lenka256
19.09.14,15:05
Potrbovala by som zistiť ako to je ....nemala som dovolenku a potrebujem 3 dni volna tak som pozidala o neplatene volno na 2 dni a 3 den som chcela ist k lekarke a ta by mi dala celodennu priepustku.....zametnavatel ma vsak tlaci do toho aby som si dala neplatene volno 3 dni....rozumiem ze pre nich je to vyhodnejsie ze ked mi nemusia platit nic 3 dni a lekara normalne platia....preto moja otazka znie...ak požiadam o neplatene volno na 3 dni a potom donesiem priepustku na ten jeden den od lekara....zamestnavatel mi musi uznat lekara? teda prerusi lekar neplatene volno alebo je to potom na dobrej voli zamestnavatela?
ivka70
19.09.14,13:55
Nemusi.
Ak poziadas o neplatene volno, zamestnavatel nema na tie dni voci tebe povinnosti, teda ani povinnost zaplatit ti navstevu lekara.
A co sa tyka navstevy lekara, plati sa nevyhnutne potrebny cas na vysetrenie alebo osetrenie u lekara.
Priepustka na cely den je v tvojom pripade cista spekulacia.
Katy a R
19.09.14,14:05
ideš na to zle od začiatku... nie je s kostolným poriadkom, že ti lekárka "dá" celodenné P ..... potrebuješ ísť na vyšetrenie - si objednaná, alebo už dopredu vieš , že budeš potrebovať vyšetrenie ??
- Mala si povedať zamestnávateľovi, že si objednaná na presný termín a zobrať si priepustku ... a požiadať o 2 dni neplateného voľna. .. alebo mu neskôr oznámiť , že potrebuješ ísť súrne k lekárovi . (a nezabúdaj, že na nevyhnutne potrebný čas ;))
Ale ak si mu už povedala, že potrebuješ 3 dni neplatené voľno - tak.... sa mu nečudujem - ako ivka už medzitým napísala ;)