pepele
17.09.14,15:44
Caute vsecti,

Moja zena robi vodicak a obcas si pozriem aj urobim testy aj ja - na skusku. Nestacim sa cudovat ake nezmyselne otazky sa tam nachadzaju. Casto su nejednoznacne, nelogicke, riesia banality (slovickarenie nie to ci adept ovlada vyhlasku), alebo otazky vobec nesuvisia s predmetom testu (skupina B, AM ...)

Inak tie internetove testy (http://www.testynavodicak.sk/) obsahuju niektore nespravne odpovede pri vyhodnoteni. Pozor na to !

Kedze moja zena teoriu ovlada celkom dobre, ale testy nespravila ani na 4. krat, podozrievam, ci nebude zadrhel niekde. Krizovatky na vybornu, ale vyhlaska, to je skoro ako test zo slohu :). Tam nevladnu jasne pravidla. Totiz, ked zadaju debilne otazky, nikto nevie jednoznacnu odpoved, ak vobec spravne pochopi otazku.

Pocul som dnes, ze kto je kamarat s policajtom, nemusi spravit teoriu, ale dostane za 55 bodov.

Zeby cakali baksis ? To hadam nie !!

Ake su vase skusenosti a dojmy z otazok a testov ?

Podla mna by sme mali dat podnet na ministerstvo, alebo prislusny urad, nech sa to riesi, lebo toto je podla mna forma sikany obcanov.
Mila123
17.09.14,13:47
je potrebné zamyslieť sa nad samým sebou, nemá tvoja manželka nedostatky v teórií, keďže ani 4. pokus nebol zvládnutý???? normálne býva, že 90% dávajú na prvýkrát test, a určite bez všimného.....
Žabinka
17.09.14,13:53
neviem, aký podnet chceš dávať.. ;) neviem o akej šikane obačnov to píšeš, to sú trochu prisilné slová, nemyslíš??.. môj syn robil vodičák nedávno, a nikto z ich skupiny nemal s testami problémy, všetci nimi prešli.. možno by mala manželka viac poštudovať.. nenapísal si, koľkí z jej skupiny testy urobili, alebo nikto??
lujza.j
17.09.14,14:00
myslím, že nie každý má vlohy nato aby mal vodičák....a šoféroval....koniec koncov jedna vec je mať oprávnenie a druhá vec je šoférovanie...
pepele
17.09.14,14:04
OK, to je dobre ze pises svoju skusenost. Ja som mal tiez dobre skusenostsi v.r. 1995

Rozdiely s mojou skusenostou:

1. Ale v jej skupine viac ako 3/4 neurobili a situacia sa opakuje zakazdym.

2. Sam som si tie otazky pozrel a dal som ich aj inym skontrolovat a skutocne su dost nejednoznacne a casto nesuvisia. Tak ako som pisal.

3. Preco im tie opravene testy nevratia a nech si ich skontroluju ako v kazdej skole? Co skryvaju ? Tak sa predsa najlepsie naucia.

4. Ja som ju sam skusal pri robeni testov. Ovlada to. Aj krizovatky sa naucila dobre. Pyta sa ma len ozaj tie debilne otazky, na ktore zrejme nevie odpoved ani priemerny policajt.

5. Statisticky mi to nijako nevychadza, ze by chyba bola v 3/4 adeptov. Ked sa mylim, bez problemov to zvyknem priznat, ale tu sa mi to akosi nevidi...

Ma niekto podobny pocit/skusenost, alebo som sam ?
Mila123
17.09.14,14:08
kde je tá autoškola? v ktorom meste?
pepele
17.09.14,14:08
Urobila 1 test na 53 a druhy na 49. Tieto cisla sa podobne opakuju zakazdym. Cloveku napadne, ze ten threshold niekto nastavil, aby mohol ryzovat na opakovanych pokusoch a plateni kolkov a poplatkov za testy.

Blik ?
pepele
17.09.14,14:10
Zilina. Podozrievas miestnu spiklenecku druzinu ? :D
Žabinka
17.09.14,14:22
ok..
3. Preco im tie opravene testy nevratia a nech si ich skontroluju ako v kazdej skole? Co skryvaju ? Tak sa predsa najlepsie naucia - ak to má byť tak, že testy si majú právo skontrolovať (toto neviem posúdiť), tak sa musia obrátiť na vyššiu inštanciu, a sťažovať sa..
4. Ja som ju sam skusal pri robeni testov. Ovlada to. Aj krizovatky sa naucila dobre. Pyta sa ma len ozaj tie debilne otazky, na ktore zrejme nevie odpoved ani priemerny policajt - keď som si robila vodičský v 1998, tak v testoch tiež bolo pár záludných otázok, ktoré som sa radšej naučila naspamäť.. tých otázok predpokladám aj v dnešnej dobe bude menšina.. tak nech sa to skúsi naučiť pod dákym systémom, ktorý jej bude vyhovovať..
Indeed
17.09.14,14:30
ja som nebol žiadny kamarat so skušajucim policajtom, ani som nemohol byť
lebo som robil vodičák 400 km od trvaleho bydliska a testy som urobil za 53 bodov
bolo to v roku 1990
sosak
17.09.14,18:17
Skôr by som povedal, že je to o pozornosti, sústredenosti a vedomostiach. :)
arizona
17.09.14,18:58
Pred mnohymi rokmi bolo v kazdej skupine iba velmi malo ziakov,ktori neurobili skusky na 1. krat, mozno jeden dvaja.

V dnesnych casoch pravidelne aj 3/4 ziakov kazdej skupiny robi skusky na druhy, ci treti krat. Tiez som tomu neverila,ale pocuvam to stale od viac a viac ludi.
Zeby si "niekto" robil z autoskol a studentov biznis??? Alebo su dnes horsi ziaci? Alebo je v tom nieco ine?
lujza.j
17.09.14,19:12
neviem, ale ludia za volantom nevedia základné veci....o disciplíne a ohľaduplnosti už ani nehovorím.....
Peggynka
18.09.14,04:28
Nervozita,to je to,čo spôsobí problémy.Na druhej strane,vodič musí byť rozvážny,aby bol schopný riešiť situácie na cestách a nezmätkoval.Mňa fascinuje,koľko po našich cestách šoféruje neprispôsobivých,ktorí ZŠ ukončili v 6.triede;tí to pochopili a urobili? :D Poznám takých a je to pre mňa záhadou.Chcela by som vidieť tie testy :)
buchač
18.09.14,05:24
Je to, podľa mňa, také všetko v jednom.

Preto to aj tak na tých cestách vyzerá.
buchač
18.09.14,05:31
Internetové testy predsa sú vágne a tiež nemajú tú právnu zodpovednosť, takže sa na nich nemožno úplne spoliehať.
evuš
18.09.14,05:55
Tak, ak má guráž, vedomosti a aj vie šoférovať, nech skúsi autoškolu niekde mimo Žiliny....inak, ja byť policajt, tak polovica vodičov nemá šancu ani navštíviť autoškolu !!!
vlado 33
18.09.14,06:59
Možno moja odpoveď bude čudná ale nikdy som nečítal v testoch nesprávne odpovede. Prečítal som vyhlášku, prečítal testy so správnymi odpoveďami. Otestoval sa, označil nesprávne odpovede. Prešiel testové otázky s nesprávnymi odpoveďami, zas otestoval iba tie nesprávne. A dokolečka dokonca. Robil som B samostatne C na 55. Pri testoch som nemusel čítať viac ako začiatok vety. Tie najnezmyselnejšie som mal na papieri a prečítal tesne pred skúškou.
Chobot
18.09.14,07:57
Podľa mňa problém nebude v tých testoch, ale niekde inde....

Áno, sú tam chytáky, ale preto je to TEST! Inteligentný človek by mal vedieť, ktorá je správna odpoveď.

A ešte som sa nestretol s tým, že by od štandardného absolventa kurzu niekto očakával úplatok. Za testa platia tí, ktorí by ich inak nespravili, alebo sa im tie testy nechce vôbec písať.
Ing. Ľubomír Janoška
18.09.14,07:59
"Inak tie internetove testy (http://www.testynavodicak.sk/) obsahuju niektore nespravne odpovede pri vyhodnoteni. Pozor na to !"
Niektoré - ktoré konkrétne?
dalid
18.09.14,11:39
Iba tak z brucha som si dal jeden test (popri práci) a na prvýkrát som ho spravil na 50 bodov za 7 minút... Vodičák som robil v roku 1998.
Myslím, že ten problém bude asi v pani manželke, možno zle zvláda stres, napríklad...
enida
18.09.14,11:57
ako mohla spravit na 53 bodov a nespravit?? nebude chyba v jazde?
Braňo
18.09.14,13:10
nestretol som sa s adeptom, ktorý by ovládal teóriu a nespravil testy.
enida
18.09.14,13:21
suhlasim
Ferdosondo
22.09.14,08:07
4x nespraviť testy... Ale zas, má možno iné prednosti.
avalik
22.09.14,08:42
Tiež som si len zo srandy urobila test zverejnený na uvedenej stránke, bez problémov 53 bodov za 5 minút - skúšky som robila v 1988 roku, dcéra tiež urobila na prvý krát a nejako si nepamätám, že by stresovala s učením alebo testami.

Asi by si mal uviesť konkrétne nejednoznačné alebo nesprávne vyhodnotené otázky.
misoft
22.09.14,10:04
51 bodov - vodičák robený v 1977!
kopretinka
22.09.14,10:42
ja som robila vodičák koncom 1.ročníka na str.škole,mali sme to v osnovách,urobili sme to všetci,(ale v živote som nejazdila.....)
vicktor
18.12.17,10:46
dnes registrovany clen, prvy prispevok, dlho to tu nevydrzi :)
Oliwa
18.12.17,11:43
Neprispôsobivým sa prispôsobili iní... Tiež som utrpela šok, keď som kedysi videla občiansky preukaz, namiesto podpisu xxx /čítaj tri krížiky/ a pod ním podpis štátneho orgánu s poznámkou - negramotná...
misoft
18.12.17,11:46
Oné..... Oliw..... kuk hore na dátum.....:D
Oliwa
18.12.17,11:49
Díky... bratn... :D:D:D ale tá "moja" osoba je určite furt negramotná... :D
misoft
18.12.17,11:54
Negramotná?... Ani nie, len v presýpacích hodinách sa zrniečko zaseklo..... ale sranda mosí byt, i keby tragače z neba padali....
misoft
18.12.17,12:09
SPAMuješ!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
Zákaz reklamy
Odporúčanie produktov, služieb, firiem, stránok, textov na ktoré mám presonálne prepojenie (či už sú moje vlastné alebo zámerne podporujem niekoho) je zakázané a považované za spam.
To je prvé varovanie.... druhé už nebude!
Oliwa
18.12.17,12:18
Myslela som na tú cigánku :D, čo mala v občianskom tie tri krížiky :D... že od 2014 sa určite nenaučila čítať ani písať... načo aj... keď už je určite v dôchodku...
misoft
18.12.17,12:39
Jáááj.... ale šak nebola totálne negramotná.... veď i tie XXX sa "musela" naučiť napísať....:D:D:D.
Ale keď ide o lóve.... vtedy sú veľmô gramotní.....
lujza.j
18.12.17,12:45
Ja miesto tragače...zas..ze tangáče:D
lujza.j
18.12.17,12:48
3-X som zazila na vlastne:eek: pani tu sa podpiste....fuk ho tam 3-X:D
Oliwa
18.12.17,13:02
Síce úplne mimo témy a hypoteticky, ale - overil by notár aj takýto "podpis", či...? Veď ak je občan negramotný, neznamená to, že je nesvojprávny... na škodu nášho volebného systému...
dmc
18.12.17,13:04
no moment...... negramotny si dava vzdy iba 2 kriziky - X X......... 3 kriziky si moze dat iba negramotny ktory ma titul X XX :)

... ale mozem to potvrdit. - podpis XXX som videl v reali aj ja.
Oliwa
18.12.17,13:13
To aká legislatíva upravuje - ako sa má podpísať negramotný /a teraz nemyslím zrakovo či inak telesne postihnutých, ktorí za to nemôžu/? Čo ak by si niekto zmyslel dať namiesto 3 krížikov 4 guličky... :D? Som našla niečo v OZ... ale má to vraj nejaké nedostatky...
vicktor
18.12.17,13:39
Lujza: "pani tu sa podpiste....fuk ho tam 3-X"
To asi bolo z ozajstnej negramotnosti, ale jedna znama ktora robila v banke mi povedala - to by si neveril kolko ludi si za podpisovy vzor dava 3 kriziky a myslia si ze vymysleli cosi originalne...
misomiso
18.12.17,16:31
No vzdy tam boli zaludne otazky, aj za sociku. Aj atake, ktore velmi nesuviseli so skupinou, pre ktoru vodicak ktoru robis. Ale to je tak na kazdej skole. 90% ziskanych vedomosti pravdepodobne v praxi nikdy neuplatnis.
Oliwa
18.12.17,19:58
Ale veril... :D Kto si pamätá na knižky z kupónovej privatizácie a fronty ľudí, čo ich chodili "predávať" do banky investičným fondom... ? Vtedy sa to "krížikmi" len tak hemžilo... to bola priam krížiková výživka... privatizácia sa konala úplne inde...
marleau
18.12.17,20:27
žena môže pridávať plyn len na sporáku, to plemä nepatrí za volant, drísty o lepších vodičkách ako vodičoch si strčte