Svetlanecka
16.09.14,18:19
Som živnostník a pracujem v Nemecku na slovenskú živnosť. Chcem sa spýtať, či si dobre uplatňujem výdavky na stravné vo výške 45 eur na za každý kalendárny deň, keďže pracujem aj počas víkendov. Môžem si paušálne uplatňovať aj nejaké vreckové? Ešte ma zaujíma, koľko dní maximálne môžem pracovať v zahraničí a uplatňovať si tieto výdavky.
avalik
16.09.14,16:30
Zo stanoviska FS:

... Na daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona o dani z príjmov, ktorého miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, je v zahraničí, sa nevzťahuje ustanovenie § 19 ods. 2 písm. e) zákona o dani z príjmov v tom zmysle, že sa u neho nejedná o pracovnú cestu, a teda si v daňových výdavkoch nemôže uplatňovať počas výkonu svojej činnosti výdavky na stravovanie, ubytovanie, cestovné a nevyhnutné výdavky (cestovné náhrady) ako pri vykonanej pracovnej ceste.
Takémuto daňovníkovi patrí vynaložené stravné podľa § 19 ods. 2 písm. p) zákona o dani z príjmov za každý odpracovaný deň vo výške stanovenej zákonom č. 283/2002 Z. z. o cestovných náhradách, v súčasnej dobe 4 eurá za jeden odpracovaný deň.
...

viac čítaj tu http://www.porada.sk/t233197-pracovna-cesta-v-rusku-szco.html
Svetlanecka
16.09.14,16:51
Ďakujem za rýchlu odpoveď, ktorá ma prekvapila. Pýtal som sa na podnet niektorých kolegov, ktorí si paušálne výdavky na stravné účtujú v ešte vyššej sume. Takže pri daňovej kontrole by to neobstálo....