globalpartner
19.09.14,17:16
Dobrý deń,
poprosím znalých o usmernenie aký doklad uznajú daňové úrady ako výdavok z podania EPH (elektronického podacieho hárku/ na Slovenskú poštu.
Stačí potvrdenka stiahnutá z internetu - v prílohe , alebo musí byť aj potvrdenie o platbe , ktoré mi vydá pracovníčka pri okienku aj s dennou pečiatkou pošty ?
Sarlotka
19.09.14,15:19
podla mna potrvdenie o platbe od pracovnicky s peciatkou slovenskej posty
martinez
20.09.14,10:13
no ja mam iny nazor... podla mna staci ta potvrdenka z netu, obsahuje vsetky potrebne udaje ...
Sarlotka
20.09.14,14:50
myslela som ze posty davaju potrvdenia aj automaticky, mna sa dokonca na poste vzdy pytaju ci chcem potrvdenku ale tu som nasla etse jednu debatu...

http://www.porada.sk/t202827-elektronicky-podaci-harok-z-posty-a-jeho-akceptacia-v-uctovnictve.html
globalpartner
23.09.14,10:52
Ďakujem za odpoveďe našiel som v hore spomenutej debate toto :

Mne prišla táto odpoveď zo zakaznickeho servisu SP:
"Dobry den pan ...,

do 1.7.2013 Vam bolo potvrdenie o zaplateni zasielane v PDF subore. Je to platny doklad o zaplateni. O tom, ako a v akej podobe ma vyzerat uctovny zaznam ( ich suhrn tvori uctovnu dokumentaciu uctovnej jednotky ), hovori § 31 Zakona o uctovnictve. V zmysle jeho znenia je mozne jeho uchovanie v elektronickej podobe a nemusi elektronicke potvrdenky tlacit. Ak sa ich vsak tlacit rozhodnete, je povinnost archivovat aj elektronicku formu potvrdenky v zmysle archivacneho poriadku, aby bolo mozne odkontrolovat zhodu tlacenej pisomnej formy s jej elektronickou formou.


Od 01. 07. 2013 zabezpecuje Slovenska posta potvrdenie prijatia zasielok podanych cez elektronicky podaci harok potvrdenkou v pdf. formate podpisanou elektronickym podpisom. Tato potvrdenka je pouzivatelom aplikacie ePodaci harok zasielana priamo na konto zakazníka, ktore si vytvoril registraciou vo web aplikacii ePodaci harok.
Podpisovanie potvrdenia o podaji zasielok (e-potvrdenky) elektronickym podpisom je v zmysle Zakona c. 215/2002 Z. z. o elektronickom podpise a o zmene a doplneni niektorych zakonov a tato forma je schvalena aj Postovym regulacnym uradom.
Dokladovanie do uctovnictva sa nemeni."

Takže ak to správne chápem tak tie lístky o platbe od p. za okienkom netreba.

Dáva to logiku ale je to komplikované na archiváciu a tak ostanem aj pri potvrdení o platbe od okienka.