prstienok
17.09.14,19:40
Ronyxx
19.09.14,08:42
A čo by si k tomu potrebovala vedieť? V obci využívame aj tento "druh" aktivačnej činnosti
vaneska 07
28.04.15,09:31
Ahoj ja s tým momentálne mám nie veľmi pozitívne skúsenosti. V dohode je uvedených 20 hodín týždenne odpracovanie, pri 4 týždňovom mesiaci je to celkom fajn 80 hodín ale ak je mesiac dlhší je potrebné odrobiť 5 týždňov, čo som nevedela a stiahli mi peniaze. Nie je uvedené koľko máš maximálne odrobiť a to je podľa mňa balvan celého problému. Dala som tento problém aj tu na poradu tak dúfam, že to niekto bude vedieť lebo ani v zákone sa to neuvádza. Nie je to zlé, človek potrebuje peniaze ale je to nekonečný kolobeh nezamestnanosti, keďže vďaka takýmto projektom nevznikajú normálne pracovné miesta ale iba aktivačný pracovníci. Skúsenosť dobrá to nezískaš, keď budeš sedieť na zadnej časti tela.
ildikoh
28.04.15,10:49
Je to celkom super ak netreba dochádzať do zamestnania, odmena z upsvar je cca 192 € mesačne a len na 6 mesiacov, spolu za mesiac len 20 hodín, upsvar to sleduje a na základe toho vypláca, dobrovoľnícka činnosť sa nemôže opakovať, ak už niekto bol na dobrovoľníckej cez úrad práce, presnejšie sa dozvieš na stránke upsvar §52a-tam sú presne rozpísané podmienky.
brčko
28.04.15,20:41
No aj v pracovnom pomere je uvedená mesačná mzda a tá je rovnaká či pracuješ 23 alebo 19dní. Aj ked tam je nárok na čerpanie dovolenky, či tzv. paragrafy, ak ide o prac.pomer.