slavomirka1
18.09.14,14:31
dobry den , ja by som sa chcela spytat ,,, uz asi 3 mesiac mam problemy zo zdvihnutym ruky ,,,, strasne ma boli rameno,,, vyskusala som uz vsetko ,,,, uz som s toho zyfala ze nic nepomaha,,, neviem co mam uz robit ,,, mate nejake rady ,,, dakujem
ivka70
18.09.14,12:41
Aj k lekarovi si skusala ist?
Peggynka
18.09.14,12:47
Z ničoho nič? Alebo si spadla? Urobila si prudký pohyb?Píšeš,že si vyskúšala všetko...aj lekára? V určitých prípadoch pomôžu,my nie,takže 3 mesiace si premrhala:
http://primar.sme.sk/c/4117182/bolesti-v-ramene.html
Petra Nová
18.09.14,13:04
Rada je jediná: všeobecný lekár, od neho určite k ortopédovi, možno neurológovi, dokonca aj reumatológ je možný. Nedá sa vylúčiť chirurg. Bolesť v ramene môže mať sto dôvodov, ten jediný treba nájsť a liečiť. Ak máš obmedzenú pohyblivosť ruky, nie je čas na špekulovanie a na rady po nete.. Vlastná skúsenosť.
lujza.j
18.09.14,13:57
určite k lekárovi...rameno je sviňa...
Peggynka
18.09.14,14:17
určite k lekárovi...rameno je sviňa...
Aj ja viem...drisla som, 2,5 roka bolelo a potom som sa zase vykotila.Ležala som jak korytnačka :D a hviezdna obloha nado mnou za bieleho dňa :mee:
luja5
18.09.14,16:51
Mám jedinú radu - navštíviť lekára. Tiež s tým mám svoje skúsenosti. Ako napísala Petra Nová začať u všeobecného lekára.
Peggynka
18.09.14,16:56
Mám jedinú radu - navštíviť lekára. Tiež s tým mám svoje skúsenosti. Ako napísala Petra Nová začať u všeobecného lekára.
A ktorý ti pomohol? Lebo mne žiadny :D z ich hľadiska tam nič nebolo,ale bolelo ukrutne a ruka nefunkčná...že zamrznuté rameno :eek: Ale k lekárovi treba ísť,aby sa vylúčilo všetko...
viktorviktor
18.09.14,17:24
bolesť po páde, po rúbaní, fackaní:D, bolí len pri pohybe určitým smerom, v istej polohe, stále? Raz som "rozchodil" pohybom, druhý krát trpezlivosťou:mee:
220870
18.09.14,17:49
Jednoduché dajte si ponaprávať stavce chrbtice.Väčšinou stačí ak si ľahnete na brucho a niekto vám postláča chrbticu.
luja5
18.09.14,18:35
Mám jedinú radu - navštíviť lekára. Tiež s tým mám svoje skúsenosti. Ako napísala Petra Nová začať u všeobecného lekára.
A ktorý ti pomohol? Lebo mne žiadny :D z ich hľadiska tam nič nebolo,ale bolelo ukrutne a ruka nefunkčná...že zamrznuté rameno :eek: Ale k lekárovi treba ísť,aby sa vylúčilo všetko...
Najprv som išla k reumatologičke. Moja babka bola kvôli reume v invalidite, tak možno či nie nejaká dedičná dispozícia. To sa nepotvrdilo. Po výsledku röntgenov ma však reumatologička vystrašila, že ak nepôjdem na operáciu ramien, časom ruky vôbec nezdvihnem. A poslala ma k ortopédovi, ktorý mi pomohol. S ním sme to ustáli, po liečbe (všetko na predpis) sa mi to veľmi upravilo. Aj cvičiť už môžem zase také cviky s ramenami a rukami, ktoré boli dlho predtým pre mňa nedostihnuteľnou métou.
Mám už dosť rokov. Na základe svojich skúseností som sa naučila neexperimentovať na sebe a nevyhadzovať zbytočne peniaze na samoliečbu, ktorou si môžem aj uškodiť. Aj preto odporúčam návštevu lekára. Ako si napísala, aby sa všetko vylúčilo... a ja doplním - alebo niečo potvrdilo. Pre mňa je lepšie vedieť, čo mi je a najskôr mi to môže zistiť lekár, ako sa trápiť mesiace so strašnými bolesťami a byť zúfalá, že nič nepomáha. A možno zadávateľka premrhala tri mesiace, ako si napísala vyššie.
slavomirka1
19.09.14,10:10
Dobry den,bola som uz u ortopeda,ten mi dal 3 krat obstrek,trochu to polavilo,ale opat sa vratilo,tak isto som bola u reumatologa vsetko v poriadku,,,,cvicim cviky na zamrznute rameno,aj chodim k fyzioterapeutovi....najhorsie je to v noci,uz neviem kedy som sa poriadne vyspala,bereim aj glukosamin,,,,pracovala som ako opatrovatelka,starala som sa o leziaceho pacienta 4 roky,pravdepodobne to bude z pretazenia....dakujem za rady,pekny piatkovy den zelam
Petra Nová
19.09.14,10:31
Ak konzervatívna liečba a rehabilitácia nebudú úspešné, nedaj sa odbiť a choď znovu k ortopédovi.Nech ťa posunie ďalej. Lebo sa ti ľahko môže stať, že si presilíš aj druhú ruku a čo potom? Ortopéd stanovil diagnózu - syndróm zamrznutého ramena?
szivics
22.09.14,19:28
mne sa v poslednej dobe potvrdilo preštudovať duševné príčiny chorôb..ako už sokrates hovoril, že telo je len obal pre dušu...ak ochorie duša, ochorie aj telo...veľa šťastia!
slavomirka1
23.09.14,11:56
dobry den dakujem .,... uz som tu knihu citala a urcite to bude suvisiet aj s tym .
Gabi03
23.09.14,12:15
a čo MR-ko? manžel v ramene má nejaký výrastok po presilení a treba to operovať
Valcake
23.09.14,12:54
Operáciu si treba veľmi dobre zvážiť. Každá operácia je veľký zásah. Známemu operovali rameno, mal aj bolesti aj také trhavé pohyby... nie je to ani teraz ideálne, ale musí sa s tým naučiť žiť..
Nezabudnúť na liečenie ak sa rozhodnete pre operáciu, ale v každom prípade najprv sa žiadať na MR ako píše Gabi.

Držím palce!