misa
19.09.14,07:47
Prosím Vás, prebrala som mzdy v priebehu tohto roka a zistila som že jedna zamestnankyňa je poberateľom dôchodku od roku 2012 a nikde v mzdách ani dokladoch nie je o tom zmienka. Je rok 2014, takže celé ročné zúčtovanie za 2013 je zle lebo vidím že si uplatnila ZNČ. Aj odvody sa platia nižšie o invalidné a PvN. Čo všetko a ako musím opraviť? Určite dane, zrejme cez dodatočné DP. A odvody ako? Ďakujem.
Katy a R
19.09.14,11:44
myslím, že to dodatočné DP je najmenší problém.
viac sa asi narobíš s tými odvodmi ...

aspoň ti posuniem - keď už toľko radosti ti zamestnankyňa urobila - ak ona neodovzdala rozhodnutie :confused:- možno by si ju mohla poslať na ZP - že nech to dajú do poriadku (to len návrh?)

v tejto téme nájdeš na konci príspevok od Andyke http://www.porada.sk/t64065-spatne-priznany-starobny-dochodok-zamestnancovi.html?highlight=dodato%C4%8Dne+prizna n%C3%BD+d%C3%B4chodok+odvody
ivka70
19.09.14,11:51
A to sa socialna poistovna neozvala, ze mate opravit odvody, kedze eviduju toho cloveka ako dochodcu?
misa
22.09.14,11:32
Nie neozvala. Zistila som to až tento mesiac keď mi nepriešiel mesačný výkaz kvôli jednému dohodárovi. A tam pod chybami bolo napísané varovanie: "Riadok č. xx, RČ xxxx : Skontrolujte si správnosť vyplnenia fondov. V určitých prípadoch zamestnávateľ neodvádza za všetky fondy, resp. odvádza za všetky fondy." Tak som pátrala čo to je a dopátrala som sa....
misa
22.09.14,11:34
Ďakujem, takže posielam tú žiadosť za každý mesiac zvlášť a SP mi preplatok na základe tohto vráti. Nemusím robiť opravné výkazy. A platí toto aj za rok 2014? Lebo tento postup som našla platný len do 31.12.2013. Ale čo platí odvtedy, to som nezistila.
ivka70
22.09.14,13:25
A si si ista, ze to tam nebolo aj predtym, to varovanie?
misa
22.09.14,20:00
To som netvrdila, ja som to len na základe toho zistila. A to varovanie tam je od 01/2013.
ivka70
23.09.14,06:42
Smola, ze si to nikto za rok a pol nevsimol, mohla si mat menej prace :(
deha
04.06.15,07:52
Chcela by som sa opýtať náväzne na túto otázku , ale iná situácia:
Dôchodca požiadal o ročné zúčtovanie dane a mal ho samozrejme s nulovými hodnotami. Môže si podať dodatočné daňové priznanie s prílohou toho nulového RZD za 2014 a požiadať o vrátenie preplatku dane- ak neprekročil sumu odpoč. položky za rok? Ja som sa nestretla s takou situáciu a neviem odpoveď. Ďakujem za reakcie.