ivkaj1
20.09.14,09:23
Dom v ktorom bývame má asi 20 rokov. Pôvodne steny boli natreté vápnom no začala sa na nich tvoriť pleseň, najmä v rohoch a za nábytkom. na jar tohto roku, sme vápno zoškrábali, natreli steny penetrákom a dali stierky, plus sme vymaľovali. Je september a plesne sú na stenách znova. Dom nieje zateplený. Plesne odstraňujeme väčšinou Savom, ale zakaždým sa vracia po pár týždňoch. Vetráme každý deň nárazovo. Viete mi poradiť nejaký účinný spôsob ako sa zbaviť plesní na čo najdlhšie dobu bez toho aby sme museli znovu maľovať?
Ďakujem za odpovede :)
erik555
20.09.14,07:55
Skor treba prist na to, ze preco plesne na stenach vznikaju. Vyssia vlhkost, chladne miesto na stene = zrazanie vody = plesne. https://www.google.sk/?gws_rd=ssl#q=precovznikaju+plesne+na+stenach%3F Az potom treba nasledne konat.
maped
20.09.14,08:03
misoft
20.09.14,08:07
Nie som stavbár - ale z uvedeného (...dom nie je zateplený....) mi vychádza jedno - tepelné mosty, tvorba vlhkosti v týchto miestach. A keďže sa to tvorí opakovane - podhubie plesní je už v murive..... takže ani to Savo už nepomôže, ani penetrák. Ostatní dali odkazy na problém - preštudovať...