekovym sposobom a systemom "co dom da" :) ... kokosovy olej sa topi pri teplote 24-25 stupnov ... ale neviem ci by som ho pouzila na studenu kuchynu - tam radsej obycajne maslo - neviem si predstavit napr. taku vajickovu alebo rybickovu pomazanku s kokosovym olejom
lujza.j
16.09.14,19:00
valika...kupuješ kokosák bez vôňe?
lujza.j
16.09.14,19:05
kakaové máslo nerafinované kupujem na ekokoza.cz....
avalik
16.09.14,19:18
ano, luji ... v paleo predajni vo FreshMarkete (stara IKEA na Roznavskej), 1l vedierko za 6,90
lujza.j
16.09.14,19:34
výborná cena....tam je takáto špeci predajňa...dík..pojdem kuk
kukučka
16.09.14,19:54
Osky veď vyskúšaj, upeč na ňom kúsok mäska, alebo placky, palacinky a sama uvidíš.
Najbližšie chcem upiecť zázvorníčky, vyskúšam, napíšem.
osky
16.09.14,20:28
6,90 za Liter?????fiha,ja som dala ze ten moj bio panensky kokosak viac ako 18 euro-tiez je to Liter.
avalik
16.09.14,20:41
jj, na varenie staci aj nebio za 6,90 :D ... nepredpokladam, ze pri pestovani kokosu su potrebne nejake chemickle postreky proti skodcom ani hnojiva ako na ine plodiny, takze tu bio nevyhladavam ;)
lujza.j
16.09.14,20:43
valika...tak tam prásknem ten čo mydlá z neho gebrím:D
avalik
16.09.14,20:47
luji, ak je predavany ako potravina tak ok, ale ked nie, tak by som neriskovala - kto vie v akom je obale a ako ho stacali - cez ake trubky tiekol :)
lujza.j
16.09.14,20:55
jáj to som nekukala:)ja si teraz po rokoch užívam domáci olivový....
avalik
16.09.14,21:15
domaci olivovy som este nekostovala ... ale ja olivovy pouzivam minimalne - nechuti mi, kupujem miniflasticky bo aj tak ich za rok neminiem :) ... ale zato luuuubim tekvicovy :---
lujza.j
16.09.14,21:22
tekvicový je parádička krásne voní aj chutí.....v At sa dá kúpiť aj domáci....ale aj ich z obchodu je fajný....ja olivový móžem....
terezamaria
16.09.14,21:32
Prečítajte si, hlavne tí, čo mávajú často zápaly....je to o tekvicovom oleji....http://www.nutraceutica.sk/sk/nutaceutika_vo_vyzive/tekvicovy-olej.aspx
osky
17.09.14,10:15
tak dnes som si to pozrela v inom obchode a tam mali troooosku lacnejsi/16 uro/ sico bio ale zu nebol za studena vylisovany,ale pri teplote 38 stupnov stoceny.a bolo tam jasne ze je to jedly kokosovy tuk a jedly kokosovy olej-oba boli v tuhom stave,od jednej firmy,vobec neviem v com bol rozdiel.ale ten moj je cistucky super.skusim ho az Doma cez vikend-uz som zvedava.
tekvicovy pouzivame aj olivovy-to je len zvyk,ja jedavam s chlebikom zeleninu pokvapkanu olivovym alebo inym olejom a citronom a si tam ten chlieb omycam.ak pridate este cesnak-zradlo pre bohov.netreba ani Maslo....
osky
20.09.14,00:18
prave som dopiekla mrezovnik a pouzila som pol napol celozrnnu spaldovu a psenicnu muku a miesto masla som dala ten kokosovy tuk.vydarilo sa to,ale recept nepridam-nie je to dobry recept,nedalo sa to vyvalkat a kym som to rozlacila ,naplnila a spravila praaaacne mriezku---aha kolko hodin.ale je mnaaaaam.este ma huba pali,ale musela som ho okostuvat....
avalik
20.09.14,06:29
mala si rozpusteny tuk? to cesto mohlo mat ine vlastnosti aj pri pouziti spaldovej muky ... linecke cesto by sa malo davat oddychnut do chladnicky ... ale nic si z toho nerob, ja ho tiez nevalkam ale roztlacam na plechu :) ... hlavne, ze chuti
lujza.j
20.09.14,09:19
kokosák je už v tomto čase tuhý....bod tuhnutia 20st
bettylou
20.01.15,07:01
Dostala som na Mikuláša krásny bio kokosový tuk. Použila som ho raz na vyprážanie. Bolo ok, ale radšej klasický šmalec. Kokosový tuk odvtedy používam ako krém na tvár a ruky, občas aj celé telo. Je úžasný na popraskané pery. Na telo používam v sprche kokosové stružliny, tá pokožka je potom krásna a hebká. Nie je to celkom príspevok na varenie, ale recept to je, Možno niekoho osloví. :)
Marikaby
17.02.15,09:12
Kokosový tuk je zdravý. Ráno môžete zjesť malú lyžičku a zapiť TEPLÝM nápojom (aby sa rozpustil v organizme). Môžete si ho natrieť na tvár a dekolt a nechať aby sa vstrebal do pokožky a budete prekvapené....