patuska8691
17.09.14,21:23
Ahojte mamičky...
potrebujem Vašu radu. Dnes som sa dozvedela po skoro 5 rokoch (v novembri bude mať malý 5), že by som mala súd požiadať o zvedenie dieťaťa do osobnej starostlivosti. Aj napriek tomu, že s jeho otcom - mojím priateľom spolu žijeme v jednej domácnosti a a vedieme normálny život. Vraj by som z toho (že to nemám na papieri ako jeho zákonný zástupca) mohla mať nejaké problémy v budúcnosti aj čo sa týka ÚPSVaR a pod.
Viete mi s tým niekto poradiť ? Máte s tým niekto skúsenosti ? Kde nájdem nejaký vzor ? Pozerala som všelijaké zmluvy ale tam sa všetko vzťahuje iba na partnerov ktorý už spolu nežijú, rozchádzajú, rozvádzajú sa a matka vychováva sama dieťa.
Fakt som z toho ostala prekvapená, lebo nikto nič také za 5 rokov odo mňa nevyžadoval.
Veľmi pekne ďakujem.
Peggynka
18.09.14,04:20
Presne ako píšeš,to sa žiada len pri problematických vzťahoch.Mala si sa opýtať toho,kto ti to povedal,že o čo ide.Dieťa má všetko,čo potrebuje a to je najdôležitejšie.
silvia186
18.09.14,06:32
nic take nepotrebujete pokial zijete v spolocnej domacnosti a ste partneri.zverenie sa urcuje naozaj len pri rozvodoch rozchodoch a pod.a to ide ruka v ruke s urcovanim styku a platenia vyzivneho.a nebudete mat ziadne problemy s upsvarom.zila som s expartnerom uplne rovnako a stale to urcene nemame je to o dohode.