Kokoška
22.04.06,12:43
Potrebovala by som odobriť, či robíme správne: Slovenská firma kupuje obalový materiál z Poľska, balí doňho výrobky českej firmy, ktoré potom posiela späť do ČR a faktúruje si len prácu - balenie. Pri dovoze obalového materiálu Poliaci dávajú fa bez DPH a my nerobíme samozdanenie. Nemali by sme?
Jana Acsová
22.04.06,12:12
Potrebovala by som odobriť, či robíme správne: Slovenská firma kupuje obalový materiál z Poľska, balí doňho výrobky českej firmy, ktoré potom posiela späť do ČR a faktúruje si len prácu - balenie. Pri dovoze obalového materiálu Poliaci dávajú fa bez DPH a my nerobíme samozdanenie. Nemali by sme?Podľa môjho názoru mali. Vy obstarávate tovar (z pohľadu ZDPH), ktorý je pre vás obalovým materiálom.
Jana Acsová
22.04.06,12:17
Potrebovala by som odobriť, či robíme správne: Slovenská firma kupuje obalový materiál z Poľska, balí doňho výrobky českej firmy, ktoré potom posiela späť do ČR a faktúruje si len prácu - balenie.Uvedené je prácou na hnuteľnom majetku podľa § 16 ods. 7 ... ak sú vykonané pre zákazníka, ktorý je identifikovaný na daň v ČR, miestom dodania je ČR. Predpokladám, že aj vy ako dodávateľ ste platiteľom dane v SR.
Kokoška
22.04.06,14:34
Ďakujem veľmi pekne za radu. Áno, sme evidovaní tu. Takže si z faktúrovanej sumy vypočítam 19% daň a uvediem ju na vstupe aj výstupe súčasne? A v ktorých riadkoch DP?
Kokoška
22.04.06,15:03
Ešte som zabudla dodať, že ten dovoz bol v sume cca 44 tis. Sk.
Jana Acsová
22.04.06,15:22
Ďakujem veľmi pekne za radu. Áno, sme evidovaní tu. Takže si z faktúrovanej sumy vypočítam 19% daň a uvediem ju na vstupe aj výstupe súčasne? A v ktorých riadkoch DP?Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru riadky 04 základ dane, súčtový 01 a daň riadok 02, súčtový 13. Odpočítanie dane z nadobudnutého tovaru riadok 16 a nadväzujúce.
Jana Acsová
22.04.06,15:23
Ešte som zabudla dodať, že ten dovoz bol v sume cca 44 tis. Sk.Ak sa jedná o nadobudnutie tovaru z iného ČŠ je úplne jedno, či sa jedná o 1,00 Sk alebo 44 tis. Sk .-)
Kokoška
22.04.06,15:29
OK, už som z toho všetkého jeleň. Čím viac študujem, tým v tom mám väčší chaos. Miatlo ma to, že "obalovaný tovar" je majetok českej firmy a do Česka sa aj vracia, tak som si myslela, že čo my s tým...:) Pekný zbytok víkendu prajem.
Jana Acsová
22.04.06,15:31
Miatlo ma to, že "obalovaný tovar" je majetok českej firmy a do Česka sa aj vracia, tak som si myslela, že čo my s tým...:) Vy do ČR nedodávate obalový materiál, ale poskytujute službu, s ktorou súvisí spotreba materiálu. Konkrétne poskytujete práce na hnuteľnom majetku ... balenie.
alexxandra
23.04.06,05:20
este sa chcem opytat,ci mam na samozdanenie dat aj fakturu za dopravu takehoto tovaru,ktoru vystavil cesky prepravca. NIesom si ista,ci sa o to vlastne nema navysit hodnota tovaru,alebo ju nikde neuvadzam? Dakujem :-)
Jana Acsová
23.04.06,06:48
este sa chcem opytat,ci mam na samozdanenie dat aj fakturu za dopravu takehoto tovaru,ktoru vystavil cesky prepravca. NIesom si ista,ci sa o to vlastne nema navysit hodnota tovaru,alebo ju nikde neuvadzam? Dakujem :-)U prepravy je rozhodujúce kto a pre koho prepravuje a kde sa preprava začína a končí, t.j. je potrebné uviesť viac údajov k správnemu posúdeniu, či ste osobou povinnou platiť daň. Všeobecne je však možné vychádzať z faktúry, ktorá je na vás vystavená, t.j. aj český platiteľ má povinnosti ohľadom jej vystavenia a má uviesť v texte odvolávku na prípadné stanovenie miesta dodania služby.
Čo sa týka zdanenia ... hodnotu tovaru nezvyšujete, ale pristupujete k prijatej dodávke ako k dodávke služby, ak sa jedná o intrakomunitárnu dodávku (u dovozu je to iné).
Čo sa týka účtovania, uvádzate príliš málo údajov, nakoľko nie ste zadávateľom pôvodnej otázky, nie je možné vydedukovať o čo sa vám vlastne jedná.