Lucia2005
21.04.06,15:37
Obdržali sme Fa z Anglicka, kde nám faktúrujú poplatok za poskytnutie práv-licencia (služby § 19 odst.2) za mesiac január 2006. Faktúra je vystavená dňa 24.2.2006 a ja som ju obdržala 29.3.2006. Sme mesační plátcovia DPH.
Otázka: Nakoľko Fa. bola prijatá až po podaní DP za 2/06, vznikne mi daňová povinnosť až za 3/06, alebo je potrebné podať dodatoč.DP za 2/06?
Píšem len o daňovej povinnosti, nakoľko obdržaná faktúra je nekorektná (neuvádzajú naše a ani ich IČ DPH a IČO, že firma je plátcom DPH viem z predchádzajúcich ich faktúr. Vyžiadali sme si platnú Fa., no k dnešnému dňu som ju neobdržala a nekorektnú fa mám zaevidovanú v účtovníctve na základe ktorej mi vzniká daňová povinnosť. Opravenú fa mi určite pošlú s dátumom vystavenia 24.2.2006 a preto sa zameriavam len na daňovú povinnosť. Odpočet DPH uplatním v mesiaci v ktorom obdržím platnú Fa. Ďakujem
Lucia2005
22.04.06,18:25
Prosííím, nevie mi niekto poradiť?
ALBO
22.04.06,20:13
Obdržali sme Fa z Anglicka, kde nám faktúrujú poplatok za poskytnutie práv-licencia (služby § 19 odst.2) za mesiac január 2006. Faktúra je vystavená dňa 24.2.2006 a ja som ju obdržala 29.3.2006. Sme mesační plátcovia DPH.
Otázka: Nakoľko Fa. bola prijatá až po podaní DP za 2/06, vznikne mi daňová povinnosť až za 3/06, alebo je potrebné podať dodatoč.DP za 2/06?
Píšem len o daňovej povinnosti, nakoľko obdržaná faktúra je nekorektná (neuvádzajú naše a ani ich IČ DPH a IČO, že firma je plátcom DPH viem z predchádzajúcich ich faktúr. Vyžiadali sme si platnú Fa., no k dnešnému dňu som ju neobdržala a nekorektnú fa mám zaevidovanú v účtovníctve na základe ktorej mi vzniká daňová povinnosť. Opravenú fa mi určite pošlú s dátumom vystavenia 24.2.2006 a preto sa zameriavam len na daňovú povinnosť. Odpočet DPH uplatním v mesiaci v ktorom obdržím platnú Fa. Ďakujem
Podla toho co ste napisali je to na vystupe dodatocne do februara.
My sme mali podobny problem s aglickou fa, napisali sme im, ze tym ze ju vystavili neskoro a neskoro aj dosla nam sposobili sankcie lebo u nas to funguje podla datumu vystavenia a poziadali sme ich o novy datum vystavenia a to aj z toho dovodu, ze ked nam vystavili prvu bez nalezitosti a nebolo tam aj dobre nazov nasej fy.Datum vystavenia sme im povedali aky maju dat.Pre vas tak aprilovy, ale to uz zas nemusi dojst do 25. maja. Ak by dali maový potom dan odvadzate 30.4.
Este sme si to dali aj poslat faxom.
To ze pride fa o 5 mesiacov sa nam stava, takze ak prejavia ochotu prepisat to tak je to dobre riesenie.

No a druhe riesenie, je na nej niekde vidiet ze dosla 29.3.alebo vo vasej evidencii?Neviem ako sa u vas preukayuje kedy vam fa prisla pre DPH.Ak nie, tak sa tvarte ze dosla pred 25.3: a podajte dodatocne aj na vstup aj na vystup do februara, coho vzsledok je nula ak mate narok.

To cervene opravujem, lebo som si neuvedomila, ze sa jedna i licenciu a teda o sluzbu. Pri sluzbe neuplatnujete vstup, ked obdrzite doklad, ale ked ho zaevidujete na vystupe.TAkze vlastne ani si nemusite nic vymzslat s datumom dorucenia a date to do februara vstup aj vystup naraz. To je v §51/1b.

V konecnom dosledku si myslim, ze dobra je aj ta povodna fa aj ked nema IC DPH, lebo § 74 nehovori ako ma vyzerat. Len § 73 hovori ako ma vyzerat ale ked ju vy vastavujete, to je ine. Dan musite odviest ci tam ico mate alebo nie.
KEJKA
23.04.06,09:55
myslím, že aj po oprave je to v súlade so zákonom o DPH.
Lucia2005
23.04.06,15:04
Ďakujem za pomomoc, podám dodatočné DP za február 2006, kde uplatním vstup a výstup naraz (samozdanenie).