frantic35
16.09.14,17:34
dobrý deň.chcel by som sa poradit ohladom bufetu.chcem v ňom robyť základné veci hod dog, hranolky, sendviče, plus nealko nápoje. Hygiena odo mňa žiada aj WC pre zákazníkov. ide pri tom o výdaj cez okienko, nebudem mať žiadne sedenie. zdá sa mi to nelogické. v okolí je pár bufetov ktorý majú aj vonku sedenia a nemajú ani wc pre zamestnancov.to ja v karavane mám. neviete niekto poradiť???
vopred ďakujem
buchač
16.09.14,15:41
....asi si dal malý úplatok...;) :D :D :D
sosak
16.09.14,16:34
Súčasne sa postupuje pri schvaľovaní ambulantného predaja aj podľa Výnosu MP SR aMZ SR z 12.apríla 2006 č. 28167/2007 – OL, ktorým sa vydáva hlava Potravinového kódexu
Slovenskej republiky upravujúca všeobecné požiadavky na konštrukciu, usporiadanie a vybavenie potravinárskych prevádzok a niektoré osobitné požiadavky na výrobu a predaj tradičných potravín a na priame dodávanie malého množstva potravín § 14 Stánkový predaj a iný ambulantný predaj potravín. V nadväznosti na uvedené možno vykonávať predaj potravín, hotových pokrmov a nápojov len na miestach, kde je zabezpečená pitná voda, likvidácia odpadu (tekutý alebo pevný), WC pre zamestnancov prevádzkujúcich jednotlivé potravinárske zariadenie, WC pre návštevníkov.
Záchody pre zamestnancov musia byť dostupné vo vzdialenosti do 100 m a musia byť oddelené od záchodov pre kupujúcich.
Ak sa v týchto stánkoch predávajú na priamu spotrebu napríklad nealkoholické nápoje a hotové pokrmy, záchody pre kupujúcich musia byť vo vzdialenosti do 100 m
http://www.ruvzza.sk/11_clanky/hp/ambulantny_predaj_pozivatin.pdf

Keď budeš predávať v blízkosti trhoviska, železničnej a autobusovej stanice, nákupných centier... v uvádzanej vzdialenosti, tak splňaš podmienku ohľadom WC. :)
frantic35
16.09.14,17:46
no moj problem je ten ze hned oproti domu mam pozemok kde to chcem umiestnit a nemam nablizku ziadne nakupne centrum ani stanicu.je to ale frekventovana ulica a dve skoly v okoli.
sosak
16.09.14,17:59
V tvojom prípade, ak trváš na mieste prevádzkovania bufetu, tak " sprístupni " WC v tvojom dome pre tvojich zákazníkov, tým podmienky hygieny spľňaš. Nejak sa vynájdi, ako to spraviť.
Mária27
16.09.14,18:49
je to staré a neplatné - nemajú najnovšie predpisy
Mária27
16.09.14,19:07
Mal by si žiadať, nech ti ukážu platný predpis, podľa ktorého to vyžadujú.

Prikladám výnos č. 28167/2007 - pozri od § 14 , žiadne podmienky pre pojazdné (sú len spomenuté)

Prikladám aj NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 882/2004 - tie požiadavky na pojazdné tam nenájdeš, na začiatku sú uvedené zmeny, tiež od str. 43. Pozri str. 50, kde je Príloha 2: kapitola III - tiež tam už nie je to, čo majú niektoré úrady stále na stránkach (odkaz na stránku od sosák)
kopretinka
16.09.14,19:17
ale buzerovať a čakať na úplatky,tak to hej.
frantic35
24.09.14,04:53
sak prave to bol som na hygiene sa informovat ako mam postupovat a ked som vravel ze som si bol obzriet podobne bufety v okoli a ani jeden nesplna to co oni chcu odo mna tak mi povedala citujem,( pokial budem poukazovat na ine uz schvalene prevadzky moze sa mi stat ze budem mat viac problemov a castejsie kontroly)..chapete mne to pripadalo ako vyhrazanie...
sosak
24.09.14,05:25
Skús sa dohodnúť s nejakou prevádzkou, reštaurácia, benz. pumpa, proste čo máš na okolí a dohodnúť sa s nimi o možnosti používania WC pre tvojich zákazníkov. Dohoda musí byť písomná. s pracovníkmi hygieny sa neoplatí dohadovať, pretože si potom na tebe zgustnú a to nechceš, radšej mať od nich pokoj.
Mária27
24.09.14,06:37
Spýtaj sa ich nadriadených, aký je to predpis, že ty si našiel na stránke ministerstva ako aktuálne tie, čo som ti priložila.
Milkie
24.09.14,06:58
ale zaujimavy biznis plan :) :)
stormcatcher
24.09.14,07:14
Keď im nevadí, že iný nemajú toalety, mal si hygienikom povedať, že si sa s nimi dohodol /s tými, ktorý nemajú toalety a mali by mať/, že tvoji zákazníci budú chodiť na ich toalety. :) Som zvedavý, čo by povedali.
sosak
24.09.14,10:33
@Mária27, Neviem, či si čítala : Výnos Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky a Ministerstva zdravotníctva Slovenske jrepubliky z 12. apríla 2006 č. 28167/2007-OL, ktorým sa vydáva hlava Potravinového kódexu Slovenskej republiky upravujúca všeobecné požiadavky na konštrukciu, usporiadanie a vybavenie potravinárskych prevádzkarní a niektoré osobitné požiadavky na výrobu a predaj tradičných potravín a na priame dodávanie malého množstva potravín, na ktorý si v tvojej odpovedi priložila link, ako aktuálny : V par. 17.ods.2 sa píše : (2)Trvalé stánky a stánky na krátkodobý predaj musia byť vybavené účelovým zariadením. Pre zamestnancov obsluhy musí byť vyčlenené miesto na uloženie odevov. Záchody pre zamestnancov musia byť dostupné vo vzdialenosti do 100 m a musia byť oddelené od záchodov pre kupujúcich. Ak sa v týchto stánkoch predávajú na priamu spotrebu napríklad nealkoholické nápoje a hotové pokrmy, záchody pre kupujúcich musia byť vo vzdialenosti do 100 m. Hygiena oprávnene žiada splnenie podmienok prevádzkovania predajného stánku.
sosak
24.09.14,10:49
Aplikuje sa par.17, ods.2. Trvalé stánky a stánky na krátkodobý predaj, bez ohľadu, že zariadenie má v karavane má pozemok, na ktorom chce predávať to je trvalé stanovište.
Mária27
24.09.14,10:53
to sa týka § 14písm. b), on je písmeno c)
sosak
24.09.14,10:57
Nie je, má pozemok, kde chce predávať, nezáleží, že to má v karavane, bude mať trvalé stanovisko.
smajloooo
07.02.17,13:25
Ja som sa stým stretol pri zelenine stačí povedať druhú skupinu Treba si pýtať povolenie na ambulantný predaj a povedať že na rôzne akcie festivali a tak všade tam kde máš zmluvu o prenájme inak ti veterina povie že to patrí do skupiny akoby kamenných predajní musíš mať všetko čo si písal a nepovolí ti to lebo to potom berú ako prevádzku a nie ambulantný predaj aj keď to vyslovene máš v aute a odvážaš preč je to na hlavu ani by najradšej zaškatuľkovali všetko ako predajna asi majú z toho prémie.