lenka_mikusova
17.09.14,23:13
Dobrý deň, účtujem v programe MRP, jednoduché účtovníctvo pre SZČO neplatcu DPH. Podnikateľ mi všetky doklady na zaúčtovanie nosí asi raz za mesiac. Pri prijatých faktúrach som ako dátum prijatia fa dávala dátum vystavenia uvedený na fa. Keďže mi to nosí naraz, nemám tušenie kedy mu faktúry prišli. Môžem to takto robiť, alebo by mi mal podnikateľ na každú faktúru písať dátum, kedy ju obdržal?

A ešte jedna otázka k faktúre z ČR. Mám faktúru, kde je uvedený dátum zdaniteľného plnenia skôr ako prišiel tovar na dobierku, pričom faktúra prišla spolu s tovarom. Ktorý dátum mám uviesť do dátumu dodania v MRP? Dátum uvedený na faktúre alebo dátum obdržania tovaru dobierkou?

Ďakujem
Makina
18.09.14,10:57
Otázka č. 1 - pre úplnú správnosť by mal SZČO písať na faktúru dátum prijatia faktúry, ale myslím, že sa nič nestane, ak budeš evidovať faktúry tak, že k dátumu vystavenia pripočítaš dva tri dni a zaeviduješ...
Otázka č. 2 - ja by som dala dátum obdržania tovaru a to aj z toho dôvodu, že dátum dodania u neho ako neplatiteľa DPH nehrá žiadnu rolu...
lenka_mikusova
19.09.14,06:37
Dakujem :)