siska9274
16.09.14,19:32
Dobrý večer, chcela by som sa opýtať do akej platovej triedy mám byť zaradená ak mám:

Vysokú školu stavebnú - titul inžinier

Pedagogické minimum - spôsobilosť vyučovania na stredných odborných školách

urobila som si kvalifikačné vzdelanie - na predmet informatika

Mám 8 ročnú pedagogickú prax.

Učím matematiku na druhom stupni.Do akej platovej triedy mám byť zaradená.Môžte mi aj poradiť či by som mohla na základe vzdelania učiť informatiku kvalifikovane aj na základnej škole či len na základe pedagogického minima, (ktoré ani neviem prečo je takto presne zadefinované, že na stredných odborných školách )učiť len na stredných školách. Ak by som chcela učiť informatiku na základnej škole bude to na základe vzdelania kvalifikovane alebo nekvalifikovane.Môžte mi k odpovedi dať aj odôvodnenie , aby som vedela reagovať pri rozhovore s nadriadeným. Vopred ďakujem.
avalik
16.09.14,17:40
študuj:
http://www.porada.sk/t245085-do-akej-platovej-triedy-patrim.html#post2559161

+ 437/2009 Z. z.Vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov

aktuálne znenia nájdeš na www.zakonypreludi.sk
siska9274
16.09.14,17:45
to je akože odpoveď ?!?! zakon veľmi dobre poznam chcela som normálnu odpoveď a študovala som dosť a čo vy?
avalik
16.09.14,17:53
Máš teda problém s pochopením textu? Keď si teda všetko preštudovala tak načo zakladáš otázku?
siska9274
16.09.14,18:04
My sme si nepotykali a ja som čakala len slušnú odpoveď, nepáči sa mi vaša reakcia na moju otázku. Neviete normalne odpovedať na text ktorý dávam, len sa oháňate zákonmi, to som si všimla j pri iných učiteľoch, ktorí žiadali odpoveď ( konkrétnu!) tak už nereagujte a nechajte niekoho iného aby mi slušne odpovedal.
avalik
16.09.14,18:23
Namiesto toho aby si poďakovala, za usmernenie ešte sa odúvaš? Moja odpoveď je slušná a korektná. Máš v nej odpovede na všetky svoje otázky. Lenže to by chcelo aj trochu vlastnej snahy - tebe ide o plat, nie mne ... tu na porade radíme vo svojom voľnom čase a zadarmo! Takže sklidni hormón a študuj materiály čo som ti dala. Nečakaj, že tu dostaneš právne záväzné stanovisko. Naštudovať musíš sama.