martin.33
18.09.14,14:20
kupil som starsi dom na ktorom dost odpadava brizolit (je ho tam ca 4 cm) ci uz po kuskoch alebo sa drobi.
uvazujem ho komplet strhnut a nechat stenu "len tak"ako je tehla.
predpokladam ale, ze to treba nejako ochranit - je na to nejaka penetracia (bezfarebna, aby to zostalo pekne tehlove) + zasparovanie medzi tehlami? Prip. ak ano, kolko by to vyslo m2?
Steny su 55 cm hrube, takze o tepelnu izolaciu sa nebojim...
Ja viem, ze najlacnejsie je dat na to nejaky polystyren a fasadu, ale aj tak...tehla sa mi paci najviac.

Dik vopred.
viktorviktor
18.09.14,12:33
daj guglovi - tehlové obkladačky
/tehla by mala byť zakrytá aby nezvetrala, veď pozri angličanov, to čo vidíš sú obklady, na tehlových komínoch je iná kvalita/
ivka70
18.09.14,12:36
Nemusis tam davat nic.
Ono je aj otazka, ci ten polystyren by mal zmysel, pri takej hrubke stien.
Peggynka
18.09.14,12:40
Ja si to neviem predstaviť,ako to bude vyzerať.Nijako to neočistíš,aby to vyzeralo ako tehla (a dobre):Bude to vyzerať ako dom postavený z búračky.To už fakt potom len tehlový obklad:
https://www.google.sk/search?q=tehlov%C3%BD+obklad&rlz=1C2PRFC_enSK546SK546&biw=1280&bih=643&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=UuAaVKKkA-PoywOpyIKICg&sqi=2&ved=0CDcQsAQ#imgdii=_
Richard
18.09.14,13:02
55 stena zo starých tehál (nepíšeš či sú plné či aké) nie je žiadne terno. Ak máš financie, strhni to dolu, daj zateplenie (vyrovná ti nerovnosti, uzavrie prefukovanie, nebude robiť fľaky) a na to si daj napr. ten tehlový obklad alebo čokoľvek čo sa ti páči.
alltracboy
18.09.14,19:54
ked sa muruje pohladovy mur z tehal ludia si na tom davaju zalezat. aby si nebol prekvapeny ked najdes pod brizolitom kombinaciu tehal, skvarobetonu a ineho bordelu.
martin.33
19.09.14,12:54
no ved o to mi islo, aby som mal tehly a nemusel davat obklad. Ako kupit obklad a dat ho tam tak sa vobec nic nemusim pytast.
ide o to, ci to nechat bez omietky je dobry alebo zly napad, prip. poradit (ako som sa pytal hned) ci sa to da chranit nejakou penetraciou pred poveternostnymi podmienkami.
martin.33
19.09.14,12:56
nie je terno? :-)

co mam skusenosti, tak to izoluje ako meter polystyrenu...

ako som uz pisal vyssie, keby tam chcem dat obklad, nic sa nepytam, len kto ho zaplati :-)
martin.33
19.09.14,12:58
polystyten by som tam dal jedine ak by som prisiel k zaveru, ze hole tehly su zly napad a len preto, aby sa to vyrovnalo a bola lacnejsia fasada.
Lebo to mi uz povedali viaceri stavbari, ze robit fasadu na taku stenu ako mam by bolo ovela drahsie, nez s tym polystyrenom.
Oliwa
19.09.14,13:39
Viktorviktor, chceš tvrdiť, že celé UK je poobkladané tehlovými obkladačkami... ?
Pre zadávateľa, skús sa informovať, našla som toto:
http://www.szilikon.eu/Szlovak/wall_brick_protector_aloldal.htm#
TomasHC
20.09.14,21:05
To bude skor pocit ako skusenosti, fyziku zial neoklames... Ale rob ako chces.