luckaaal
18.09.14,06:22
Ahoj poradaci,
potrebovala by som od vas pomoc, radu.
Zamestnanec ma jednu exekuciu s ktorej mu strham 1/3 zo mzdy, ale exekutor mu vraj zablokoval ucet. Bol aj v banke a povedali mu ze mu ho odblokuju az vtedy ked od zamestnavatela teda od nas prinesie formular E104. Pred tym nez nastupil ku nam tak pracoval v UK. Na nete som sa docitala ze formular E104 je doklad o ukonceni pobytu a prace v UK, teda potvrdenie dob poistenia v inom clenskom state EU. Ma si teda ten formular pytat od predchadzajuceho zamestnavatela alebo ako to vlastne je?
Dakujem vam za kazdu radu.
Chobot
18.09.14,06:35
Nezdá sa mi to, ale podľa mňa to zamestnanec poplietol. Fromulár E104 súži pre zdravotné poisťovne. Banka s tým formulárom nemá nič spoločné. A už vôbec ho nevystavuje zamestnávateľ, ale zahraničná poisťovňa.

A banka mu nezruší exekúciu na základe E104-ky.

On asi bol aj v zdravotnej poisťovni a tá od neho mohla pýtať ten formulár. On si ho bude musieť vyžiadať z Anglicka. Teba to ale nemusí zaujímať, čo on má so zdravotnou poisťovňou. Pre teba platí exekučný príkaz, na základe ktorého mu strhávaš zo mzdy. Nech si zamestnanec ešte raz preverí, čo vlastne potrebuje.
luckaaal
18.09.14,06:46
No mne sa to hned nezdalo. Co my ako zamestnavatel mame s tym ze mu zablokovali ucet? Ved to nie je nas problem. Exekuciu strhame tak ako to je na exekucnom pripade a tym to pre mna konci.
Dakujem
Chobot
18.09.14,06:51
Z popísaného predpokladám, že to bolo asi takto:

Ten váš zamestnanec pracoval v Anglicku. Na Slovensku sa neodhlásil zo zdravotného poistenia, tak mu vznikol dlh na zdravotnom poistení. Keďže výkaz nedoplatkov neuhradil, dali ho na exekúciu. Exekútor mu zablokoval účet, tak zamestnanec začal pátrať, čo sa vlastne stalo (vo väčšine prípadov sa ľudia zobudia, až keď im zablokujú účet). Tak volal do banky, tá ho odkázala na exekútora, a ten na zdrav. poisťovňu. V zdrav. poisťovni mu povedali, že ak bol v zahraničí, musí to preukázať formulárom E104, ktorý mu vystaví zahraničná zdrav. poisťovňa.

Zamestnanec si zapamätal len formulár E104 a to ti povedal.

Ty ho pošli do bažin, že to nie je tvoj problém, ale jeho, ty mu nič vystavovať nemáš a ani nebudeš.
luckaaal
18.09.14,06:58
Este to prezistim u zamestnanca a popripade zavolam exekutorovi ja co vlastne po nom chce :D
Lebo on si bude stale tvrdit svoje ze ten formular potrebuje od nas :D
Dakujeeeem ti
Chobot
18.09.14,07:58
Však mu povedz, že ty taký formulár nemáš.
maja0280
29.03.16,18:00
Prosim vas kde v Uk zozeniem formular E104.Dakujem za pomoc