tamara123
16.09.14,16:10
Drahí priatelia zdravím Vás.
Potrebovala by som od Vás radu. Manžel podniká s dodávkou, čiže na voľnú živnosť doprava do 3,5t včetne prípojného vozidla. Má 3 plachtové dodávky, teda do 3,5t, ale sem tam by sa mu hodil ešte aj príves k nej. Hovoril o 2t prívese Keďže to je už nad 3,5t tak už treba samozrejme koncesiu a všetko k tomu. A keďže je teraz preč a ja som sama doma na materskej tak mu chcem pomôcť aspoň tak že mu pozháňam nejaké info. Mám teda niekoľko otázok, ak môžem...
1. Ako je to so záznamovým zariadením- tarchografom... samozrejme že pri prívese sa musí používať, ale bez neho je to auto nepodliehajúce AETR... ako sa potom vtedy jazdí?
2. Čo sa týka finančnej zábezpeky keďže by to bolo podnikanie v doprave nad 3,5t resp. súprava 5,5t tak treba platiť tu zábezpeku 9000e na prvé vozidlo a na každé potom 5000. Lebo mi to príde nelogické, že nám tie autá jazdia a ja k ním dám príves a musím platiť?
3. Čo sa týka mýta tak v SR ešte exituje tá diaľničná nálepka na príves? V ČR sa platí mýto?


A ešte taká podotázka... keď by sme si dlhodobo prenajali ťahač s návesom... tak tú finančnú zábezpeku by kto musel platiť... ???

Manžel veľa z toho bude isto vedieť ale chcem byť aspoň takto užitočná a pomôcť mu keďže nás živý a stará sa o nás.... ďakujem a verím že som to zrozumiteľne napísala... ďakujem za každú odpoveď
Economic
19.09.14,13:43
Na prepravu nad 3,5 t treba povolenie od KUD. Tá zábezpeka nie je taká, že sa platí. Zábezpeka je finančné krytie, to je o niečom úplne inom. Všetky info podajú na príslušnom KUD.
K ostatným veciam sa neviem presne vyjadriť. No možno ti to niekto podrobnejšie vysvetlí, kto v tom robí. Manžel robí ako SZČO alebo PO ?