pe-ha
20.09.14,11:07
Dobry den,,,,

ja by som sa chcela informovať... rozmyšlam si otvoriť nejaku peknu kaviarnicku s barom..... co tam na zaciatok vlastne vsetko potrebujem... aky je vlastne postup????? Viem je tu na tu temu popisane toho veľa. no niektore veci su aj staree a aj chcela by som vediet co a ako postupne by som mala zacat.... priestory na prenajom uz mam vybrate...neviem ci si najprv zivnost zalozit a potom riesit prenajom..ci opacne... aj ma zaujima otazka ohladom dodavatelov... oni sa mi sami ozvu alebo ja ich mam kontaktovat potom., .. --toto hlavne neviem... Tak potesi ma kazda dobra rada..ak mi niekto nieco napise....:)
lujza.j
20.09.14,09:10
aké mesto?
lujza.j
20.09.14,09:13
Sarlotka
20.09.14,09:40
cakaju vas napr. tieto kroky

1. vybrat si sposob podnikania - predpokladam ze sa budete rozhodovat medzi zivnostou a sro
2. vybavenie prevadzky na ucely kaviarne/bar , ohlasenie na meste, oznamenie na jednotnom kontaktom mieste, ziadost na hygienu na schvalenie, poziarnici, v pripade, ze bude bar kaviaren otvorena aj po 22.00 na schvalenie bude potrebne meranie hlucnosti specializovanymi organizaciami aj neprekroci hlucnost stanovene parametre budete moct mat otvorene aj po 22.00
3. prevadzku nezabudnut oznacit vsetkymi nalezitostami
4. colny urad - vybavit povolenie na predaj spotrebitelskeho balenia liehu
5. zamestnanci musia mat zdravotne preukazy kvoli praci s potravinami, a BOZP skolenie, hygienicke minimum -skolenie
atd


ohladom dodavatelov je otazka, ze ci vas sami budu kontaktovat aby ste od nich kupovali tovar? no tak mozno niekto zaregistruje otvorenie novej kaviarne/baru a zavolaju s ponukou ale predpokladam, ze si svojich dodavatelov budete hladat aj sama a vyberat aj druh tovaru podla vasich predstav
Peggynka
20.09.14,10:26
Naštudovať legislatívu a orientačne si pozri,čo všetko musí ovládať manažér:
https://www.istp.sk/karta-zamestnania/100465/Riadiaci-pracovnik-manazer-kaviarne-a-baru
Tu máš tiež dobré rady:
http://www.k8jo.sk/nezaraditelne/otvor-si-svoj-vlastny-bar-ci-kaviaren/
pe-ha
20.09.14,11:20
Vranov nad toplou...prečo?????
pe-ha
20.09.14,11:21
...mam čo čiťať.. :)
lujza.j
20.09.14,11:35
lebo ja by som to ani u mňa v BA.....
Peggynka
20.09.14,11:55
V Ba máte prebarované :eek:.V menšom meste,keď si známa,naučíš chodiť ľudí k sebe,ale musí to mať atmosféru.Veselý personál a dobrý priestor.
lujza.j
20.09.14,12:02
peggy...bála by som sa aj tak....je to buď ..alebo, ak máš zbytočné peniaze o ktoré ak prídeš ti nevadí...ok nech ide do toho....ale treba mať aký-taký šajn v obore....a potom zhltne to daleko viac ako človek plánuje.
...tu je to aj pre reštikované pre hotelované...ale ešte je tu stále kopec naivných....čo začnú:eek:
Peggynka
20.09.14,12:36
Pokiaľ nemá ani šajnu,je to samovražedný biznis.
Heliox
20.09.14,12:38
ak to budes mat premyslene tak v mensom meste ako Vranov mozes uspiet :-) good luck!
pe-ha
01.10.14,18:09
....ak chcem komentovat moju prvu otazku ...ako to vlastne funguje?? poradite mi?? lebo pisala som a uplne nieco ine vyslo, nova otazka,, tak neviem kde to pisat...
arizona
01.10.14,18:25
Ked zrolujes dolu na stranku, najdes tam NAVOD .-) ...tam si precitaj,ako to na Porade fungue
pe-ha
01.10.14,18:35
,,lujza.j--- tak ja by som s takym niecim v ba ani nezacinala.:) . ako pisala peggynka.. vy tam toho mate strasne vela.. a suhlasim s helliox.. tiez si myslim take mensie mesto musi uspiet...lebo nie je tu vela takych modernych podnikov s kvalitnou ponukou...
pe-ha
01.10.14,18:37
dakujemmm..je to tu trosku zlozite..:)