Fedor FEdy Mihalisko
19.09.14,06:55
Dobry den,
Chcel by som sa s vami poradit ci mam nejaku sancu ziskat od zamestnavatela odmeny, ktore mi podla pracovnej zmluvy patria. Situacia je taka, ze v istej firme pracujem rok aj pat mesiacov a podla zmluvy mi patria odmeny citujem „Ďalej Vám prislúcha: - osobná štvrťročná odmena do max. výšky 50% mesačnej mzdy v každom mesiaci daného štvrťroka a ročná odmena do max. výšky 50% mesačnej mzdy v každom
mesiaci daného roka podľa poriadku pre poskytovanie odmien.
- podiely na hospodárskych výsledkoch firmy XY, s.r.o. splatné ročne po prevedení účtovnej uzávierky daného roka na základe komplexného hodnotenia celkového prínosu pracovných úsekov, oddelení a jednotlivých zamestnancov vo výške danej rozhodnutím riaditeľa, príp. majiteľa firmy. Hore uvedená mzda Vám bude vyplácaná po odčítaní zákonných zrážok spätne vo výplatných termínoch firmy XY, s.r.o. s účinnosťou od 06.05.2013.
Odmen sa v tejto firme nevyplacaju, aj ked su uvedene v pracovnej zmluve. Z tejto firmy som sa rozhodol odist lebo system akym funguje mi nevyhovuje. Vie mi niekto prosim poradit ako docielit, aby mi boli odmeny vyplatene?
Vopred dakujem za kazdu odpoved.
ivka70
19.09.14,05:22
Nuz, formulacia max. 50 % nevylucuje odmeny vo vyske 0%, to sa vymaha tazko.
Tym skor, ze je to obmedzene este aj rozhodnutim riaditela.
Cize pri akemkolvek spore si vie zamestnavatel obhajit, preco neboli odmeny vyplatene.
Chobot
19.09.14,05:50
Nevymôžeš. Odmeny nie sú nárokovateľnou časťou mzdy. Zamestnávateľ sa môže rozhodnúť, že túto časť nevyplatí a nikto ho nemôže donútiť vyplatiť odmeny. Jednoducho to zdôvodní, že výsledky firmy boli nepriaznivé a preto nie je nárok na odmeny.
Luulaa
22.09.14,07:56
Pracujete teda na základe Zákonníka práce? A už ste dali výpoveď?