mitovie
19.09.14,08:51
Predal som nehnuteľnosť, ktorá bola družstevná (nie v osobnom vlastníctve). Nemal som tu trvalý pobyt, na papieri som ju mal viac ako 5 rokov. Budem platiť daň, ak áno v akej výške? Je potrebné niečo platiť aj zdrav. poisťovni?
Ďakujem za radu.
Mária27
19.09.14,06:59
Trvalý pobyt nerieš



zákon o dani z príjmov

§ 9
Príjmy oslobodené od dane

(1) Od dane je oslobodený príjem

h) z prevodu členských práv a povinností v bytovom družstve súvisiacich s prevodom práva užívania nájomného družstevného bytu, ak daňovník užíval tento byt na bývanie aspoň päť rokov odo dňa uzavretia nájomnej zmluvy s bytovým družstvom, ...
mitovie
19.09.14,07:05
prevod členských práv je mi jasný, ale nehnuteľnosť som predal, čiže mám z toho reálny príjem a rád by som si upresnil, či z toho príjmu mám niečo platiť, díky.
luja5
19.09.14,07:31
Nemohol si predať nehnuteľnosť, lebo nebola v Tvojom osobnom vlastníctve. Nemal si teda príjem z predaja nehnuteľnosti, ale z prevodu čl. práv a povinností.
misoft
19.09.14,07:38
Nemohol si predať niečo, čo ti nepatrilo. Byt (družstevný) totiž nie je tvoj. Ty si predal len podiel v družstve spolu s právom byt užívať.
A sumy ti boli vysvetlené....
Mária27
20.09.14,11:42
Predaju družstevného bytu sa oficiálne hovorí prevod členských práv a povinností v bytovom družstve súvisiacich s prevodom práva užívania nájomného družstevného bytu