Katarína111
18.09.14,10:05
Stretol sa už niekto so spoločnosťou Datamolino. Zo scenu akéhokoľvek dokladu sa vraj všetky údaje prenesú do účtovníctva. Malo by to uľahčiť vraj prácu účtovníkom. Máte niekto s tým skúsenosť?
Dav
18.09.14,08:38
Podľa agentúry JPP (jedna pani povedala) je to súčasťou vízie pána ministra financií. Doklady sa odskenujú, zaradia do účtovníctva a budú sa denne posielať na DU. Ten z nich(DÚ) urobí za podnikateľa daňové priznanie, aby ho odbremenil od administratívnej záťaže.Neviem, či zrovna táto spoločnosť je tou, ktorá bude mať právo na skenovanie. Názov firmy mi pripomína Molimed,ale to je len písmenková asociácia.
misa2
18.09.14,08:51
tak to pan minister zase raz vymyslel ********. dufam, ze si vsetci budeme musiet kupit od nejakej spriaznenej firmy certifikovany scaner, aby sme pana ministra nemohli osulit.
Mishok
18.09.14,08:56
Podobné "šumy" mám aj ja od zamestnanca daňového úradu (kontrolóra).
Akurát nehovoril o všetkých dokladoch.
Centrálne cez portál finančnej správy by sa mali vystavovať iba faktúry.
Dav
18.09.14,09:00
Desím sa tých zmien, nemajú konca-kraja . ****** na ****** , ale patrične ideologicky spropagované...
osa123
18.09.14,20:01
Určite nie, Datamolino nemá s politikou nič spoločné. Každý si môže Datamolino vyskúšať a nie len do nemoty špekulovať.
zlatica76
19.09.14,04:44
Osobne si myslím, že žiaden sken nedokáže vyčítať z každej faktúry všetko. To by museli byť štandardizované faktúry a aj tak stále bude problém so zahraničnými faktúrami. Vieš koľko rôznych faktúr som už videla? Ako často som mala problém nájsť, čo je variabilný symbol? Niektoré krajiny ako keby nepoznali číslovanie faktúr. A čo napr. faktúry v cudzom jazyku? Pri niektorých faktúrach nie je explicitne zadaný napr. dátum splatnosti, je len niekde v pätičke napísaná platobná podmienka (napr. 30 dní netto, ....) A čo keď faktúra obsahuje viacero položiek? Niektoré firmy (softvéry) vyžadujú väzbu na objednávku, ako tento údaj vyčítaš? Niektorí ho uvádzajú, niektorí nie.... A čo ručne vypísané faktúry? Skrátka, vidím tam viac problémov ako osohu. A dať softvéru všetky možné druhy faktúr - tak to je na dlho, a určite sa nájde nejaký "blbec", ktorý si urobí vlastný vzhľad faktúry (nie je to zakázané, pokiaľ obsahuje všetky náležitosti podľa zákona o DPH)

Nápad to nie je zlý, ale skutočne by faktúry museli byť štandardizované celosvetovo (alebo aspoň celoeurópsky). To skôr dávam šancu QR kódom, kde by bolo stanovené, čo tam má byť uvedené a z toho by sa to dalo vyčítať.
Dav
19.09.14,04:45
Debata by to bola dlhšia, ale v skratke - asi tak, ako používanie ERP. Odklepne sa zákon a predavači ERP profitujú.
Jan Korecky
23.09.14,07:00
Vážená pani Zlatica.

Máte pravdu, bežné technológie si s faktúrou neporadia - dôvody ste popísala úplne presne: faktúry existujú v rôznych podobách a dodnes nič účtovníkom a podnikateľom neuľahčuje život pri ich spracovaní.

To bol dôvod prečo sme vytvorili Datamolino (molino zo španielskeho mlynček). Dokážeme spracovať akýkoľvek formát faktúry. Ak dostaneme formát faktúry s akým sme sa ešte nestretli, nastavíme systém a ďalší krát už faktúru spracujeme bez problémov. Používateľ Datamolina teda nemusí nič nastavovať, všetko sa deje v Datamoline. Je to systém, ktorý sa postupne učí.

Napríklad ak je faktúra vystavená v softvéri Omega, každá ďalšia faktúra vystavená v Omege nám už nerobí problém. Dnes ešte údaje kontrolujú aj školení operátori, aby sme vedeli našim používateľom poskytnúť kvalitné údaje z ich faktúr. Časom už ľudský prvok bude potrebný iba pri nastavovaní nových formátov. Nechcem Vás však unudiť detailným technickým popisom, službu môžete vyskúšať aj bez registrácie na https://app.datamolino.com/start

Datamolino môžete využiť ako prehľadný archív faktúr, aby ste nestrácali čas hľadaním v skrinkách a šanónoch. Z Datamolina môžete aj exportovať údaje do účtovných softvérov Omega, Pohoda, Money S3, S4, MRP, alebo do Excelu.

Ak máte akékoľvek otázky, môžete mi napísať na jan@datamolino.com rád Vám odpoviem.

S priateľským pozdravom,

Ján Korecký
Datamolino
Jan Korecky
23.09.14,07:04
Našťastie, alebo pre nás žiaľ, toto nie je pravda :)

Datamolino vie zo skenu urobiť import do účtovníctva, pomôže Vám pri hľadaní faktúr ako aj pri ich prepisovaní. Zaúčtovať ich zatiaľ nedokážeme.

Osobne si nemyslím, že by na daňovom úrade chceli vidieť sken každej fakúry, asi im bude stačiť kontrolný výkaz. Skenovanie faktúr Vám však vo firme dokáže uľahčiť život pri obehu dokumentov - napr. pri schvaľovaní už nemusíte presúvať papiere po firme.

Vyskúšajte Datamolino, presvedčte sa sami.
fortunka
23.09.14,07:06
fuuuuha, az mi mraz beha po chrbte...
Jan Korecky
23.09.14,07:07
Vážená pani Katarína,

Datamolino si môžete vyskúšať aj bez registrácie na https://app.datamolino.com/start

alebo si môžete zadarmo vytvoriť účet https://app.datamolino.com/sk/auth/users/sign_up a vyskúšať si ho podrobnejšie - môžete zadarmo vyskúšať až 50 faktúr alebo bločkov.

Datamolino môžete využiť ako prehľadný archív faktúr, aby ste nestrácali čas hľadaním v skrinkách a šanónoch. Z Datamolina môžete aj exportovať údaje do účtovných softvérov Omega, Pohoda, Money S3, S4, MRP, alebo do Excelu.

Ak máte akékoľvek otázky, môžete mi napísať na jan@datamolino.com rád Vám odpoviem.

S priateľským pozdravom,

Ján Korecký
Datamolino