peto222
22.04.06,16:38
Ahojte,
potrebujem poradit, chcem si otvorit butik s textilom a chcel by som tam zamestnat jednu pracovnicku.Ako je to najvyhodnejsie????A aky je zhruba plat predavacky v tejto oblasti??Za rady dakujem.
KEJKA
22.04.06,14:40
plat neviem, závsí od lokality, dopytu po pracovnom mieste... a mal by to byť TPP, alebo DBPŠ, lebo ide o pravidelné zamestnanie (vylúčila by som DOVP a ŽL)
peto222
22.04.06,14:46
Je to Bratislava, a co znamenaju tie skratky??
KEJKA
22.04.06,14:52
plat neviem, závsí od lokality, dopytu po pracovnom mieste... a mal by to byť TPP, alebo DBPŠ, lebo ide o pravidelné zamestnanie (vylúčila by som DOVP a ŽL)
TPP.............trvalý pracovný pomer
DBPŠ...........dohoda o brigádnickej práci študentov
DOVP...........Dohoda o vykonaní práce
ŽL...............Živnostenský list (teda SZČO. pardon, samostatne zárobkovo činná osoba - živnostník).
Musíš mať na pamäti, že v butiku bude hodnota, tvoj majetok, zamestnancovi musíš môcť dôverovať.
DanielaSL
22.04.06,15:18
Ahojte,
potrebujem poradit, chcem si otvorit butik s textilom a chcel by som tam zamestnat jednu pracovnicku.Ako je to najvyhodnejsie????A aky je zhruba plat predavacky v tejto oblasti??Za rady dakujem.

Zároveň by som k predchádzajúcemu príspevku dodala, že musíš sa držať Zákonníka práce a tarifných stupňov. Rozhodne by nemala mať minimálnu mzdu . Kedysi som niekde čítala, že predavačka - nakoľko má hmotnú zodpovednosť ,by mala byť zaradená do 3. tarifného stupňa. - čo je dnes 9.660,- Sk.
peto222
22.04.06,15:39
predpokladam v hrubom???
DanielaSL
22.04.06,16:43
predpokladam v hrubom???

Správne predpokladáš.
peto222
15.05.06,18:41
a ked zamestnam dve pracovnicky brigadne??? Kazda po 4 hod denne???
DanielaSL
16.05.06,05:23
Ako to myslíš ...brigádničky? Keď myslíš , že by robili na Dohodu o vykonaní práce , tak to je chybné rozhodnutie, práca predavačky je opakujúca sa činnosť,hoci aj keď len na 4 hodiny. V tomto prípade by sa Dohoda nemala použiť.