ssky
19.09.14,16:54
Dobry den, prosim o radu pri vybere elektrickeho konvektora na chatu. Vikendovu chatu mame iba na elektrinu. Potrebujem si do nej kupit asi 6-7 elektrickych konvektorov (od 500W do 2000W) Chcel by som take co maju moznost nastavenia 24 hodinovym casovacom. S klasickym termostatom ale s moznostou nastavenia casov kedy ma hriat a kedy nie. Mimo svk ich je kopa ale na Slovensku neviem nic konkretne vygooglit. Prosim o radu ak viete o konkretnej znacke alebo aky tip. Dakujem.
richardhudec
22.09.14,19:45
Dobrý deň,
existujú pomerne lacné časovače, mechanické za cca 10€, elektronicky programovateľné od cca 15€, ktoré môžete strčiť do zástrčky a následne do nich strčiť kábel od konvektora, termostat máte na konvektore väčšinou mechanický. Za cca 20€ je možné kúpiť elektronický zástrškový termostat s časovačom, ktorý by vyriešil Váš problém, nakoľko by ste mohli následne kúpiť akékoľvek konvektory. Dúfam, že pomôže aj takáto rada, my máme takto riešené dva kúpeľňové rebrové radiátory, ktoré sú na zvlášť elektrickom okruhu mimo hlavného vykurovania cez centrálny termostat.
ssky
23.09.14,09:10
Dakujem, presne pre toto riesenie som sa rozhodol. Dakujem
misoft
23.09.14,09:13
Síce neskoro, ale takéto potrebuješ:
http://www.alza.sk/spinaci-zasuvky-a-casovace/18852371.htm
Sú denné, týždenné, mesačné.... digitálne i mechanické....
ssky
23.09.14,09:39
Dakujem. Ano tu uz mam jasno. Este ale stale nemam konvektory. Najviac sa mi pacia Adax Neo len su poriadne drahe ...