MichaelaMilan
17.09.14,20:14
Ahojte,
chcem sa s vami poradiť. Našla som si prácu ako odborný predajca v jednej nemenovanej predajni. Problém je však to, že mi majiteľa nevystavila žiadnu dohodu ani inú zmluvu, vraj ma chce na "skúšku" ako sa na predajni adaptujem.
Aké problémy môžem mať ak by prišla kontrola???? Môžem prísť o materskú????
Na skúšku mám byť 2 týždne.......no ak ma nevyplatí, tak si môžem ísť pískať.....
Tweety
17.09.14,18:21
Toto, čo navrhujú je nelegálna práca. Problém budú mať oni aj ty. Takže im rovno povedz, buď bude zmluva alebo dohoda alebo nič.
MichaelaMilan
17.09.14,18:23
Viem, riešim to, zajtra bez papierov končím.......... vieš mi povedať či by som prišla o materskú alebo aký problém by som mohla mať ja?
Tweety
17.09.14,18:24
Takže už pracuješ hej? A keď ti nezaplatí, ako to potom budeš riešiť, keď nemáš nijakú zmluvu?
MichaelaMilan
17.09.14,18:27
mám odrobené 2 dni, čakala som na vyjadrenie majiteľky prevádzky, a totálne ma to dostalo :-( čakala som na to že príde a vypíšeme spolu zmluvu. Na prevádzke sme dve a minulý týždeň tiež boli dvaja na skúšku, no nevzali ani jedného........Nejako sa mi to nezdalo, preto tieto otázky. Na prevádzke sú ešte tri baby a tie majú všetko ako sa patrí, robia tam už dlho.
MichaelaMilan
17.09.14,18:31
Keď mi volali že ma berú, oznámila mi že je to na skúšku. Hovorím OK, prídem v ten deň, vyskúšam si a vyjadrí sa mi či ma chcú alebo nie. Celý deň som odrobila-9hodín. Majiteľky nikde, tak mi kolegyne povedali že nech v taký čas ako dnes prídem zasa do práce. Tak som dnes prišla, čakala som majiteľku, tá prišla až poobede- Spžtala som sa jej a s tou babou čo je tiež na skúšku že čo a ako a ona že nás chce sa skúšku až na 2 týdne a potom sa rozhodne ktorú vezme. Lenže je to dlho, 2 týždne bez zmluvy, vôbec neviem či ma vyplatí. Aj som jej povedala že chcem zmluvu, ale odpoveď bola: moja účtovníčka....bla bla bla.......vraj sa na dohodu zamestnať nedá........ aby sme aspoń tie 2 týždne boli kryté. Ach..........zajtra chcem ísť do práce s argumentami a nenechať sa odbiť....buď ma chce, alebo nie
Tweety
18.09.14,06:50
Môžeš pracovať aj na dohodu aj na PZ. Nerob bez zmluvy a možno aj bez peňazí. Možno tie dva týždne odrobíš a zoberú druhú a nebudeš mať nič.
Richard
18.09.14,06:53
Nabudúce prosím založiť na otázku otázku, nie debatu.
MichaelaMilan
25.09.14,16:21
Nabudúce prosím založiť na otázku otázku, nie debatu.
no a keď založím otázku tak môžem v nej ja ďalej písať????? Zväčša býva že po založení otázky nieje možné aby zakladateľ ďalej komentoval......