Palushko
19.09.14,11:15
Obnovený vymazaný text:

Dobrý deň,
Mám taký problém. Prvým mojím problémom je, že tomu moc nerozumiem.
Môj druhý problém je, že aj tomu čom som rozumel už nerozumiem, lebo po prečítaní a informovaní sa po rôznych fórach, som z toho už úplne domotaný.
Ale aby som prešiel k môjmu problému, skúsim ho popísať čo najjasnejšie.
Mám e shop. som neplatca DPH a teda tovar nakupujem s DPH od CZ dodávateľa ktorí je u nás v SK registrovaný na DPH. Následne predávam koncovému zákazníkovi tovar tiež s DPH. Zatiaľ mi je všetko jasné ale teraz to príde :-) Keďže mám aj iných dodávateľov z EU som zaregistrovaný aj ja k DPH. podľa toho zákonu ktorý mi aj tak nič nehovorí. teda nakupujem aj tovar bez DPH. Ide o to že mám zákazku z Poľska, ale oni by však chceli, aby som im fakturoval bez DPH. A toto je ten môj problém. Čo musím urobiť aby som im to mohol fakturovať bez DPH ? Ja ale tovar kúpim s DPH od spomínaného CZ dodávateľa. Dá sa to nejako spraviť aby boli obe strany spokojné? Hlavne aby to bolo v súlade so zákonom. Za každú radu ďakujem.
Gabi03
19.09.14,09:22
Tak po prvý, svoj problém môžeš vyriešiť tak, že zamestnáš účtovníčku, ktorá sa do toho rozumie. A to rieši aj tvoj druhý problém. Ale k veci: si teda registrovaný ako platca DPH alebo iba podľa §7 - §7a? Alebo máš pridelené IČ DPH z iných krajín EÚ. Ak to posledné, tak by som určite odporučila účtovníčku a riešiť všetko komplexne. Ale ak nie si nijak registrovaný, tak to, či kupuješ bez DPH alebo DPH je pre teba nepodstatné, nakoľko tvojim nákadom/výdavkom je celková cena (teda prípadne aj s DPH). Čo sa týka poľska, im nemôžeš fakturovať s DPH už len z toho princípu, že nie si platca.
V každom prípade si nájdi niekoho, lebo tvoja otázka je dosť chaotická.
Sarlotka
19.09.14,09:42
Ak nakupujes tovar z Eu s tym ze si registrovany podla §7 tak si povinny odviest do statneho rozpoctu SR DPH z nadobudnuteho tovaru... toto robis?