Richard
21.09.14,13:45
Poprosím všetkých, ktorí chcú aby boli na Porade užitočné a slušné diskusie aby začali poriadne hlasovať.

Hlasujte za dobré otázky, aby sa odlíšili od slabých. Hlasujte za dobré odpovede, aby sa odlíšili od slabých, prvoplánových, či posmešných.

Je tu už veľa nánosu sarkazmu, plytkosti a povrchnosti.

Odkaz pre tých čo potrebujú za každú cenu odpovedať, hoci aj zbytočnými či dokonca urážlivými komentármi. Ak nevieš neodpovedaj. Ak si myslíš že otázka je blbá, tak ju ignoruj, nepredpokladaj že si ju správne pochopil.

Múdry človek nevie na všetko odpoveď, odpovedá tam kde vie odpovedať. Hlúpy je pravý opak. Je mu všetko jasné a na všetko má jasný vyhranený názor.

Mínuskovanie nám pomôže, kde nepomôže tam sa bude vylučovať bez pardonu.
avalik
21.09.14,11:53
takže tu nakoniec ostanú len mínuskovači, vzhľadom na to, že nie je zabezpečená kontrola či tá mínuska je oprávnená alebo len anonymné vybavovanie si účtov ;)
kukučka
21.09.14,12:01
No je tu množstvo nevhodných príspevkov bez hodnotenia, to ako vysvetlíš? Veď posúdiť vhodnosť hodnotenia viem aj bez odosielateľa.
Richard
21.09.14,12:04
Uvažuj pozitívne ako ja. Ak sa budú pripečené komentáre mínuskovať tak 1. buď to ich autorov prestane baviť, keďže budú zbalené alebo 2. ich vylúčim.

Ak tu ostane desatina ľudí, ale ľudí čo píšu k veci, budem to považovať za pozitívny výsledok.

Žiadne veľké vybavovanie si účtov tu nevidím. Občas áno, rovnako občas si niekto myslí že si mínusko nezaslúžil a predsa si zaslúžil.
Nehlasuje sa tu moc ani plusovo, každopádne viac ako mínusovo (a to napriek tomu že Slováci nemajú vo zvyku niekoho chváliť).
Plusových hlasov by sa však zišlo tiež viac, hlavne za otázky, tie sa vôbec nehlasujú. Opäť sa len frlfe na tie zlé. Najviac hlasov získajú témy, kde sa na niečo frfle (obvykle ak niečo nefunguje na Porade :) )
Richard
21.09.14,12:05
No je tu množstvo nevhodných príspevkov bez hodnotenia, to ako vysvetlíš? Veď posúdiť vhodnosť hodnotenia viem aj bez odosielateľa. Uprenis, neviem či rozumiem.
kukučka
21.09.14,12:45
Prepáč, mala som napísať, že reagujem na avalik.
Mne sa nepáči, že nevhodné príspevky nie sú mínuskované vôbec, naopak, ešte nastúpia roztlieskávači.
avalik
21.09.14,15:07
No je tu množstvo nevhodných príspevkov bez hodnotenia, to ako vysvetlíš? Veď posúdiť vhodnosť hodnotenia viem aj bez odosielateľa.


Prepáč, mala som napísať, že reagujem na avalik.
Mne sa nepáči, že nevhodné príspevky nie sú mínuskované vôbec, naopak, ešte nastúpia roztlieskávači.

Prečo ich teda aspoň ty neomínuskuješ?
misoft
21.09.14,16:49
Ale vyskakuje tu i iný problém - mnoho "vyrývačov" tu opakovane kladú otázky podobného charakteru, obsahu a keď ich na to upozorníš, dostaneš hneď po frňáku.... prípadne schytáš zopár mínusiek (i keď mne je to jedno) za pravdu.... a ešte sa tí "vyrývači opakovač" budú rozčuľovať, že tu nie je demokracia, lebo ich upozorňuješ...
buchač
21.09.14,16:53
Hm................................................ .....................

Teda, ja by som povedal, že ...........................
Tiež si myslím, .................................................

Asi aj .................to teda fakt ............
buchač
21.09.14,17:33
....a DRB, už je tam mínuska !!!

Keby som dal na rovinu miesto tých bodiek, tak by tých mínusiek bolo aj viacero.

Tak o čo tu ide ?
Lebo čo sa mojej osoby týka, tak asi pôsobím jak to červené plátno na býka.
Richard
21.09.14,17:52
Buchač, za takýto príspevok je jedna mínuska dosť málo, nemyslíš? Uvedom si že jeden zlý príspevok zatieni desať dobrých a tých tvojích sarkastických je tu požehnane...
buchač
21.09.14,17:57
Buchač, za takýto príspevok je jedna mínuska dosť málo, nemyslíš? Uvedom si že jeden zlý príspevok zatieni desať dobrých a tých tvojích sarkastických je tu požehnane...
...a aj to je MÁLO !!!

Jeden z posledných prípadov zadania fasáckej " otázky ".
http://www.porada.sk/t251001-neviete-niekto-ako-to-je-s-podnikanim-v-norsku.html
kukučka
21.09.14,18:03
No je tu množstvo nevhodných príspevkov bez hodnotenia, to ako vysvetlíš? Veď posúdiť vhodnosť hodnotenia viem aj bez odosielateľa.


Prepáč, mala som napísať, že reagujem na avalik.
Mne sa nepáči, že nevhodné príspevky nie sú mínuskované vôbec, naopak, ešte nastúpia roztlieskávači.

Prečo ich teda aspoň ty neomínuskuješ?
Lebo nemôžem pridávať mínusky, už som to viackrát písala. A čo ty?

mimotemy Ani nie tak celkom... Richard, čítaš ss? Ak je chyba v tvojom prijímači, odblokuj mi to už konečne, ak nie, tak poraď. Vďaka.
Richard
21.09.14,18:07
Malo? Tvoj sarkazmus nic nevyriesi iba znizuje uroven ostatnych lebo zrazu chcu byt vsetci vtipni. Musis tu otazku rieait? Nemusis. Nechaj to na niekoho kto to vie a chce riesit. Mozno sa taky nenajde. No a? Zameraj sa na otazky ktore povazujes za vhodne riesit.
buchač
21.09.14,18:14
Malo? Tvoj sarkazmus nic nevyriesi iba znizuje uroven ostatnych lebo zrazu chcu byt vsetci vtipni. Musis tu otazku rieait? Nemusis. Nechaj to na niekoho kto to vie a chce riesit. Mozno sa taky nenajde. No a? Zameraj sa na otazky ktore povazujes za vhodne riesit.

...a KTO im to káže ???
JA snáď ?
ORIGINÁL je len jeden, zvyšok sú fejky. ;)
Richard
21.09.14,18:15
Kukucka nie vsetci mozu hlasovat. Asi ti bola tato moznost odobrata, nepamatam si.
kukučka
21.09.14,19:55
Tak sa na to pozri. Nemal si mi prečo, trvá to už skoro rok - odvtedy, čo si robil veľké zmeny.
misoft
22.09.14,15:00
Už keď sme pri tej "povrchnosti"
Richard - ako by si reagoval na toto:
http://www.porada.sk/t251065-dedicstvo.html
Nemal by si nápad, ako toto odstrániť? Dávali sme ti tu nápady, aby sa takéto neopakovalo - žiaľ, vždy sú tu.
Ja by som ti - nehnevaj sa - radil, aby si takým začínajúcim poraďakom, upravil prístup tak, že najskôr budú čítať, ako sa na Porade správať, ako klásť otázky - potom i P/orada nebude "povrchná".
Lebo práve takéto "povrchné - nič nehovoriace otázky Poradu tou povrchnosťou zamorujú....
taiko
22.09.14,15:10
Richard a nepomohlo by :
1. keby sme plusky a minusky prerobili na "za" a "prot". Je to podla mna menej konfrontacne
2. keby "proti" mohli hlasovat iba clenovia, ktori uz maju istu reputaciu?. Tym by sme zamadzili spinenie diskusie, vo vseobecnosti opovrhnutym clenom.
3. keby zakladat novu temu/otazku mohli iba clenovia, ktory dali nejaky urcity pocet odpovedi/komentarov v inych temach?
4. keby sme mohli plne hodnotit aj samotne otazky a temy. Zatial mozeme dat iba "Dobra otazka", ci "dobra tema". Tym by mnoho sarkastickych a vysmesnych odpovedi a komentarov odpadlo, resp, by ich nebolo vidno ako aj samotnu temu/otazku
misoft
22.09.14,15:13
Ako nápad je to dobrý nápad, ale je tu jedno veľké ALE!
Porada je voľná pre každého, každý tu má (skoro) rovnaké práva i povinnosti (okrem admina a moderátorov, ktorí sú akýsi regulátori Porady) - nebolo by to demogratické. Avšak nutnosť čítať napr. prvých 25 vložených príspevkov pravidlá a etiketu - to by bolo niečo ako EULA :D
avalik
22.09.14,15:13
No je tu množstvo nevhodných príspevkov bez hodnotenia, to ako vysvetlíš? Veď posúdiť vhodnosť hodnotenia viem aj bez odosielateľa.


Prepáč, mala som napísať, že reagujem na avalik.
Mne sa nepáči, že nevhodné príspevky nie sú mínuskované vôbec, naopak, ešte nastúpia roztlieskávači.

Prečo ich teda aspoň ty neomínuskuješ?
Lebo nemôžem pridávať mínusky, už som to viackrát písala. A čo ty?

mimotemy Ani nie tak celkom... Richard, čítaš ss? Ak je chyba v tvojom prijímači, odblokuj mi to už konečne, ak nie, tak poraď. Vďaka.

Čo ja? Ja nemám problém s tým, že sa nemínuskuje alebo nehlasuje ... hlasovanie je Richardov výmysel. Ja, ak je to možné mám zoradené príspevky podľa času a nie podľa bodov. ;)
misoft
22.09.14,15:15
mimotemy

Ja tiež v časovej osi - lebo kontinuita je prirodzenejšia, ako nejaké podľa bodov....
taiko
22.09.14,15:29
Ako nápad je to dobrý nápad, ale je tu jedno veľké ALE!
Porada je voľná pre každého, každý tu má (skoro) rovnaké práva i povinnosti (okrem admina a moderátorov, ktorí sú akýsi regulátori Porady) - nebolo by to demogratické. Avšak nutnosť čítať napr. prvých 25 vložených príspevkov pravidlá a etiketu - to by bolo niečo ako EULA :D
no hej len sa stava , ze sa zamiena demokracia s anarchiou. :( Tych prvych x prispevkov by nemusel nik citat. Staci, ze by ich nejaky nespratnik musel urobit. Mnohych jelimanov by to odradilo podla mna a inych by naucilo, ze ked chces brat, musis aj davat.
misoft
22.09.14,15:35
Vieš - taký malý nápadík - nováčik by šiel zadať otázku a vyskočí mu Etiketa a musí rolovať až dole (či bude čítať - otázne), kde potvrdí a hneď mu na to skočí Návod, ktorý musí zrolovať a až potom sa môže pýtať....
taiko
22.09.14,15:45
Vieš - taký malý nápadík - nováčik by šiel zadať otázku a vyskočí mu Etiketa a musí rolovať až dole (či bude čítať - otázne), kde potvrdí a hneď mu na to skočí Návod, ktorý musí zrolovať a až potom sa môže pýtať....
no len ruku na srdce, kolko krat si take EULA do konca precital, resp vobec cital? :D ja skoro nikdy :D. Ale ako iste obmadzenie je to tiez fajn a niekto si to hadam aj precita.
misoft
22.09.14,15:49
Ja viem, že malo kto toto číta, ale ak to začne furt otravovať.... :D:D:D
kopretinka
22.09.14,16:15
Ja viem, že malo kto toto číta, ale ak to začne furt otravovať.... :D:D:D
všetko je zbytočné......ani toto nepomáha
arizona
22.09.14,16:17
Vieš - taký malý nápadík - nováčik by šiel zadať otázku a vyskočí mu Etiketa a musí rolovať až dole (či bude čítať - otázne), kde potvrdí a hneď mu na to skočí Návod, ktorý musí zrolovať a až potom sa môže pýtať....
Toto sa navrhovalo uz pred par rokmi...
Tiez sa navrhovalo,aby sa napr. na boku stranky zobrazovali tagy,aby ludia najskor klikali na ne...ani to sa neschvalilo...

Ja sa stretavam v jednej web stranke s tym, ze ked ide niekto zalozit temu/otazku, naskoci mu naskor vyhladavac- ten vyhodi po zadani slovicka vsetky temy s podobnou otazkou. Az potom mozno zadat otazku. To tiez vidim ako dobru pomocku pre "neznalych"...
misoft
22.09.14,17:02
Takže result pre Richarda: my NIE SME povrchní, my sme frustrovaní z toho, že noví si tu môžu dovoľovať a starí musia byť "slušní" a držať sa na uzde!
pmajap
22.09.14,17:40
Chýbajú mi tu "podkategórie" je všetko a všade. Napr. orchidejky jedna téma, ktorá na xyz stránkach obsahuje návody na hnojenie,množenie, pestovanie.... ak chcem vedieť kedy poliať, musím prelúskať xyz strán, nuž čo urobím...založím novú otázku. A nie je to len v záhrade, to bol len príklad.
Richard
22.09.14,18:37
Ok unášate tému, to je vec ktorú ja nerád (pmjap to vadí vidím rovnako).

Tu sa bavíme o povrchnosti v odpovediach nie v otázkach.
O povrchnosti otázok sme sa tu tiež bavili. Ak si myslíte že s tým nič nerobím, tak ste totálne vedľa. Na nováčika tu vyskakuje toľko návodov a tipov čo a ako sa má robiť že to až nie je normálne. Ani netušíte koľko-krát zaberú. To že nezaberú na každého je jednoducho normálne. Máte možnosť nereagovať.

To načo sa tu sťažuje pmajap je presne to čo tu zdá sa málokto chápe (jaj jej rozumiem celým svojim srdcom a celou svojou dušou :) ). Kľudne by som Vám dal možnosť mazať nové otázky, ovšem tu je pod kožou viacerých poraďákov zažitá predstava, že všetko by malo byť na jednej kope a v jednej téme. Lenže to je kardinálny omyl. Toto nie je pokec či chat na živú diskusiu. Toto je databáza otázok a odpovedí, rozmenených na čo najmenšie súčiastky - to je prehľadnosť ktorú tu vysvetľujem roky. Inde to funguje u nás nie.

Táto téma je o hlasovaní, takže to že sú tu rovnaké práva a iba moderátori môžu niečo viac, to nechápem ako môžete napísať v tejto téme :rolleyes: .
- hlasovať môžu len tí čo majú 5 bodov (nie hocikto) a zásadne tým môžu ovplyvňovať zobrazovanie odovedí /stačia len 3 hlasy a nevhodný príspevok je zbalený a na konci/
- je tu niekoľko členov okrem moderátorov, ktorí majú právo vylúčiť psychopatov a spamerov na jeden klik
- skupina VIP má niekoľko možností, napr. priraďovať a odoberať Porady kam téma patrí, poradám dávať popis či ikony.
- zdieľať linky, právo odporúčať a niekoľko ďalších vecí sú tiež obmedzené (voľaked sme mali kopec ďalších obmedzení, ktoré slušných nováčikov však len obťažovali)
Drvivá väčšina fór takéto možnosti nemá. Ja by som chcel dať ešte viac právomocí, ale čakám že sa začne aspoň to hlasovanie používať. V linkoch som experimentálne pridal už aj mínusové hlasovanie za tému. Zatiaľ nikto nevyužil takúto brutálnu možnosť, napriek tomu že do mňa doslova pindali že čo som to za reklamné témy založil :rolleyes:
Ešte k tým návodom pre nováčikov, tiež si dovolím tvrdiť že väčšina diskusných fór nemá toľko "navigácie" pre nováčika kde sa ho snažíme zaradiť do správnych koľají. Len nedávno pribudli pomocné texty čo je to otázka, debata, tip, link v samotných témach.
Máme omnoho viac urobené ako len nejaké presmerovanie na dlhú etiketu, ktorú by 99,9% ľudí odkliklo.
Ešte raz, hlasujte za dobré témy a na zlé sa vykašlite. Neriešte tých čo sa pýtajú, riešte vlastné odpovede a hlasujte za dobré a proti zlým odpovediam. To je celé - máte tú možnosť tak ju využívajte a nepíšte mi tu že sme si tu rovní a len moderátori majú možnosť zasiahnuť.
Ja by rád priniesol viac komunitných nástrojov na moderovanie. Ovšem zatiaľ nevidím ani využívanie triviálnych.
Momentálne mám v pláne rozdať moderátorske práva na úpravu názvu otázok a možno aj odpovedí.
@arizona vyhľadávanie odpovedí pri zadávaní otázky sme mali aj my v starom systéme Porady, žiaľ nefungoval pretože témy tu mali nie názvy ale heslá. Bez jasnej otázky v názve to nemôže fugnovať, koľko som sa tu s Vami takto naťahoval že otázka má byť v názve hoci aj dlhom. Ak tu bude dosť tém na to tak to môžeme doplniť do zadávania otázky. Ale to môže vyhodiť tak 4-5 tém a keď tam nemajú byť presne tie čo hľadám tak to je nepoužiteľné.

No a bavme sa o odpovediach, nie o otázkach. Otázok je tu dobrých habadej, riešme tie. Ak chcete riešiť zadávanie otázok, poštudujte si čo sa tu už o tom popísalo a potom kľudne založte tému, ale píšte k veci a nie že tu su rovnaké práva a že nováčikom nedávame pod nos pravidlá. Rád sa o tom pobavím, v tomto smere som spravil zatiaľ viac poriadku ako pri odpovediach. Práve nedostatok apelu a moderovania odpovedí je príčinou súčasného stavu a to je aj na mojich pleciach.
Richard
22.09.14,18:50
Chýbajú mi tu "podkategórie" je všetko a všade. Napr. orchidejky jedna téma, ktorá na xyz stránkach obsahuje návody na hnojenie,množenie, pestovanie.... ak chcem vedieť kedy poliať, musím prelúskať xyz strán, nuž čo urobím...založím novú otázku. A nie je to len v záhrade, to bol len príklad.

Jasné založ novú, dobre robíš. Ten diskusný guláš je neprehľadný a to tu točím od roku 2005, že na každú otázku má byť nová téma. To čo tu píšeš sú presne argumenty prečo to tak má byť. Lenže tu ma za to polovica poraďákov sfúkne, lebo pre nich je pohodlná a prirodzená diskusia na spôsob chatu. Lenže Porada je o usporiadaných otázkach a odpovediach, ktoré sa majú dať nájsť.
Kým tu tému o orchideách nezavriem, dovtedy sa tam budú gulášiť otázky. A čo na to komunita? Nič, podiskutujú, odpovedia. Nováčikom tam vyskakuje pravidlo že otázky sa tam nezadávajú - darmo však odpovede dostanú a príde ďalší a ďalší a diskutuje sa. Ak si tu nevie robiť poriadok komunita, tak pár moderátorov sa môže aj roztrhať.
Veľmi rád urobím samostatnú poradu pre Orchideje. Pozri aká veľká je upútavka na zriadenie nových chlievikov: http://www.porada.sk/rubriky Žiaľ nikomu nechýbajú nové rubriky, dlhé debaty sú tu stále akosi zakorenené.
Richard
22.09.14,18:59
Ešte by som doplnil k tým pravidlám a etikete, ktoré máme ukazovať nováčikom. Tak rovno pod otázkou majú dlhý výcuc z pravidiel (vám sa to nezobrazuje, pohľadajte si už som to tu pricapoval ako to vyzerá veď toto je x-tá téma kde som to vysvetľoval len si to nektorí nepamätajú).

Ale nie to som chcel, aj Vám čo odpovedáte sa zobrazuje základné pravidlo: "Buďte priateľskí" Ako vidíme ani odpovedajúci nerešpektujú pravidlá ktoré majú pod nosom, inak by sme sa tu nebavili v tejto téme o "povrchnosti".

No a k frustrácii, áno chápem je to ľudské. Máte pocit že som netolerantný a že nodpoustím občasný úlet? Žiaľ, moja tolerancia narážok vyústila vo vašu netoleranciu k nepodareným otázkam a dovolím si tvrdiť že aj ktým podareným.
alaya1
22.09.14,19:13
Dakujem Richardovi za tuto temu, ziadala sa uz davnejsie. Len okrajovo k nevhodnym otazkam - ja bud nasmerujem , alebo si nevsimam. Nepaci sa mi, ak hned nevhodna otazka, moze ju napisat aj pocitacovo nmenej gramotny jedinec je posmeskovana a kritizovana. Prevazne rovnakymi nickmi.

K bodovaniu - vyuzivam obidve forrmy hodnotenia a ani mi nevadi, ak ich vyuzivaju aj ini. Snazim sa bodovanie nekomentovat a bodujem podla prispevku, nie nicku, ktory to napisal.

Niektori prispievatelia hned po ziskani negativneho hodnotenia to komentuju v teme. Myslim, ze to vyznam nema.
pmjap vystihla to, co si myslim aj ja. Pri mnohych otazkach, ci diskusiach vidim len nalepene odkazy, ci linky na ine otazky, debaty, nie vsak totozne, len priblizne. V mnohom by sa Porada spriehladnila, keby sa mozno nelinkovalo, ale konkretne odpovedalo.

Konstruktivne bodovanie vitam.
taiko
22.09.14,19:40
Richard, tak ma napadla kacirska myslienka. Ak chceme z porady databazu otazok a odpovedi, ak nechceme tu blabotat a nechceme aby sa debatovalo a nechceme aby bol z porady pokec, diskusny gulas a chat na zivu diskusiu, preco nezrusime debaty a sutak?
Ak vsak chceme aj to aj to, musime mat na obe entity poriadne nastroje
Richard
22.09.14,19:49
Áno je to možnosť. Debaty tu sú nech sa pokecá mimo otázok, nie v otázkach. Nevadia mi debaty typu "Čo sa mi dnes stalo" či šuťák. To je vykecávačka, ktorá buduje komunitu a vzťahy.

Otázky nie sú priestorom na porozprávanie sa komunity navzájom, preto nechávam debaty. Vadia mi však debaty ako o tých orchideách, lebo to nie je debata, to sú zgučené otázky a odpovede.

Ja som sa práveže vydal k posilneniu debát, zaviedol som debaty k zdieľanému obsahu "LINKOM". Spravil som tam vláknovú diskusiu s hlasovaním. Kacírsky sa zamýšľam ju spraviť takto aj v debatách. Lineárna debata limituje priestor pre rozvoj diskusie, začnú sa tam pliesť dve tri línie a je z toho chaos. Diskusia sa prirodzene vetví... ale to sme zasa mimo témy :)

P.S.
Nad tým zdieľaním obsahu som dlho váhal, lebo so sa bál že prevalcuje otázky, zatiaľ je však takáto debata v ťažkom útlme :) Link nemôže pridať hocikto a nerobím tomu osvetu.
kukučka
22.09.14,20:10
Keby sme všetci dodržiavali etiketu, hlúpe, či provokačné otázky by boli všetky bez odpovede, ale to je utópia.
Máme tu staré obľúbené témy a tie je škoda zmeniť na pokec, ak niekoho na "mrníkovanie" upozorním, väčšinou sa urazia.
Mne tu chýba zviditeľnenie zásahu moderátorov, už to tu bolo navrhované dávno.
Nebolo by lepšie, ak by ostal autor a v okne by inou farbou svietilo: zmazal som napr. spam, reklamu, nevhodný a pod. a podpis moderátora?
taiko
23.09.14,06:14
Keby sme všetci dodržiavali etiketu, hlúpe, či provokačné otázky by boli všetky bez odpovede, ale to je utópia.
Máme tu staré obľúbené témy a tie je škoda zmeniť na pokec, ak niekoho na "mrníkovanie" upozorním, väčšinou sa urazia.
Mne tu chýba zviditeľnenie zásahu moderátorov, už to tu bolo navrhované dávno.
Nebolo by lepšie, ak by ostal autor a v okne by inou farbou svietilo: zmazal som napr. spam, reklamu, nevhodný a pod. a podpis moderátora?
Ja na to aby som sa spraval slusne nepotrebujem nad sebou nejakeho policajta, ci nebodaj estebaka. Ci myslis, ze sa nespratnici potom zacnu bat, ak take nieco uvidia? Alebo sa ludia uspokoja, ked uvidia, ze sa niekto vsemocny o nich stara?
Richard
23.09.14,06:15
Mne tu chýba zviditeľnenie zásahu moderátorov, už to tu bolo navrhované dávno.
Nebolo by lepšie, ak by ostal autor a v okne by inou farbou svietilo: zmazal som napr. spam, reklamu, nevhodný a pod. a podpis moderátora?

Pozri už môžeš moderovať aj ty a môžeš si vybrať či je to nevhodné, neužitočné či spam.

Moderátorov je málo na takúto stárnku, preto je lepšie keď moderuje celá komunita. O tom je táto téma. Hlasovanie je tu jednou z foriem moderovania.

Rád by som šiel aj ďalej, aby tu vznikla aj skupina s právami pre úpravu názvu otázok. Na stránkach ako Stackoverflow či Quora môžu niektorí upravovať aj odpovede.
alaya1
23.09.14,09:22
Mne tu chýba zviditeľnenie zásahu moderátorov, už to tu bolo navrhované dávno.
Nebolo by lepšie, ak by ostal autor a v okne by inou farbou svietilo: zmazal som napr. spam, reklamu, nevhodný a pod. a podpis moderátora?

Pozri už môžeš moderovať aj ty a môžeš si vybrať či je to nevhodné, neužitočné či spam.

Moderátorov je málo na takúto stárnku, preto je lepšie keď moderuje celá komunita. O tom je táto téma. Hlasovanie je tu jednou z foriem moderovania.

Rád by som šiel aj ďalej, aby tu vznikla aj skupina s právami pre úpravu názvu otázok. Na stránkach ako Stackoverflow či Quora môžu niektorí upravovať aj odpovede.



To clovek moze pouzit, ale potom moze ocakavat par stran komentov k tomu hodnoteniu. Aj ked sa komentujuci zaprisahava, ze mu to hodnotenie nevadi.
Pidgey
23.09.14,10:04
Aj ja dakujem za tuto temu.

P Ak nevieš neodpovedaj. Ak si myslíš že otázka je blbá, tak ju ignoruj, nepredpokladaj že si ju správne pochopil.


toto je presne to, co si myslim a kludne by to mohlo byt hned v hlavnych pravidlach Etikety Porady. Doslova, dopismena.
Ja som sa tiez nechal uniest v niekolkych mojich prispevkoch. Problem vidim v domyslavosti starsich(nielen) clenov. Ze ich tu kazdy pozna. Poznaju ich tu vsak iba tiez uz iba starsi clenovia Porady.A preto ked niekedy nieco napisu, predpokladaju hned, ze ved uz ludia vedia ako to myslia.
Aj ja sa inak rozpravam napr s kamaratom , ked sa ma na nieco spyta, a uz mam vopred predstavu co asi potrebuje (poznam okolnosti, domyslim si .....), a inak sa rozpravam/odpovedam neznamemu cloveku, ktory ma nepozna a nepozna moje myslienkove pochody a hlavne ja nepoznam dalsie okolnosti k zadanej otazky. Preto sa aj tu snazim striktne odpovedat na otazku (v dlhodobom horizonte sa uz ani nezapajam), a pokial si myslim ze ju chapem inak, alebo si myslim ze otazka niekam smeruje, tak sa na to spytam, nedomyslam si.
Nerozmumiem, preco niekto, kto na otazku iba napise ze su tam gramaticke chyby a otazka nema formu to tam vobec vypisuje, ked aj tak na nu nevie odpoved. Kto vie odpovedat, a vadia mu chyby, tak nech to tam kludne spolu s odpovedou napise. inak su to iba kecy o tom aby si mohol rypnut...
kukučka
23.09.14,10:18
Keby sme všetci dodržiavali etiketu, hlúpe, či provokačné otázky by boli všetky bez odpovede, ale to je utópia.
Máme tu staré obľúbené témy a tie je škoda zmeniť na pokec, ak niekoho na "mrníkovanie" upozorním, väčšinou sa urazia.
Mne tu chýba zviditeľnenie zásahu moderátorov, už to tu bolo navrhované dávno.
Nebolo by lepšie, ak by ostal autor a v okne by inou farbou svietilo: zmazal som napr. spam, reklamu, nevhodný a pod. a podpis moderátora?
Ja na to aby som sa spraval slusne nepotrebujem nad sebou nejakeho policajta, ci nebodaj estebaka. Ci myslis, ze sa nespratnici potom zacnu bat, ak take nieco uvidia? Alebo sa ludia uspokoja, ked uvidia, ze sa niekto vsemocny o nich stara?

Ani ty a ani ja, myslela som skôr nato, že by bolo vidieť, ktorým sú nevhodné príspevky mazané. Aby nemohli neskôr tvrdiť, ja nič, ja muzikant.
Richard
23.09.14,10:53
Kukučka, pri hlasovaní sa po 3 nevhodných príspevok zbalí, kto chce si ho rozbalí a vidí. Niekedy si to však zmažú aj sami autori, keď už im svitne že popísali nevhodné veci.
taiko
23.09.14,11:22
Richard, prepac, Ty si tu pan a mozes si robit co chces, ale tie bannery o hlasovani mi pripominaju casy davno minule a pridu mne osobne riadne prehnane a hadam aj trapne. Viem o co Ti ide, ale si si isty, ze toto je cesta?
Richard
23.09.14,11:40
:)
Z toho čo čítam si málokto uvedomuje že tu moderuje komunita a má na to nástroje. Tak to treba propagovať po lopate.

Už beží aj druhý baner. Ak máš kreatívnejšie nápady, napíš mi. Spropagovať to však treba.
pmajap
23.09.14,11:53
Priznám sa, nejak mi uniká význam toho hlasovania, čo ak sa to stane v rozbehnutej dobrej, starej téme, aký účinok to má, keď sa to dá rozbaliť a čítať a všetko nevhodné tam ostane.
Richard
23.09.14,12:08
Význam (v otázkach) to má nasledovný:
- dobré odpovede sa dostanú navrch
- zlé odpovede sa dostanú na spodok
- nevhodné a spam sa po 3 hlasoch zbalia (čítanie na vlastné riziko :)

Ten kto bude neskôr čítať otázku a odpovede, prečíta si tie najlepšie najskôr. Sám pochopí že nižšie sú menej dôležité a zbalené sú bezvýznamné a ak hľadá relevantnú odpoveď tak sa s tým nebude zapodievať).

Takže význam to má hlavne praktický pre rýchle čítanie relevantných odpovedí (tak ako Google sa snaží mať navrchu najlepšie stránky pre tvoje vyhľadávanie).
Zároveň to však udáva tón diskusií, motivuje písať kvalitne (dostať svoju odpoveď čo najvyššie je určitou satisfakciou pre každého) a celkovo teda zdvíha úroveň stránky (nielen praktickú).

To že zbalené príspevky sa dajú ďalej otvoriť je hlavne kvôli prevencii voči zlému hlasovaniu, pretože v prípade že sa len niekto chcel pomstiť, stále môžeš príspevok vzkriesiť medzi viditeľné svojim hlasom.
alaya1
23.09.14,12:10
Podla mna je to hlasovanie ucinne vtedy, ak ludia hlasuju podla vhodnosti prispevku, nie podla toho, kto to napisal a kto s kym, je tu akoze kamarat a kamarat kamarata.. ja napr. presne viem, kto ma v akej teme minuskuje, nemusim to ani vidiet.
Richard
23.09.14,12:11
pmajap ešte som to doplnil, ak čítaš
Richard
23.09.14,12:16
Podla mna je to hlasovanie ucinne vtedy, ak ludia hlasuju podla vhodnosti prispevku, nie podla toho, kto to napisal a kto s kym, je tu akoze kamarat a kamarat kamarata.. ja napr. presne viem, kto ma v akej teme minuskuje, nemusim to ani vidiet.

Keďže hlasujeme viacerí, jedna pomstichtivá mínuska to nemôže výrazne ovplyvniť. Mal by tu platiť "common sense". Ak si pozrieš napríklad rôzne recenzie a hodnotenia, tak vždy sa nájdu nejaký mínuskári a to aj vtedy, keď fakt nie je začo. S tým treba rátať a akceptovať určitú mieru "ľudského omylu".
alaya1
23.09.14,12:20
Podla mna je to hlasovanie ucinne vtedy, ak ludia hlasuju podla vhodnosti prispevku, nie podla toho, kto to napisal a kto s kym, je tu akoze kamarat a kamarat kamarata.. ja napr. presne viem, kto ma v akej teme minuskuje, nemusim to ani vidiet.

Keďže hlasujeme viacerí, jedna pomstichtivá mínuska to nemôže výrazne ovplyvniť. Mal by tu platiť "common sense". Ak si pozrieš napríklad rôzne recenzie a hodnotenia, tak vždy sa nájdu nejaký mínuskári a to aj vtedy, keď fakt nie je začo. S tým treba rátať a akceptovať určitú mieru "ľudského omylu".

Je to tak, ako pises, ale taketo hlasovania su vzdy o subjektivnych pocitoch a nazoroch, Smer vsak urcuju, to je pravda.
Richard
23.09.14,12:27
Je to tak, ako pises, ale taketo hlasovania su vzdy o subjektivnych pocitoch a nazoroch, Smer vsak urcuju, to je pravda.

Presne tak a úroveň hlasovania priamo ovplyvňujú tí čo hlasujú. Čiže ak aj nedosiahneme 100% výsledok, chceme k nemu byť čo najbližšie. Každý má svoj hlas, ktorým to môže ovplyvniť.
pmajap
23.09.14,12:29
pmajap ešte som to doplnil, ak čítaš

pochopila:)
taiko
23.09.14,12:36
:)
Z toho čo čítam si málokto uvedomuje že tu moderuje komunita a má na to nástroje. Tak to treba propagovať po lopate.

Už beží aj druhý baner. Ak máš kreatívnejšie nápady, napíš mi. Spropagovať to však treba.
hovorim, ze rozumiem tomu o co Ti ide, len sa mi to trosku over-kill vidi. Podaktorych clenov by to aj urazit mohlo hadam, ked ich ma niekto za debilov. Ale zase hovorim, Ty si tu pan. ;)
Okrem toho podla mna by bolo psychologicky lepsie, keby sa hlasovalo za a proti, nez "uzitocne" a "neuzitocne". Kto je tu taka autorita, ze moze nejaky vyrok oznacit ako neuzitocny, ci uzitocny? Mozno je to len o slovickach, ale zase.....
misoft
23.09.14,12:42
Takže: práve sa tu "realizoval" jeden člen - 3 príspevky a všetky ****.
Teraz by sme mali byť ticho, pretože nesmieme byť povrchní.... tak budem ticho.....
Richard
23.09.14,12:53
hovorim, ze rozumiem tomu o co Ti ide, len sa mi to trosku over-kill vidi. Podaktorych clenov by to aj urazit mohlo hadam, ked ich ma niekto za debilov. Ale zase hovorim, Ty si tu pan. ;)
Okrem toho podla mna by bolo psychologicky lepsie, keby sa hlasovalo za a proti, nez "uzitocne" a "neuzitocne". Kto je tu taka autorita, ze moze nejaky vyrok oznacit ako neuzitocny, ci uzitocny? Mozno je to len o slovickach, ale zase.....

Nie je mi celkom jasné ako vnímaš ten overkill. Teda ako to môže niekoho uraziť. Je to mierne propagandistické, ale však je to propaganda.
Fakt netuším ako to môže niekoho uraziť, kľudne napíš, možno len ty to vnímaš ako urážlivé, alebo nie som dostatočne empatický ja :)
kopretinka
23.09.14,12:56
Takže: práve sa tu "realizoval" jeden člen - 3 príspevky a všetky ****.
Teraz by sme mali byť ticho, pretože nesmieme byť povrchní.... tak budem ticho.....
to som teda nempochopila....a načo máš možnosť mínuskovania?
misoft
23.09.14,12:59
Poznáš ma..... :D ...... málokedy mínuskujem, za to viacej ďatľujem..... tak som si odpustil ťuky-ťuk na klábosnici....
alaya1
23.09.14,13:10
:)
Z toho čo čítam si málokto uvedomuje že tu moderuje komunita a má na to nástroje. Tak to treba propagovať po lopate.

Už beží aj druhý baner. Ak máš kreatívnejšie nápady, napíš mi. Spropagovať to však treba.
hovorim, ze rozumiem tomu o co Ti ide, len sa mi to trosku over-kill vidi. Podaktorych clenov by to aj urazit mohlo hadam, ked ich ma niekto za debilov. Ale zase hovorim, Ty si tu pan. ;)
Okrem toho podla mna by bolo psychologicky lepsie, keby sa hlasovalo za a proti, nez "uzitocne" a "neuzitocne". Kto je tu taka autorita, ze moze nejaky vyrok oznacit ako neuzitocny, ci uzitocny? Mozno je to len o slovickach, ale zase.....



K vyznacenemu len tolko, Myslim, ze Richardovi pri hlasovani neide o psychologicky aspekt hodnotenia, s tym sa musi kazdy vediet vysporiadat, ak vstupi na takyto portal, kde su urcene urcite pravvidla hodnotenia. Ak sa nevie, tak mu bude vadit aj to, co navrhujes ty taiko.
Ja som za uzitocny, neuzitocny, nakolko ked polozim otazku, na ktoru nepoznam odpoved, dostanem reakciu a je pre mna prinosom, je uzitocna.
Ale mozem na svoju otazku dostat aj " mimotemy " reakcie, o akych tu uz Richard pisal a tie su pre mna neuzitocne.


myslim, ze si riesil skor bodovanie v debatach, tam sa klika tiez, tam by som si to vedela predstavit aj bez toho hodnotenia, lebo je to len vykecavanie.
taiko
23.09.14,13:13
hovorim, ze rozumiem tomu o co Ti ide, len sa mi to trosku over-kill vidi. Podaktorych clenov by to aj urazit mohlo hadam, ked ich ma niekto za debilov. Ale zase hovorim, Ty si tu pan. ;)
Okrem toho podla mna by bolo psychologicky lepsie, keby sa hlasovalo za a proti, nez "uzitocne" a "neuzitocne". Kto je tu taka autorita, ze moze nejaky vyrok oznacit ako neuzitocny, ci uzitocny? Mozno je to len o slovickach, ale zase.....

Nie je mi celkom jasné ako vnímaš ten overkill. Teda ako to môže niekoho uraziť. Je to mierne propagandistické, ale však je to propaganda.
Fakt netuším ako to môže niekoho uraziť, kľudne napíš, možno len ty to vnímaš ako urážlivé, alebo nie som dostatočne empatický ja :)
no vnimam to vo svetle svojich doterajsich skusenosti. Este som sa nestretol s tym aby portal takymto sposobom "vyzyval" clenov na nejaku cinnost ( v tomto pripade hlasovanie ). Obykle stacia male ikony, (ako napr na Tebou spominanom stackoverflow.com), ktore hlasovanie symbolizuju, ale upozornovat na hlasovanie sposobom, ako keby boli clenovia negramotni, sa mne osobne javi ako urazlive. Ale zase ako si pisal, na jednom nazore az tak nezalezi.
Richard
23.09.14,13:14
kopretinka
23.09.14,13:16
ja by som zrušila pluskovanie v kecacích debatách.......lebo sú tu ľudia,čo majú plusky iba za recepty a blahoželania k menínám.....a keď niekto dá mínusku v kaviarni alebo v srandičkách,tak to už je tiež na pováženie.....skrátka,niekto tu má mrte bodov za nič.....
Richard
23.09.14,13:30
No keby sme boli ale na stackoverflow tak by si videl tie poriadky, tam fakt netreba robit na to az taku propagandu. Tam maju na prispevky inak prisny meter - a rozhoduje o tom komunita, cez body ziskavas prava nielen hlasovat ale aj upravovat, uzatvarat temy...

Ale aj oni propaguju svoje funkcie, nemboj, nemusia vsak tak razne.

Reddit, ten ma svoje pravidla pre kazdy subreddit a dokonca si ich urcuje kazda subredit komunita. Potom ich najdes vpravo spolu s banermi pre pravidla ci ine uputavky.

Taiko propagovat treba, mame to tu vyse roka a funguje to ledabolo. Staci si pozriet staré témy a koľko nevhodných príspevkov nemá žiaden mínusový hlas a koľko dobrých má zopar a koľko dobrých tém nemá žiaden hlas.

Na tvojom nazore zalezi, minimalne preto ze sa viackrat s tebou viem zhodnut, ale v tomto sa nezhodneme, vidim to inak.
buchač
23.09.14,13:35
hovorim, ze rozumiem tomu o co Ti ide, len sa mi to trosku over-kill vidi. Podaktorych clenov by to aj urazit mohlo hadam, ked ich ma niekto za debilov. Ale zase hovorim, Ty si tu pan. ;)
Okrem toho podla mna by bolo psychologicky lepsie, keby sa hlasovalo za a proti, nez "uzitocne" a "neuzitocne". Kto je tu taka autorita, ze moze nejaky vyrok oznacit ako neuzitocny, ci uzitocny? Mozno je to len o slovickach, ale zase.....

Nie je mi celkom jasné ako vnímaš ten overkill. Teda ako to môže niekoho uraziť. Je to mierne propagandistické, ale však je to propaganda.
Fakt netuším ako to môže niekoho uraziť, kľudne napíš, možno len ty to vnímaš ako urážlivé, alebo nie som dostatočne empatický ja :)

Richard, prečítal si si túto tému ???
http://www.porada.sk/t250806-aky-je-rozdiel-medzi-hubou-a-hribom.html

Lebo mňa uráža neobjektívnosť, neznalosť, laickosť, zovšeobecňovanie odbornejších výrazov v tak závažnej téme ako sú huby. Nie jeden už na svoju chybu doplatil a odležal si nejaký čas pod prístrojmi...a veľa ich už leží aj pod drnom.

Tie témy o zdraví ani nevravím. Reklamy na pofidérne liečebné postupy, procesy, liečivá a iné drístoviny...niekedy je to na prášky.

Tak o akom hodnotení, hlasovaní, užitočnosti alebo jej opaku tu vlastne točíš ???


...že objektivita tu panuje? Tak potom sorry....ÁAáááá trt...lebo tu panuje pomstychtivosť od poniektorých...

Hlasovanie, klikanie, hodnotenie...zbytočnosti nad zbytočnosti.
Zatiaľ som ale nepostrehol nejak obzvlášť nejaké zdôvodnenie názoru, ktorý by bol podložený pádnymi argumentami.
lujza.j
23.09.14,13:35
v debatách sa predsa doby nerátajú....
taiko
23.09.14,13:37
v debatách sa predsa doby nerátajú....
prva doba, druha doba, prva doba, druha doba, o-t-o-c-i-m sa k partnerke :D
kopretinka
23.09.14,13:39
v debatách sa predsa doby nerátajú....
ale v zozname mi to vyskakuje.....aj tie mínusky,keď sa niekto odbavuje........
taiko
23.09.14,13:39
No keby sme boli ale na stackoverflow tak by si videl tie poriadky, tam fakt netreba robit na to az taku propagandu. Tam maju na prispevky inak prisny meter - a rozhoduje o tom komunita, cez body ziskavas prava nielen hlasovat ale aj upravovat, uzatvarat temy...

Ale aj oni propaguju svoje funkcie, nemboj, nemusia vsak tak razne.

Reddit, ten ma svoje pravidla pre kazdy subreddit a dokonca si ich urcuje kazda subredit komunita. Potom ich najdes vpravo spolu s banermi pre pravidla ci ine uputavky.

Taiko propagovat treba, mame to tu vyse roka a funguje to ledabolo. Staci si pozriet staré témy a koľko nevhodných príspevkov nemá žiaden mínusový hlas a koľko dobrých má zopar a koľko dobrých tém nemá žiaden hlas.

Na tvojom nazore zalezi, minimalne preto ze sa viackrat s tebou viem zhodnut, ale v tomto sa nezhodneme, vidim to inak.
fair enough, o tom je predsa diskusia. To by tak bolo, ak by sme sa vsetci na vsetkom zhodli :)
lujza.j
23.09.14,13:42
v debatách sa predsa doby nerátajú....
ale v zozname mi to vyskakuje.....aj tie mínusky,keď sa niekto odbavuje........
ukazuje..zelená a rátajú ...šedé nie....ten čo sa odbavuje tak na zdravie mu:Dkaždý má iné hobby....
kopretinka
23.09.14,13:44
v debatách sa predsa doby nerátajú....
ale v zozname mi to vyskakuje.....aj tie mínusky,keď sa niekto odbavuje........
ukazuje..zelená a rátajú ...šedé nie....ten čo sa odbavuje tak na zdravie mu:Dkaždý má iné hobby....
práve preto by som to zrušila,nech sa lieči niekde inde:---
lujza.j
23.09.14,13:46
v debatách sa predsa doby nerátajú....
prva doba, druha doba, prva doba, druha doba, o-t-o-c-i-m sa k partnerke :D
čo je ti :D tai....takto vyzerá dysgrafia ....
misoft
23.09.14,13:48
v debatách sa predsa doby nerátajú....
prva doba, druha doba, prva doba, druha doba, o-t-o-c-i-m sa k partnerke :D
čo je ti :D tai....takto vyzerá dysgrafia ....
Skôr by som povedal - napodobňuje istého oného, čo v telke sa rád ukazoval a božťoky dával....
taiko
23.09.14,13:52
Richard, prečítal si si túto tému ???
http://www.porada.sk/t250806-aky-je-rozdiel-medzi-hubou-a-hribom.html
.
.
.
.
Zatiaľ som ale nepostrehol nejak obzvlášť nejaké zdôvodnenie názoru, ktorý by bol podložený pádnymi argumentami.
buchy objektivnost predsa nikto neriesil. Kto je na internete autoritou, aby povedal, ci ta, alebo ona informacia je pravdiva, objektivna? Ved vacsinou je na vsetko viac ako jeden nazor. Myslim ze ani porada.sk nema takuto "bozsku" ambiciu. Je to komunitny portal, o tom to cele je. Ak vacsina prehlasi, ze mozgova obrna sa lieci zuvanim pupavoveho listu, tak potom je na jednotlivcovi aby to zvazil a zariadil sa podla toho. Ved nikto Ti nekaze sa riadit radami z porady. V tejto teme ide o hodnotenie jednotlivych prispevkov, o snahu skvalitnit komunitu, vzdelat ju, kvalitativne povysit akesi komunitne vedomie. Hladame na to vhodne nastroje a postupy. Aspon tak som temu pochopil ja.
PS: Nuz a mozno niekedy "pofiderne rady a postupy" su mozno len inym nazorom ako mas Ty. Nuz a ze ta uraza neobjektivnost, ci laickost? S tym sa hadam ani neda nic robit. Jedine, zeby Richard najal armadu vedeckych garantov pre kazdu temu. Obavam sa ze aj ti budu mat na mnohe veci rozne nazory :)
taiko
23.09.14,13:55
v debatách sa predsa doby nerátajú....
prva doba, druha doba, prva doba, druha doba, o-t-o-c-i-m sa k partnerke :D
čo je ti :D tai....takto vyzerá dysgrafia ....

mimotemyviem, aj carnica sa vie niekedy predviest. Len mi to vtipne prislo :)
lujza.j
23.09.14,13:58
v debatách sa predsa doby nerátajú....
prva doba, druha doba, prva doba, druha doba, o-t-o-c-i-m sa k partnerke :D
čo je ti :D tai....takto vyzerá dysgrafia ....

mimotemyviem, aj carnica sa vie niekedy predviest. Len mi to vtipne prislo :)
v poho...už som velká :)horšie mi bolo na ZŠ:(
kopretinka
23.09.14,14:00
nemrnníkujte to tu :D
lujza.j
23.09.14,14:03
už som ticho:D
sito
23.09.14,20:19
v debatách sa predsa doby nerátajú....

V hudobnej, razdvatri, razdvatri, razdvatri, estata estata estata ...
sito
23.09.14,20:31
hovorim, ze rozumiem tomu o co Ti ide, len sa mi to trosku over-kill vidi. Podaktorych clenov by to aj urazit mohlo hadam, ked ich ma niekto za debilov. Ale zase hovorim, Ty si tu pan. ;)
Okrem toho podla mna by bolo psychologicky lepsie, keby sa hlasovalo za a proti, nez "uzitocne" a "neuzitocne". Kto je tu taka autorita, ze moze nejaky vyrok oznacit ako neuzitocny, ci uzitocny? Mozno je to len o slovickach, ale zase.....

Nie je mi celkom jasné ako vnímaš ten overkill. Teda ako to môže niekoho uraziť. Je to mierne propagandistické, ale však je to propaganda.
Fakt netuším ako to môže niekoho uraziť, kľudne napíš, možno len ty to vnímaš ako urážlivé, alebo nie som dostatočne empatický ja :)

Richard, prečítal si si túto tému ???
http://www.porada.sk/t250806-aky-je-rozdiel-medzi-hubou-a-hribom.html

Lebo mňa uráža neobjektívnosť, neznalosť, laickosť, zovšeobecňovanie odbornejších výrazov v tak závažnej téme ako sú huby. Nie jeden už na svoju chybu doplatil a odležal si nejaký čas pod prístrojmi...a veľa ich už leží aj pod drnom.

Tie témy o zdraví ani nevravím. Reklamy na pofidérne liečebné postupy, procesy, liečivá a iné drístoviny...niekedy je to na prášky.

Tak o akom hodnotení, hlasovaní, užitočnosti alebo jej opaku tu vlastne točíš ???


...že objektivita tu panuje? Tak potom sorry....ÁAáááá trt...lebo tu panuje pomstychtivosť od poniektorých...

Hlasovanie, klikanie, hodnotenie...zbytočnosti nad zbytočnosti.
Zatiaľ som ale nepostrehol nejak obzvlášť nejaké zdôvodnenie názoru, ktorý by bol podložený pádnymi argumentami.

Hm ... a čo synonymá? Papuľou, starcom? Bez nich by ten život, humor, bol úmor, že?

Ale, od toho má každý svoju hlavu, ak nemá? Má poradu, poruke. My sme tu doma, my sme tu doma, ...

Kto? :);)
alaya1
29.09.14,08:27
"Porada"- pytajuci ocakava, ze clen komunity poradi. ja sa vsak casto stretavam
s hlasovanim, kde odpovedajuci pripne link vyhladany z netu a k tomu doplni prekopirovanu citaciu. Za toto dostava pozitivne hlasy.

To si moze velakrat kazdy vyhladat sam, moznosti internet poskytuje vela. Tato stranka by mala poskytovat konkretnu pomoc a nie navod na dohladavanie si cez link.
Kvaka
29.09.14,11:05
Odpovede majú byť komplexné, v etikete porady sa píše:
V odpovedi podľa možnosti uvádzam odkaz na paragrafy zákona, prípadne iné relevantné zdroje podporujúce môj výklad.
Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.

Prečo by nemohol niekto získať pozitívne hlasy, ak jeho odpoveď niekomu pomôže? Ak niekto opíše už publikovaný text ako svoj, to je predsa plagiátorstvo.
alaya1
29.09.14,11:45
[QUOTE="Kvaka"]Odpovede majú byť komplexné, v etikete porady sa píše:
V odpovedi podľa možnosti uvádzam odkaz na paragrafy zákona, prípadne iné relevantné zdroje podporujúce môj výklad.
Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.

Prečo by nemohol niekto získať pozitívne hlasy, ak jeho odpoveď niekomu pomôže? Ak niekto opíše už publikovaný text ako svoj, to je predsa plagiátorstvo.
V tejto teme som vyslovila svoj nazor ohladne bodovania - vseobecne. Na nikoho som nenarazala.

islo mi o to, ze sa neuvadzaju konkretne odpovede na otazku, ale len vseobecne sa pripne link, kde sa v tom treba luskat.
avalik
29.09.14,12:05
Odpovede majú byť komplexné, v etikete porady sa píše:
V odpovedi podľa možnosti uvádzam odkaz na paragrafy zákona, prípadne iné relevantné zdroje podporujúce môj výklad.
Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.

Prečo by nemohol niekto získať pozitívne hlasy, ak jeho odpoveď niekomu pomôže? Ak niekto opíše už publikovaný text ako svoj, to je predsa plagiátorstvo.
V tejto teme som vyslovila svoj nazor ohladne bodovania - vseobecne. Na nikoho som nenarazala.

islo mi o to, ze sa neuvadzaju konkretne odpovede na otazku, ale len vseobecne sa pripne link, kde sa v tom treba luskat.

Velakrat je otazka polozena velmi strucne. Aby bola odpoved komplexna a spravna je dobre, ak si pytajuci sa ma moznost nastudovat celu problematiku. Pretoze urcite dolezite veci zabudol alebo "zabudol" dat do otazky - niekomu staci citat, link a pochopi ... a ak nepochopi, ma moznost sa pytat dalej

Ja zase nepovazujem za vhodne tvarit sa, ze som studovala vsetko ... ak najdem nejaky text vhodny do odpovede, tak ho prilepim v zneni akom je a netvarim sa, ze to je mnou spracovane a mam to naucene z ucebnic. By si sa divila ale ludia naozaj nevedia vyhladavat na internete, ak ano tak by danu otazku nemuseli zadavat. Co sa tyka odbornych veci, je urcite vhodnejsie citovat material spracovany kompetentnou instituciou a dat nan link ako vymyslat slohove prace. Tak isto ak je nieco zrozumitelne napisane v zákone, vyhlaske, ... nevidim dovod to prepisovat do beznej reci.
Richard
29.09.14,12:05
alaya chcela povedať, že odpoveď má často vyššiu hodnotu, ako link.

Nikedy sa človek pýta s tým, že linky už má preštudované. Niekedy aj nie, alebo to nevie nájsť a vtedy mu to pomôže.

Najviac však vždy pomôže konkrétna odpoveď a nie výhybka na článok či ťažko stráviteľný zákon.

Ja tiež uprednostním svojim hlasom odpoveď, ktorá niečo rieši ako odpoveď čo len linkuje. Niekedy aj zruším svoj hlas pre link, aby som posunul vyššie vypracovanú odpoveď.

Nikedy sa tu hádžu také triviálne linky, že to vyzerá ako podceňovanie dopytujúceho. Niekedy je skutočne ťažké odhadnúť nakoľko má svoju otázku naštudovanú dopytujúci...
alaya1
29.09.14,12:13
Odpovede majú byť komplexné, v etikete porady sa píše:
V odpovedi podľa možnosti uvádzam odkaz na paragrafy zákona, prípadne iné relevantné zdroje podporujúce môj výklad.
Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.

Prečo by nemohol niekto získať pozitívne hlasy, ak jeho odpoveď niekomu pomôže? Ak niekto opíše už publikovaný text ako svoj, to je predsa plagiátorstvo.
V tejto teme som vyslovila svoj nazor ohladne bodovania - vseobecne. Na nikoho som nenarazala.

islo mi o to, ze sa neuvadzaju konkretne odpovede na otazku, ale len vseobecne sa pripne link, kde sa v tom treba luskat.

Velakrat je otazka polozena velmi strucne. Aby bola odpoved komplexna a spravna je dobre, ak si pytajuci sa ma moznost nastudovat celu problematiku. Pretoze urcite dolezite veci zabudol alebo "zabudol" dat do otazky - niekomu staci citat, link a pochopi ... a ak nepochopi, ma moznost sa pytat dalej

Ja zase nepovazujem za vhodne tvarit sa, ze som studovala vsetko ... ak najdem nejaky text vhodny do odpovede, tak ho prilepim v zneni akom je a netvarim sa, ze to je mnou spracovane a mam to naucene z ucebnic. By si sa divila ale ludia naozaj nevedia vyhladavat na internete, ak ano tak by danu otazku nemuseli zadavat. Co sa tyka odbornych veci, je urcite vhodnejsie citovat material spracovany kompetentnou instituciou a dat nan link ako vymyslat slohove prace. Tak isto ak je nieco zrozumitelne napisane v zákone, vyhlaske, ... nevidim dovod to prepisovat do beznej reci.



Nie kazdy zadavatel otazky je fundovany v pojmoch, vyrazoch a konstataciach v zakonoch, ze pochopi jej znenie v linku. Preto sa obracia na Poradu, jej clenov o pomoc s konkretnym problemom, Pre mna je uzitocna konkretna odpoved, hoci aj vo forme zrozumitelnej "slohovej prace", linky pozitivne nehodnotim..
Kvaka
29.09.14,12:28
Nechcem tu polemizovať s nikým, ale ako čítam, tak čítam, v tom príspevku Alayi je jasne napísané: "odpovedajuci pripne link vyhladany z netu a k tomu doplni prekopirovanu citaciu. Za toto dostava pozitivne hlasy." Nie je tam napísané iba link.

Tiež nemám rada, ak niekto pripne iba link, kde treba hľadať. Niekdy je však v linku priama odpoveď, vtedy hodnotím. Ak však pripne navyše aj citáciu z linku, ktorá je odpoveďou na otázku, nevidím dôvod, aby som odpoveď nemala hodnotiť pozitívne. Zadávateľ nevie, kto je v akej oblasti fundovaný, preto sa mu odpoveď s citáciou z dôveryhodného zdroja bude zdať vierohodnejšia. Sama sa snažím písať vlastnými slovami a dám odkaz na príslušné paragrafy.
avalik
29.09.14,12:30
Odpovede majú byť komplexné, v etikete porady sa píše:
V odpovedi podľa možnosti uvádzam odkaz na paragrafy zákona, prípadne iné relevantné zdroje podporujúce môj výklad.
Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.

Prečo by nemohol niekto získať pozitívne hlasy, ak jeho odpoveď niekomu pomôže? Ak niekto opíše už publikovaný text ako svoj, to je predsa plagiátorstvo.
V tejto teme som vyslovila svoj nazor ohladne bodovania - vseobecne. Na nikoho som nenarazala.

islo mi o to, ze sa neuvadzaju konkretne odpovede na otazku, ale len vseobecne sa pripne link, kde sa v tom treba luskat.

Velakrat je otazka polozena velmi strucne. Aby bola odpoved komplexna a spravna je dobre, ak si pytajuci sa ma moznost nastudovat celu problematiku. Pretoze urcite dolezite veci zabudol alebo "zabudol" dat do otazky - niekomu staci citat, link a pochopi ... a ak nepochopi, ma moznost sa pytat dalej

Ja zase nepovazujem za vhodne tvarit sa, ze som studovala vsetko ... ak najdem nejaky text vhodny do odpovede, tak ho prilepim v zneni akom je a netvarim sa, ze to je mnou spracovane a mam to naucene z ucebnic. By si sa divila ale ludia naozaj nevedia vyhladavat na internete, ak ano tak by danu otazku nemuseli zadavat. Co sa tyka odbornych veci, je urcite vhodnejsie citovat material spracovany kompetentnou instituciou a dat nan link ako vymyslat slohove prace. Tak isto ak je nieco zrozumitelne napisane v zákone, vyhlaske, ... nevidim dovod to prepisovat do beznej reci.



Nie kazdy zadavatel otazky je fundovany v pojmoch, vyrazoch a konstataciach v zakonoch, ze pochopi jej znenie v linku. Preto sa obracia na Poradu, jej clenov o pomoc s konkretnym problemom, Pre mna je uzitocna konkretna odpoved, hoci aj vo forme zrozumitelnej "slohovej prace", linky pozitivne nehodnotim..



ale tiez nie kazdy zadavatel otazky je clovek co ma problem s pochopenim textu - ak taky problem ma, ma moznost upravit otazku a opytat sa konkretnejsie


ak je linkovana odpoved hodnotena ako uzitocna - a hlavne od zadavatela, pripadne inych odborne zdatnych poradakov, som spokojna a linkovat budem aj nadalej - teraz aspon viem, kto mi dava neuzitocne - posluz si, tych linkovanych odpovedi mam niekolko tisic - a urcite pomohli viac ludom ako tvoje slohove prace ... beriem to z tvojej strany ako vybavovanie si uctov,pretoze, keby si bola objektivna, tak tu je kazda linkovana odpoved oznacena ako neuzitocna minimalne jedenkrat - od teba ;)
Richard
29.09.14,12:42
Kvaka to tiež dobre popísala.

Už sme tu párkrát spomínal ako prísne sa dodržiavajú pravidlá na Stackoverflow.
Tak napríklad ak je tam odpoveď iba link, tak to nie je považované za odpoveď a tí čo majú moderátorské práva ich mažú.

Linky sa majú používať skôr na podporu argumentov, nie ako odpoveď samotná...
taiko
29.09.14,12:49
Kvaka to tiež dobre popísala.

Už sme tu párkrát spomínal ako prísne sa dodržiavajú pravidlá na Stackoverflow.
Tak napríklad ak je tam odpoveď iba link, tak to nie je považované za odpoveď a tí čo majú moderátorské práva ich mažú.

Linky sa majú používať skôr na podporu argumentov, nie ako odpoveď samotná...
to mas pravdu, len na stackoverflow sa nik nepyta ako ma zacat podnikat. Otazky su tam velmi konkretne a da sa na ne velmi konkretne odpovedat. Preto je link povazovany za menejcennu odpoved. Je to technicke forum ergo ma ine zakonitosti. Tu suhlasim s avalik-ou. Ked sa niekto pyta co potrebuje na otvorenie prevadzky drogerie, tak si myslim, ze link, ktory to pekne a zrozumitelne popisuje je mozne povazovat za dobru odpoved. Suhlasim aj s tym, ze niektori ludia naozaj nevedia ako hladat a spracovavat informacie a preto tych je link mnohokrat pomocou
Richard
29.09.14,13:00
@taiko Stackoverflow sa tak ako Porada rozvinula na rôznoraké "porady" takze nielen technického zamerania (Stackexchange aby som bol presný), práve pre svoj úspešný formát.

My tu také pravidlo nemáme, ale to pravidlo nie je zlé. Porada nemá plniť funkciu Google.
Treba však povedať že medzi ďalšie prísne pravidlá patrí aj to že otázky ktoré sú príliš široko zadané sa zatvárajú.

Ono tych linkov tu je prehnane veľa a častokrát príliš všeobecných nie konkrétnych ako uvádzaš.
Ak by sme tu mali zodpovedanú otázku typu "Čo potrebujem pre otvorenie prevádzky drogérie" komplexne, tak by moderátori mali uzavrieť otázku ako duplikát. Ak tu však takáto otázka nie je zodpovedaná, stále platí že odpoveď je viac ako link a link je len chabá odpoveď.

Stackoverflow má vypracovaných tisíce otázok, ktoré nájdeš aj inde na blogoch vo forme článkov a návodov.
alaya1
29.09.14,14:14
Odpovede majú byť komplexné, v etikete porady sa píše:
V odpovedi podľa možnosti uvádzam odkaz na paragrafy zákona, prípadne iné relevantné zdroje podporujúce môj výklad.
Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.

Prečo by nemohol niekto získať pozitívne hlasy, ak jeho odpoveď niekomu pomôže? Ak niekto opíše už publikovaný text ako svoj, to je predsa plagiátorstvo.
V tejto teme som vyslovila svoj nazor ohladne bodovania - vseobecne. Na nikoho som nenarazala.

islo mi o to, ze sa neuvadzaju konkretne odpovede na otazku, ale len vseobecne sa pripne link, kde sa v tom treba luskat.

Velakrat je otazka polozena velmi strucne. Aby bola odpoved komplexna a spravna je dobre, ak si pytajuci sa ma moznost nastudovat celu problematiku. Pretoze urcite dolezite veci zabudol alebo "zabudol" dat do otazky - niekomu staci citat, link a pochopi ... a ak nepochopi, ma moznost sa pytat dalej

Ja zase nepovazujem za vhodne tvarit sa, ze som studovala vsetko ... ak najdem nejaky text vhodny do odpovede, tak ho prilepim v zneni akom je a netvarim sa, ze to je mnou spracovane a mam to naucene z ucebnic. By si sa divila ale ludia naozaj nevedia vyhladavat na internete, ak ano tak by danu otazku nemuseli zadavat. Co sa tyka odbornych veci, je urcite vhodnejsie citovat material spracovany kompetentnou instituciou a dat nan link ako vymyslat slohove prace. Tak isto ak je nieco zrozumitelne napisane v zákone, vyhlaske, ... nevidim dovod to prepisovat do beznej reci.



Nie kazdy zadavatel otazky je fundovany v pojmoch, vyrazoch a konstataciach v zakonoch, ze pochopi jej znenie v linku. Preto sa obracia na Poradu, jej clenov o pomoc s konkretnym problemom, Pre mna je uzitocna konkretna odpoved, hoci aj vo forme zrozumitelnej "slohovej prace", linky pozitivne nehodnotim..



ale tiez nie kazdy zadavatel otazky je clovek co ma problem s pochopenim textu - ak taky problem ma, ma moznost upravit otazku a opytat sa konkretnejsie


ak je linkovana odpoved hodnotena ako uzitocna - a hlavne od zadavatela, pripadne inych odborne zdatnych poradakov, som spokojna a linkovat budem aj nadalej - teraz aspon viem, kto mi dava neuzitocne - posluz si, tych linkovanych odpovedi mam niekolko tisic - a urcite pomohli viac ludom ako tvoje slohove prace ... beriem to z tvojej strany ako vybavovanie si uctov,pretoze, keby si bola objektivna, tak tu je kazda linkovana odpoved oznacena ako neuzitocna minimalne jedenkrat - od teba ;)

Ja som absolutne nemyslela na teba, len som si presla dnes po par dnoch, kedy som tu bola minimalne par tem a nasla som tam mnoho prispevkov len prilepeny link a citacie zakonov. Mne to nepride, ako radenie. A s tvojou paranojou ja nic neurobim, nechapem teda tvoj prispevok. o vybavovani si uctov. Vyjadrujem len nazor k prispevkom a hlasovaniu, ako to zadal Richard.
pmajap
29.09.14,15:49
Avalík radí seriózne a zodpovedne. K čomu je dobré mínuskovanie ak je tá odpoveď seriózna, preto že je neúplná, chybná.... prosím je tu priestor na doplnenie, alebo úpravu. Ale dať neužitočné a neprispieť radou sa mi zdá choré.
Väčšina tém tak končí debatami s urážkami a podstata otázky zaniká.
alaya1
29.09.14,15:52
Ale ved tu nikto nemenoval prave ju, vzala na seba to, co jej ani nepatrilo,ja len som napisala svoj postre a kto minuskiuje vidi administrator, ak si mysli, ze sa niekto na tom bavi, ma moznost to riesit.
pmajap
29.09.14,15:57
Ale ved tu nikto nemenoval prave ju, vzala na seba to, co jej ani nepatrilo,ja len som napisala svoj postre a kto minuskiuje vidi administrator, ak si mysli, ze sa niekto na tom bavi, ma moznost to riesit. ja to nerobim.

Alaya nie je to reakcia na tvoj príspevok, ale na systém, ktorý komunitu rozdeľuje.
taiko
29.09.14,16:34
.
.

Treba však povedať že medzi ďalšie prísne pravidlá patrí aj to že otázky ktoré sú príliš široko zadané sa zatvárajú.
.
.
.
ok, first things first. Niekde zacnime.
Zacnime teda tym, ze otazky/temy sa budu bodovat aj "smerom dole". Tie, ktore su obsirne, rozsiahle, nekonkretne, provokujuce, zbytocne, duplicitne, alebo inak znizujuce uroven porady sa pri nejakom pocte "zlych" bodov sami zatvoria.
Znizi sa pocet "zlych" otazok. Ludia budu menej frustrovani z "hlupych" otazok, a zvysi sa uroven porady. Zaroven si lenivci casom uvedmoia, ze porada nie je google a ze treba aj porozmyslat a urobit si nejaku domacu ulohu, predtym nez sa nieco opytam. T.j. nastane vychova uzivatela k zodpovednosti, svedomitosti a ucte k ostatnym.
Vsetci vyhrame :)

PS: aby nedoslo k tomu, ze by mohla byt skupinou neopravnene vymazana tema, moze admin zmazane temy vratit naspat, ak uzna za vhodne

Po druhe by sme mohli zaviest povinnost zadat aspon dve klucove slova pri zadavani otazky. Bude sa nam vsetkym lahsie vsetko vyhladavat.
Richard
30.09.14,07:37
Taiko súhlasím s tebou, ale začať sa nedá len od otázok. V prvom rade sa my musíme správať ako komunita dospelých ľudí, ktorých cieľom je tu písať odpovede a diskutovať spôsobom, ktorý nikoho nedehonestuje a pri ktorom sa tu bude každý cítiť príjemne bez toho aby si musel nasadiť na seba hrošiu kožu.

Ak si uvedomujeme svoju pozíciu, tak potmo môžeme začať riešiť druhých, čiže otázky.

Odlíšiť dobré otázky od zlých sa dá aj teraz:
- hlasujme za dobré a odpovedajme na ne
- nehlasujme za zlé ak tak napíšme nech otázku konkretizuje, doplní, opraví názov (ale slušne bez ironických a mudrlantnských poznámok)

Postupne som začal dávať moderátorské práva tým, ktorí na porade radia a diskutujú konštruktívne, takže táto skupina dokáže priamo.

Aby sme túto tému o otázkach vytiahli z témy o hlasovaní, založím ju ako samostatnú tému:
http://www.porada.sk/t251496-ako-ovplyvnit-kvalitu-otazok-na-porade.html

Tu už nepokračujme v diskusii o otázkach, len o hlasovaní.
taiko
05.10.14,09:35
Richard, nebolo by produktivne, aby sa pri nicku odpovedajuceho zobrazil aj jeho ranking. Aby pytajuci sa hned vedel, kto mu odpoveda. Ranking by mohol byt nejaky "star like" a pocet hviezdiciekj by nejako suvisel napr s bodmi za " uzitocne ". Ja osobne by som zvazoval a porovnaval rady od 5-hviezdickoveho clena a 1-hveizdickoveho a tym, ze by to bolo hned a vzdy viditelne, by to mohlo motivovat clenov k dobrym odpovediam, aby si zvysovali ranking.
Ja viem ze teraz ma kazdy uzivatel nejake body, ale tie vidno len v profile myslim.
Tweety
05.10.14,09:41
Tai ,boli časy, keď sme boli takto podelení. Napr. tí s najviac užitočnými, či ako sa to vtedy označovalo, sme boli VIP poraďákmi, ak sa nemýlim.
taiko
05.10.14,09:44
Tai ,boli časy, keď sme boli takto podelení. Napr. tí s najviac užitočnými, či ako sa to vtedy označovalo, sme boli VIP poraďákmi, ak sa nemýlim.
myslim, ze to ma svoj vyznam a bolo by fajn keby sa to znovu zaviedlo. Len tych rankov by mohlo byt viac nez VIP a nie-VIP. Pekne by som velke zlte hviezdicky pridal k nick-u. To by bolo nieco. :)
arizona
05.10.14,10:26
Richard, nebolo by produktivne, aby sa pri nicku odpovedajuceho zobrazil aj jeho ranking. Aby pytajuci sa hned vedel, kto mu odpoveda. Ranking by mohol byt nejaky "star like" a pocet hviezdiciekj by nejako suvisel napr s bodmi za " uzitocne ". Ja osobne by som zvazoval a porovnaval rady od 5-hviezdickoveho clena a 1-hveizdickoveho a tym, ze by to bolo hned a vzdy viditelne, by to mohlo motivovat clenov k dobrym odpovediam, aby si zvysovali ranking.
Ja viem ze teraz ma kazdy uzivatel nejake body, ale tie vidno len v profile myslim.
Take nieco tu bolo v r. 2007,v mojich zaciatkoch na Porade. Pekne vela nicku sa mi zda, bolo vidiet od kedy je nick clenom, mesto odkial je a podtym myslim nejake farebne kococky podla poctu pridelenich uznani /ti najlepsi radcovia mali uz napisane VIP/. Pamatam si, ze mi to dost pomohlo v orientacii,aj pri odpovediach,ktore som dostala, som tomu prikladala dolezitost.
A spominam si dodnes,ako som za jednu moju radu,este ako zelenac, dostala 11 pridelenych bodov od VIP poradakov. Uff! Skoro som na zadok spadla od radosti :-)
taiko
09.10.14,04:40
Richard, nebolo by produktivne, aby sa pri nicku odpovedajuceho zobrazil aj jeho ranking. Aby pytajuci sa hned vedel, kto mu odpoveda. Ranking by mohol byt nejaky "star like" a pocet hviezdiciekj by nejako suvisel napr s bodmi za " uzitocne ". Ja osobne by som zvazoval a porovnaval rady od 5-hviezdickoveho clena a 1-hveizdickoveho a tym, ze by to bolo hned a vzdy viditelne, by to mohlo motivovat clenov k dobrym odpovediam, aby si zvysovali ranking.
Ja viem ze teraz ma kazdy uzivatel nejake body, ale tie vidno len v profile myslim.
Take nieco tu bolo v r. 2007,v mojich zaciatkoch na Porade. Pekne vela nicku sa mi zda, bolo vidiet od kedy je nick clenom, mesto odkial je a podtym myslim nejake farebne kococky podla poctu pridelenich uznani /ti najlepsi radcovia mali uz napisane VIP/. Pamatam si, ze mi to dost pomohlo v orientacii,aj pri odpovediach,ktore som dostala, som tomu prikladala dolezitost.
A spominam si dodnes,ako som za jednu moju radu,este ako zelenac, dostala 11 pridelenych bodov od VIP poradakov. Uff! Skoro som na zadok spadla od radosti :-)
No presne to som mal na mysli :) Prehlad, zvahovanie odpovedi, motivacia....
Richard
09.10.14,06:18
Body ako také máme v odpovediach pri mene (po nadídení na meno), kde vidno koľko má človek príspevkov a koľko bodov.

Možno by stálo za to zverejňovať pomer, ktorý by vyjadroval počet bodov/počet odpovedí.

Voľakedy sme tu síce mali tieto veci lepšie viditeľné, bola tu ale aj skupina ľudí, ktorí mi to tu pravidelne ofrflávali. Bodovanie je vždy subjektívne a nikdy nebude 100%tné a preto si vždy niekto nájde dôvod ako ho spochybniť.

Každopádne bodovania som sa nikdy nevzdal a máme ho tu. Preniesol som však váhu z bodovania člena viac na bodovanie odpovedí, čo mi príde viac relevantné. Je omnoho jasnejšie ktorá odpoveď je dobrá a ktorá nie, podľa bodovania odpovede. Myslím že je to aj satisfakcia, keď autorova odpoveď vypláva navrch ako najlepšia.

Stále je tu však motivácia získavať body, stúpajú s tým práva a možnosti na Porade. Odborníci sa tým posúvajú v katalógu http://www.porada.sk/odbornici, kvalitná odpoveď stúpa.

Vytiahol som aj prehľad najnovších bodov na hlavnú stránku, kde vidno posledné získané body.

Plus tu máme pochvaly, ktoré sú podľa mňa omoho lepšie ako nejaký ranking. Sú viac osobné a potešia viac ako dosiahnutie nejakej bodovej hranice.

Nebránim sa ďalšiemu vylepšeniu bodovania, je to však veľmi zložitá vec s veľmi neistými výsledkami a taktiež krátkodobými. Ľahko sa urobí nejaký systém, ale väčšina takýchto systémov nemá dlhodobý účinok.
Momentálne zvažujem viac zviditeľniť rozdiel v právach, ktoré body dávajú.

Už dlho sa zamýšľam urobiť aj zviditeľňovanie otázok pomocou bodov - t.j. dám zo svojich bodov napr. 5 bodov, aby sa otázka dostala medzi TOP, alebo ponúknem za najlepšiu odpoveď 10 bodov. Len celé to zasa sofistikuje systém používania a obávam sa či to má adekvátnu pridanú hodnotu.

Najskôr čo zvažujem pridať ten pomer "počet bodov/odpovedí" do rýchleho info o userovi.
avalik
27.10.14,06:16
Body ako také máme v odpovediach pri mene (po nadídení na meno), kde vidno koľko má človek príspevkov a koľko bodov.

Možno by stálo za to zverejňovať pomer, ktorý by vyjadroval počet bodov/počet odpovedí.

Voľakedy sme tu síce mali tieto veci lepšie viditeľné, bola tu ale aj skupina ľudí, ktorí mi to tu pravidelne ofrflávali. Bodovanie je vždy subjektívne a nikdy nebude 100%tné a preto si vždy niekto nájde dôvod ako ho spochybniť.

Každopádne bodovania som sa nikdy nevzdal a máme ho tu. Preniesol som však váhu z bodovania člena viac na bodovanie odpovedí, čo mi príde viac relevantné. Je omnoho jasnejšie ktorá odpoveď je dobrá a ktorá nie, podľa bodovania odpovede. Myslím že je to aj satisfakcia, keď autorova odpoveď vypláva navrch ako najlepšia.

Stále je tu však motivácia získavať body, stúpajú s tým práva a možnosti na Porade. Odborníci sa tým posúvajú v katalógu http://www.porada.sk/odbornici, kvalitná odpoveď stúpa.

Vytiahol som aj prehľad najnovších bodov na hlavnú stránku, kde vidno posledné získané body.

Plus tu máme pochvaly, ktoré sú podľa mňa omoho lepšie ako nejaký ranking. Sú viac osobné a potešia viac ako dosiahnutie nejakej bodovej hranice.

Nebránim sa ďalšiemu vylepšeniu bodovania, je to však veľmi zložitá vec s veľmi neistými výsledkami a taktiež krátkodobými. Ľahko sa urobí nejaký systém, ale väčšina takýchto systémov nemá dlhodobý účinok.
Momentálne zvažujem viac zviditeľniť rozdiel v právach, ktoré body dávajú.

Už dlho sa zamýšľam urobiť aj zviditeľňovanie otázok pomocou bodov - t.j. dám zo svojich bodov napr. 5 bodov, aby sa otázka dostala medzi TOP, alebo ponúknem za najlepšiu odpoveď 10 bodov. Len celé to zasa sofistikuje systém používania a obávam sa či to má adekvátnu pridanú hodnotu.

Najskôr čo zvažujem pridať ten pomer "počet bodov/odpovedí" do rýchleho info o userovi.

Ako som si všimla, body dáva len pár ľudí - niektorí body vôbec nedávajú (aspoň mne :) ), pretože ako som sa dozvedela "im to nič nové neprinieslo" - ja rada pridám bod správnej odpovedi aj keď mne nič nové nepriniesla ale bod dám aby som vyjadrila svoj súhlas - samozrejme po skúsenostiach, som prestala dávať niektorým poraďákom body - tým, ktorí mne, asi zo zásady, nedávajú body.
terezyk
27.10.14,07:44
Body ako také máme v odpovediach pri mene (po nadídení na meno), kde vidno koľko má človek príspevkov a koľko bodov.

Možno by stálo za to zverejňovať pomer, ktorý by vyjadroval počet bodov/počet odpovedí.

Voľakedy sme tu síce mali tieto veci lepšie viditeľné, bola tu ale aj skupina ľudí, ktorí mi to tu pravidelne ofrflávali. Bodovanie je vždy subjektívne a nikdy nebude 100%tné a preto si vždy niekto nájde dôvod ako ho spochybniť.

Každopádne bodovania som sa nikdy nevzdal a máme ho tu. Preniesol som však váhu z bodovania člena viac na bodovanie odpovedí, čo mi príde viac relevantné. Je omnoho jasnejšie ktorá odpoveď je dobrá a ktorá nie, podľa bodovania odpovede. Myslím že je to aj satisfakcia, keď autorova odpoveď vypláva navrch ako najlepšia.

Stále je tu však motivácia získavať body, stúpajú s tým práva a možnosti na Porade. Odborníci sa tým posúvajú v katalógu http://www.porada.sk/odbornici, kvalitná odpoveď stúpa.

Vytiahol som aj prehľad najnovších bodov na hlavnú stránku, kde vidno posledné získané body.

Plus tu máme pochvaly, ktoré sú podľa mňa omoho lepšie ako nejaký ranking. Sú viac osobné a potešia viac ako dosiahnutie nejakej bodovej hranice.

Nebránim sa ďalšiemu vylepšeniu bodovania, je to však veľmi zložitá vec s veľmi neistými výsledkami a taktiež krátkodobými. Ľahko sa urobí nejaký systém, ale väčšina takýchto systémov nemá dlhodobý účinok.
Momentálne zvažujem viac zviditeľniť rozdiel v právach, ktoré body dávajú.

Už dlho sa zamýšľam urobiť aj zviditeľňovanie otázok pomocou bodov - t.j. dám zo svojich bodov napr. 5 bodov, aby sa otázka dostala medzi TOP, alebo ponúknem za najlepšiu odpoveď 10 bodov. Len celé to zasa sofistikuje systém používania a obávam sa či to má adekvátnu pridanú hodnotu.

Najskôr čo zvažujem pridať ten pomer "počet bodov/odpovedí" do rýchleho info o userovi.

Ako som si všimla, body dáva len pár ľudí - niektorí body vôbec nedávajú (aspoň mne :) ), pretože ako som sa dozvedela "im to nič nové neprinieslo" - ja rada pridám bod správnej odpovedi aj keď mne nič nové nepriniesla ale bod dám aby som vyjadrila svoj súhlas - samozrejme po skúsenostiach, som prestala dávať niektorým poraďákom body - tým, ktorí mne, asi zo zásady, nedávajú body.



Takže :

Ty mne, ja tebe :D
avalik
27.10.14,07:47
Takže :

Ty mne, ja tebe :D

áno ... po zisteni ako to funguje;)
Ing. Ľubomír Janoška
27.10.14,08:00
:Rišo
Možno by prospelo, keby sa defaultne zobrazovali v profile aj rozdané body (a nielen v profile, ale aj v náhľade na profil pri podržanom kurzore nad menom autora príspevku)