Danica janinia
20.09.14,10:29
Mam VŠ ucitelstvo vseobecnovzdelavacich predmetov, zaciatocnik a pracujem ako specialny pedagog-nekvalifikovany. Som v 9 plat. triede a prac. trieda 2. Ake mam moznosti dostat sa do vyssej platobnej triedy? Pomoze mi doktorat zo specialnej pedagogiky? malz alebo velky? a mozem sa potom oznacovat ako kvalifikovany spec. ped.? mozem sa potom zucastnit adaptacneho vzdelavania alebo kvalifikacnych skusok 1. a 2. stupna? Kam ma to posunie v plat. triedach?co by ste mi odporucili?
alaya1
20.09.14,10:08
Odporucim ti vystudovat rozsirujuce studium SP a urobit si potom 2.kv.skusku a si v 12.tr.
avalik
20.09.14,11:49
prelúskaj sa týmto http://www.porada.sk/t249792-zaradenie-do-platovej-triedy.html#post2597966 ... klikni aj na link v príspevku

"kvalifikačné skúšky" a už nerobia, v zákone si pozri pojmy "prvá a druhá atestácia"
---------------------------
doplnenie:

na 10. triedu potrebuješ mať kariérový stupeň "samostatný odborný zamestnanec" - kedy budeš zaradená je uvedené v § 27 zákona 317/2009, kvalifikačné požiadavky máš uvedené vo vyhláške 437/2009, príloha 2, Časť II. Školský špeciálny pedagóg,

áno na prvú atestáciu môžeš mať aj PhD. v odbore súvisiacom s výkonom tvojej pedagogickej činnosti a najmenej 3 roky pedagogickej praxe - vtedy budeš môcť byť zaradená do kariérového stupňa odborný zamestnanec s prvou atestáciou a vznikne nárok 11. triedu
- ale nikto ti teraz nezaručí, že o 5 rokov keď skončíš štúdium PhD. to bude platiť rovnako a ty budeš mať stále miesto špeciálneho pedagóga
Danica janinia
20.09.14,18:01
dakujem,a ktory zakon? a co teda odporucate?v sucasnosti si nemozem robit ani adaptacne, som uplny zaciatocnik a bez adaptacneho budem zaciatocnik asi aj o rok, dva... a nie som kvalifikovany specialny pedagog, preto chcem vediet ake mam moznosti nejak to zmenit.
Danica janinia
20.09.14,18:03
a kvalifikacne skusky nie su len inak pomenovane atestacie? zatial sa v tom orientujem len slabo :-)
Alvaya1, ja som sa tam pozerala na stranke myslim presovskej univerzity, mozem ak ma prijmu robit asi doktorat ak mam mgr. v pribuznom odbore, teda teoreticky by som si mohla asi urobit aj ako ucitelka vseobecnovzdel. predmetov urobit doktorat zo spec. pedagogiky-ak by ma nan prijali. preto som nad tym spekulovala....ze ked uz mam nieco dalej studovat nech sa mi to nejko oplati...ze zaroven ma ta kvalifikuje ako spec. pedagoga a zaroven ziskam treti stupen vzdelania. aspon si myslim, ze by to tak mohlo byt
Danica janinia
20.09.14,18:04
a prva sa tym akoze preskoci? zatial som uplny zaciatocnik bez praxe, bez adaptacneho.
avalik
20.09.14,18:07
ved to tam vsetko mas, len staci kliknut na to modre, dostanes sa na aktualne znenia, prestuduj vsetko - ani nevies kedy sa ti zijde, ze vies co kde mas hladat ;)
Danica janinia
20.09.14,19:47
citam. a toto plati? ak spravne citam, tak ak budem mat tri roky praxe a treti stupen VŠ teda asi velky doktorat, tak mam akoby prvu atestaciu? inak musim mat 5 rokov praxe a doplnujuce studium spec.ped.? som z toho jelen priznam sa
avalik
20.09.14,20:24
doplnila som odpoveď
alaya1
21.09.14,05:54
ked uz mas ukoncene Mgr. studium, tak rozsirujuce ti nahraduza 1.kv . skusku.
alaya1
21.09.14,05:58
danica, -na 3.st. VS potrebujes snad 2.st.Spec.ped. ty to nemas, takze by ti to nepomohlo, ak by si si vo svojom obore urobila PhD. Aj tak budes nekvalifikovany SP. Postupuj na rozsirujuce st. SP.mas to za 4 semestre.
Danica janinia
21.09.14,06:52
ale mozem mat tu 1 kvalifikac. skusku(ak spravne rozumiem je to to iste ako atestacia?)aj ked som tu spec.ped. nestudovala predtym? teda teraz si spravim rozsirujuce ped. a uz akoby som mala zaroven 1 kvalifikacnu skusku?a este: ak si nespravim rozsirujuce ale doktorat zo spec. pedagogiky, je to to iste?Teraz spm stale brana ako zaciatocnik a este bez kvalifikacie, ani adaptacne mi nedali, lebo nie som vraj kvalifikovana. to sa mi tieto roky nebudu vobec pocitat a po doplneni vzdelania budem stale akoze zaciatocnik?