MLP
21.04.06,17:33
Dobry den,

chcela by som Vas poprosit o radu, ake clenenie DPH je potrebne pouzit pri kupe vybavy do firemneho auta (napr. remen, volant, drziak prevodovky, brzdova hadicka) v hotovosti. Nie som si ista, ci mozem pouzit clenenie tuzemske plnenie, kedze § 49 ods. 7b hovori: "Platitel nemoze odpocitat dan pri kupe prislusenstva osobneho automobilu...". Myslim, ze tento paragraf sa vztahuje iba na nadstandartnu vybavu ako napr. klimatizacia, autoradio,...

Dakujem velmi pekne za kazdu radu.
Tweety
21.04.06,15:36
Dobry den,

chcela by som Vas poprosit o radu, ake clenenie DPH je potrebne pouzit pri kupe vybavy do firemneho auta (napr. remen, volant, drziak prevodovky, brzdova hadicka) v hotovosti. Nie som si ista, ci mozem pouzit clenenie tuzemske plnenie, kedze § 49 ods. 7b hovori: "Platitel nemoze odpocitat dan pri kupe prislusenstva osobneho automobilu...". Myslim, ze tento paragraf sa vztahuje iba na nadstandartnu vybavu ako napr. klimatizacia, autoradio,...

Dakujem velmi pekne za kazdu radu. Prikladám, čo je prísl. MV, kde nie je nárok na odpočet dph:
§49 zákona o dph
(7) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri

a) kúpe a nájme osobného automobilu; osobným automobilom sa na účely tohto zákona rozumie motorové vozidlo registrované v kategórii M1, 25)
b) kúpe príslušenstva osobného automobilu vrátane montáže; príslušenstvom osobného automobilu sa na účely tohto zákona rozumie elektrické ovládanie okien, centrálne uzamykanie dverí, klimatizačný systém, autorádio, autorádio s prehrávačom (MC/CD), prehrávač (MC/CD), reproduktory, anténa, poplašné a zabezpečovacie zariadenie, vzduchový vankúš (airbag), strešné okno, protiblokovacie zariadenie,