miska2510
18.09.14,14:01
Chcela by som požiadať o radu, či sa dá vôbec niečo podniknúť. Máme vo vchode v paneláku jedného majiteľa bytu, ktorý znepríjemňuje a strpčuje život celému vchodu. Je toho strašne veľa ako rozbité okná vo vstupnej hale,rozbité dvere na výťahových dverách, demontáž žiaroviek na celom schodisku, vytápanie susedov na nižších poschodiach vhadzovaním vecí ako igelity, handry do toalety a splachovanie, splachovanie a splachovanie. Vykonávanie potreby pred vchodovými dverami do bytov. Polícia nekoná nakoľko nikomu neublížil. A nadovšetko má papiere na hlavu, že je blázon. Poraďte!!!
Soňa K
18.09.14,12:09
V právnom systéme SR bezvýchodisková situácia. Potme mu hodiť vrece na hlavu a dať mu zopár po papuli.
Chobot
18.09.14,12:14
A viete mu všetky tie škody, čo údajne spravil (rozbil, odmontoval) dokázať? Ak nie, tak jediné, čo mi napadá, je zaplatiť dvom trom počernejším spoluobčanom, aby mu niektorý večer napravili fasádu.

Lebo pokiaľ si platí riadne zálohové predpisy, a nemáte dôkaz, že to urobil on, tak tie ostatné veci nie sú trestné, nanajvýš by ste dosiahli nejakú poriadkovú pokutu z miestneho úradu.
arizona
18.09.14,19:24
Zalezi, ake "papiere na hlavu" ten clovek ma. Ak je naozaj nesvojpravny a nedokaze sa o seba postarat, tak ma pravdepodovne urceneho nejakeho opatrovnika,skuste sa s nim spojit a navrhnut pre jeho zverenca napr. nejaky ustav, ci domov socialnych sluzieb, nakolko tento clovek nemoze byvat sam,lebo ohrozuje nielen seba,ale aj ostatnych obyvatelov.
Nemusi byt agresivny,ale napr. zabudne vypnut plyn a pod.
Psych.chory clovek nedokaze odhadnut nebezpecenstvo... Svojim spravanim sposobuje skody inym /kradeze,poskodzovanie cudzieho majetku,vandalstvo,znecistovanie verejnych priestorov a pod/, takze Policia by mala konat.
Len mu to musite dokazat, napr. namotovanim kamier,ci prichytenim pri cine,aby sa zistilo, kto tie skody naozaj sposobuje.